Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

LOCO – Land of Chaos Online

LOCO – Land of Chaos Online

Post by relatedRelated post

Land of Chaos Online, w skrócie LOCO, jest darmową grą dla wielu graczy z elementami mmorpg i strzelanki z perspektywy trzeciej osoby. Jest to tytuł jedyny w swoim rodzaju, który przypadnie do gustu graczom znudzonym standardowymi produkcjami mmo i lubiącymi szybką walkę na wirtualnych arenach. W miarę zdobywanego postępu dostajemy dostęp do coraz lepszego ekwipunku i zostają odblokowane do gry nowe klasy postaci. Dwa tryby gry, różniące się zarówno podejściem i wymagające innej taktyki, zatrzymają nie jednego gracza, na dłużej. Darmowe gry do pobrania? LOCO daje radę!

 

TPS, MMORPG, RTS?
Po zalogowaniu się, gracze dostają do wyboru jedną z 12 dostępnych klas. Jest to postać jedynie startowa, ponieważ w dalszych etapach odblokowujemy „karty herosów”, czyli dodatkowe „miejsca”, dzięki czemu, możemy zagrać również innymi klasami. Wyglądu, niestety nie da się zmienić i trzeba liczyć się z tym, że na mapie będziemy napotykać swoje klony. Gdy już zdecydujemy się, kim chcemy grać, przechodzimy do samouczka. Specyfika gry sprawia, że nie jest ona tak łatwa do opanowania jak mogłoby się wydawać. LOCO jest kombinacją, kilku nieco odmiennych gatunków, co początkowo może być nieco problematyczne, zwłaszcza, jeżeli nie mieliśmy wiele do czynienia z grami typu DotA.

Dostępne do wyboru są dwa tryby gry, lekko różniące się od siebie zasadami. Pierwszym trybem jest Battlefield, gdzie dwie drużyny po pięciu graczy starają się nawzajem zniszczyć bazy, znajdujące się na przeciwnych końcach mapy. Każda z siedzib generuję, co jakiś czas małą armię żołnierzy, kontrolowaną przez komputer. Poza przebijaniem się przez siły wroga w postaci graczy-bohaterów i wrogimi jednostkami, trzeba jeszcze niszczyć wieże, chroniące do baz dostępu. Tryb Battlefield w zamyśle przypomina gry typu DotA. Kolejnym trybem jest Annihilation, gdzie 16 grczy podzielonych również na dwie drużyny walczy o dominację na mapie. Zasady są bardzo proste – drużyna, która zbierze najwięcej zabitych po upływie czasu wygrywa. Aby uniknąć problemu z balansem, każda z drużyn jest zbalansowana pod kątem poziomu graczy.

Niezależnie od wybranego trybu, tuż po załadowaniu się gry mamy do wyboru czy chcemy żeby gra za nas dystrybuowała punkty zdolności i kupowała dla nas przedmioty (Beginner) czy wolimy to robić sami (Expert). Następnie to, co widzimy na ekranie, nie różni się dużo od tego, co widzimy w wielu grach mmorpg: na dole ekranu są zdolności, poszczególne menu i nasza żywotność z maną, po prawej mapa obszaru a po lewej portrety i status członków drużyny. Jeśli jesteśmy już po samouczku i wiemy mniej więcej, na jakiej mechanice gra się opiera, możemy wyruszyć na pole bitwy by trochę powalczyć na śmierć i życie.

 

Odkrywając na nowo już wcześniej poznane
System walki jest również bardzo podobny do gier mmorpg i nie będzie on zaskoczeniem dla graczy obeznanych z tego rodzaju rozgrywką. Nowością za to może być za to przykładowo system celowania, polegający na tym, że musimy strzelać do naszych przeciwników używając myszki. Innym zróżnicowaniem jest drzewko zdolności. Każdy z dostępnych bohaterów ma po 8 zdolności normalnych i dwie specjalne, co daje razem 10. Limitowana ilość punktów zdolności otrzymywanych na poziom powoduje, że grając jedną postacią, nie jesteśmy w stanie ulepszyć na maksimum wszystkich umiejętności. Jest to element personalizujący styl gry i wraz z przedmiotami, różnicuje pomiędzy sobą poszczególnych graczy.

Aby móc wejść w posiadanie jakiegoś przedmiotu, musimy udać się najpierw do sklepu, by go kupić. Wybór jest duży – od napojów przywracających życie i manę, do przedmiotów wzmacniających nasze umiejętności bojowe. Pieniądze zdobywa się poprzez zabijanie graczy, ich sługusów czy też potworów obecnych na mapie. Poza sklepem, przedmioty można zdobywać wygrywając mapę. Po każdej rozgrywce, strona zwycięska otrzymuje możliwość zakupu „nieznikającego” ekwipunku, dającego permanentne bonusy do statystyk.

Plusy
Rewelacyjnie zrealizowany pomysł na grę
System zdolności
Bardzo dobra grafika
Zróżnicowany design postaci

Minusy
Trochę mała ilość herosów

Podsumowanie
Land of Chaos Online jest świetną i godną polecenia grą do pobrania dla wszystkich mających ochotę na coś nowego i dynamicznego, a jednocześnie pod najbardziej widocznymi kątami znajomego. Ponieważ produkcja ta łączy w sobie elementy strzelanki, strategii i rpg, każdy znajdzie w LOCO coś dla siebie. Choć gra jest łatwa do opanowania, to raczej nie może być polecona graczom niedzielnym – wymaga ona dużo treningu, bez którego ciężko jest komfortowo grać. Osobiście dawno nie widziałem, gry do pobrania za darmo, równie oryginalnej, co i wciągającej. Jednak na rynku gier darmowych, coś się jednak dzieje…

About