Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Urban Rivals

Urban Rivals

Post by relatedRelated post

Urban Rivals to przeglądarkowa gra karciana online z elementami RPG. Oferuje szybkie bitwy, prostą mechanikę gry i szereg wygodnych rozwiązań, czyniących ją jedną z najpopularniejszych gier karcianych. Gra zadebiutowała na systemy mobilne i jest dostępna w wersji zarówno dla Androida jak i iOS.

Wojny gangów
Wkraczając do gry, wkraczamy do świata wojny gangów ulicznych i szybkich meczy karcianych, obrazujących nieustanny konflikt o to kto będzie rządził ulicą. Urban Rivals ma łatwe do opanowania zasady, które możemy poznać w krótkim 3-minutowym filmiku. Zaczynamy od wybrania imienia i strategii związanej z tym jaką preferujemy grę. Do wyboru są trzy strategie i w zależności od wyboru, dostajemy określony zestaw 8 kart: Kontrola (defensywny), Czysta Siła (ofensywny) i Powolna Śmierć (bazująca na zaskoczeniu). Otrzymaną talię, możemy modyfikować w zależności od potrzeb.  Zaczynając mecz, my i nasz przeciwnik, otrzymujemy losowo wybrane, cztery karty wylosowane z naszych talii. Następnie, wybieramy karty, jakie mają wziąć udział w poszczególnych rundach, biorąc pod uwagę ich statystyki i specjalne umiejętności. Walka trwa cztery rundy i gracz, który będzie miał więcej punktów niż jego przeciwnik – wygrywa potyczkę.

Poza wyborem kart, mamy wpływ na rozgrywkę poprzez używanie tzw. Pillz. Dostajemy ich łącznie 12, umożliwiając dodanie naszym kartom bonusu do obrażeń. Możemy je wykorzystywać w dowolnych momentach, a ich odpowiednie użycie potrafi nieraz przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Nie mając jeszcze odpowiedniego doświadczenia w grze, w początkowych mapach warto zaryzykować i próbować różnych strategii. Ponieważ później, gdy stawka staje się o wiele większa, błędy mogą nas bardzo dużo kosztować. Po zakończeniu walki, gracze i ich talie, zostają nagrodzeni odpowiednio punktami doświadczenia. Karty awansują maksymalnie do piątego poziomu, stając się coraz potężniejsze, zdobywając nowe zdolności i zadając większe obrażenia.


Clintz i Kredyty

Łącznie w grze możemy znaleźć, więcej niż 400 kart, podzielonych na 23 klany. Każda z kart przedstawia postać, która posiada dwie podstawowe charakterystyki: siłę ataku i zadawane obrażenia, oraz dodatkową umiejętność i/lub bonus. Nie ma tutaj kart przedmiotów, zdarzeń czy dodatkowych umiejętności znanych z innych gier karcianych. Każdy klan charakteryzuje się własnym stylem walki jak i unikalnym wyglądem. W początkowych etapach jest ich dostępnych stosunkowo mało, ale w miarę wygrywania kolejnych bitew, dostajemy możliwość zdobycia nowych kart. Osiągając odpowiednio 5, 10 i 15 poziom, otwierana jest przed nami opcja dołączenia do gildii, założenia nowej oraz możliwość walki z potężniejszymi, bardziej wymagającymi przeciwnikami.

W trakcie gry, zdobywamy dwie waluty – Clintz (podstawowe pieniądze), jak i Kredyty, będące walutą premium. Clintz’y zdobywamy, poprzez codzienne potyczki, sprzedawanie kart i walkę w turniejach. Kredyty są dostępne jedynie poprzez mecze rankingowe, turnieje i do zakupu za prawdziwe pieniądze. Za obie waluty możemy kupić nowe paczki z kartami, ale te za Kredyty gwarantują nam o wiele lepsze karty, niż te kupione za pomocą Clintz’ów. Problem polega na tym, że trudno mieć duże szansę, pojedynkować się z graczami, korzystającymi z Kredytów. Jak inne darmowe gry do pobrania czy przeglądarkowe, niestety tak i tutaj pojedynki gracz kontra gracz, są często wygrywane przez płacącymi normalnymi pieniędzmi graczy.

Pod kątem graficznym, Urban Rivals prezentuje specyficzny klimat i styl, wyraźnie zainspirowany amerykańskimi komiksami i niektórymi kreskówkami. Wygląd samych kart robi duże wrażenie. Narysowane zostały przez różnych artystów i dlatego są zróżnicowane także pod względem stylu.


Plusy

Oryginalna grafika
Szybka do opanowania i jednocześnie wymagająca
Elementy RPG

Minusy
Kredyty mają wyraźny wpływ na balans gry

Strona www: http://www.urban-rivals.com

Podsumowanie
Urban Rivals jest szybką, prostą, ale jednocześnie wymagającą grą karcianą. Mechanika gry jest uproszczona, by pojedynki odbywały się szybko i dynamicznie – mając w decku 8 kart, trudno spodziewać się z resztą, bardziej złożonej i długotrwałej rozgrywki. Oryginalna grafika, elementy gry RPG oraz łatwość do opanowania, stanowią o sile Urban Rivals. Poza tym regularnie rozgrywane są turnieje, w których można zmierzyć się o ciekawe nagrody.

Dla tych, którzy pamiętają inne karciane gry online, jak choćby Magic the Gathering Online lub Warstorm, Urban Rivals jest zbliżona do tej drugiej. Szukasz gry do pobrania na telefon? Gra jest dostępna na telefony, w wersji na Androida oraz iOS!

About