Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Vindictus

Vindictus

Post by relatedRelated post

Vindictus to jedna z lepszych mmorpg, wydanych przez znanego z MapleStory, koreańskiego developera Nexon. Wysokiej, jakości grafika i niesamowite efekty dźwiękowe to najsilniejsze strony tej produkcji, szczególnie, że ta rewelacyjna gra do pobrania została oparta o znany z Left 4 Dead, silnik „Source”. Silnik „Source”, charakteryzuje się nie tylko niesamowitym poziomem grafiki, ale także sporymi możliwościami interakcji z otoczeniem. Na uwagę zasługuje także „voice acting” jak i cała oprawa dźwiękowa, która dodaje grze niesamowitej głębi – choćby, dlatego warto włączyć na kilka godzin to świetną grę do pobrania.

Wybieramy postać…
W grze możemy wybrać spośród 3 postaci, ale w przyszłości zostaną dołożone 2 kolejne, co widać podczas samego procesu wyboru postaci. Mamy, więc Lann, Fionę oraz Evię, pierwsza z nich to bardzo szybki i niebezpieczny „melee DPS”, silny w ofensywie, kiepski w obronie, Fiona to typowy tank, powolna a przy tym silna, uzbrojona w miecz i tarcz, Evia to mag, potrafiący ranić swoich wrogów używając magii na dystans lub z bliska. Proces modyfikacji postaci jest dość standardowy, z możliwością zmiany fryzury, koloru oczu, skóry czy hmmm wymiarów ciała (!). Warto to podkreślić..

Misje i „Tokeny”
Na początku tej gry do pobrania za darmo, będziemy zmuszeni zagrać kilka misji samemu, ale ideą jest rozgrywka z innymi graczami, dlatego też warto pograć w trybie kooperacji, a grę solo sobie podarować. Misje są nieco powtarzalne, a na końcu każdej z nich, czeka bardziej wymagający boss. Możemy sami walczyć z bossem, ale szczerze mówiąc, może być na tyle karkołomne, że lepiej grać w drużynie. Wykonywanie misji opiera się na systemie tokenów (muszę zaznaczyć, że kontrowersyjnym), który wymaga od nas płacenia za możliwość zagrania w daną misję, opłatą w srebrnych lub platynowych tokenach. Jeśli wyczerpaliśmy ich zapas, są one uzupełniane w poniedziałki, czwartki oraz soboty lub (tutaj wkracza wydawanie pieniędzy!) możemy je kupić od Nexon’a…System ten został tak skonstruowany, by limitować czy też stopować graczy z tego względu, że gra zasadniczo nie jest zbyt rozległa i możemy ją przejść w jakiś tydzień. Oczywiście ten stan prawdopodobnie się zmieni, ale póki, co trzeba uzbroić się w cierpliwości i poczekać, lub zapłacić. Myślę, że każdy z nas powinien podejść do tego w sposób indywidualny.

 

Walka!
Na szczególną uwagę zasługuje walka – szybka dynamiczna, przypominająca niektóre, darmowe gry do pobrania typu hack and slash i wymagająca od nas pełnego skupienia. Vindicus jest niesamowicie dynamiczny w tym aspekcie, co wzbudziło we mnie szczególne emocje. To po prostu trzeba zobaczyć. W tym kontekście, bardzo podoba mi się także możliwość oddziaływania na środowisko gry – możemy podnosić i rzucać beczkami, kawałkami muru czy nawet potworami! Chociaż moim zdaniem lepiej potwora złapać i użyć go, jako tarczę i ochronę przed strzałami oraz ciosami od innych potworów. Zdecydowanie bardziej pożytecznie. Dynamizm walki może być niestety zaburzony ze względu na słabo zoptymalizowany engine, co przeszkadza, jeśli mamy nieco starszy komputer – nad tym Nexon będzie musiał pracować, tak jak i nad tym by dodać więcej lokacji, misji i samej gry.

(Vindictus – trailer)

Plusy
Szybka, ekscytująca walka
Grafika, dźwięki
Interaktywne otoczenie

Minusy
Gra nie jest specjalnie rozbudowana
Silnik gry wymaga optymalizacji
System tokenów

Podsumowanie
Vindicus to gra do pobrania, która jak najbardziej zasługuje na uwagę – dłuższą czy krótszą. Grafika, dźwięk, interaktywne otoczenie, ciekawe rozwiązania czy w wrażenia ogólne, jako takie – Vindicus zasługuje na wyróżnienie. Mimo, że możemy mieć obawy, co do gier MMORPG produkowanych w Korei, jako że wschodnie mmorpg są dość farmerskie, z małą ilością questów/misji i ogólnie powtarzalnością – tak Vindicus jest grą zdecydowanie inną. Nexon pokazał nową, jakość i wiele oryginalnych rozwiązań; a gra ma wystarczający potencjał by stać się jedną z najlepszych w gatunku, – co z resztą zostało docenione na całym świecie.

Zdecydowanie warto zagrać!

Inne informacje

Postacie dostępne w grze

Kai – bardzo sprawny łucznik, niezbędny do każdej drużyny
Fiona – Defensywna postać, której argumentami na polu bitwy są tarcza i miecz.
Lann – uzbrojona w parę mieczy, zręczna i bardzo niebezpieczna wojowniczka.
Evie – Mag, potrafiący atakować z każdej odległości w wybrany cel lub grupę celów.
Karok – Gigant, potrafiący rzucać olbrzymimi przedmiotami, niszcząc swoich wrogów.

Wymagania minimalne
OS – Windows XP
Karta graficzna – GeForce 5600
CPU – Procesor single-core 2.4 GHZ
RAM – 512 MB
HDD – 5 GB

Wymagania zalecane
OS – Windows XP/Vista/7
Karta graficzna – GeForce 7600 +
CPU – 2.5 GHz Dual Core albo lepszy
RAM – 1024 MB (im więcej tym lepiej)
HDD – 6 GB

Vindictus
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About