Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Lord of Ultima

Lord of Ultima

Post by relatedRelated post

W Lord of Ultima stajemy się władcami małej, średniowiecznej osady, którą rozwijamy i mamy za zadanie bronić przed niebezpieczeństwami. W miarę upływu gry zakładamy nowe miasta, walczymy z potworami i innymi graczami, jak i staramy się jako pierwsi wypełnić główny cel gry, jakim jest zbudowanie i rozwinięcie świętego miasta. Przystępna, łatwa do opanowania rozgrywka i wymagające zadania, przyczyniły się do szybkiego wzrostu popularności tego fascynującego tytułu.

Zostając Lordem
Proces tworzenia postaci, jest ograniczony do wyboru wyglądu i imienia naszego przyszłego lorda. Poprzez polegający na wykonywaniu prostych zadań, polegających na konstrukcji budynków i zarządzania na podstawowym poziomie miastem, uczymy się mechaniki gry i jesteśmy wprowadzani do uniwersum Ultima. Zalecanym jest w trakcie pierwszych siedmiu dni od rozpoczęcia gry, rozejrzenie się za jakimś sojuszem i dołączenie do niego. Przede wszystkim dlatego, że samotni gracze są bardzo narażeni na częste ataki, ze strony agresywnie grających graczy. Oczywiście przystąpienie do sojuszu, daje także inne korzyści.

Pierwszym budynkiem jaki postawimy jest domek drwala, a następnie obok niego mały domeczek mieszkalny. W zależności od położenia danej konstrukcji, budynki sąsiednie, dostają różne bonusy. Z tego powodu Lord of Ultima nie pozwala zasadniczo na dowolne stawianie budynków jak chcemy. Jeśli zależy nam na najefektywniejszym rozplanowaniu miasta, już na wczesnych etapach warto jest się rozejrzeć za poradnikami. W innym razie czeka nas długa seria prób i błędów, a nauczymy się grać efektywnie dopiero długo po rozpoczęciu gry. Łącznie mamy 34 rodzaje budynków. Każdy z nich daje nam inne korzyści, a jeśli nasza osada znajduje się nad rzeką lub morzem, możemy dobudować dodatkowo stocznię.

Grą zarządzamy, poprzez wygodny i bardzo dobrze zaprojektowany interfejs. Możemy w prosty sposób kontrolować aktualnie posiadaną ilość surowców (kamień, drewno, jedzenie, stal, złoto), zmienić widok mapy czy zarządzać zadaniami i sojuszami. Przechodząc widoku lokalnego na regionalny, możemy zobaczyć co się aktualnie dzieje u naszych sąsiadów, gdzie się osiedlić czy zaatakować i ograbić z surowców jakieś lochy. Interfejs z pewnością należy do zalety gry.

RTS? RPG? Oba?
Lochy, z poziomem od 1 do 10, zamieszkałe są przez potwory i zaatakowanie ich może przynieść nam dodatkową ilość surowców. Im trudniejszy do ograbienia jest dany loch, tym więcej skarbów, może wpaść w nasze ręce. Jest to rozwiązanie szczególnie atrakcyjne dla graczy preferujący pokojowy styl gry, polegający na braniu udziału w części PvP (Gracz kontra Gracz) Lord of Ultima. Dodatkowo na mapie raz na jakiś czas pojawiają się wielkie, potężne potwory. Podobnie jak lochy są skalowane od 1 do 10, a zabicie ich przyniesie nam kolejne bonusy.

W czwartym miesiącu istnienia serwera, aktywuje się tzw. End game, polegający na pojawieniu się na mapie w losowych miejscach świątyń. Ponieważ wyglądem przypominają znany Kamienny Krąg, nie można ich pomylić z jakimkolwiek elementem na mapie. Na bok wtedy odchodzą wszelkie inne problemu i nadrzędnym celem każdego gracza, staje się wspieranie najsilniejszego sojusznika w regionie. Osoba, która jako pierwsza zbuduje na świątyni miasto i rozwinie go do poziomu 80 wygrywa obecny sezon gry, a sojusz, którego jest częścią, staje się zwycięskim sojuszem.

 

Plusy
Wymagający i jednocześnie prosty do opanowania system rozgrywki
Przystępny samouczek
Wiele elementów PvE i PvP

Minusy
Wolno mechanika

Podsumowanie
Lord of Ultima jest oryginalną, świetnie wykonaną grą online, z bardzo dużą ilością zadań do wykonania, ładnie narysowaną grafiką i wieloma unikalnymi rozwiązaniami. Gra oferuje większość elementów, które oferują przeglądarkowe strategie jak handel, wojsko i zarządzanie miastem. Choć gra sama w sobie jest dość powolna, to duża ilość ciekawych funkcji przyciągnie niejednego fana tego rodzaju produkcji.

About