Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Prezentujemy najlepsze i darmowe gry do pobrania, z minimalnym klientem lub bez klienta – dostępne w oknie przeglądarki. Wybraliśmy najwyżej jakości gry do pobrania, by poziomem jakości, były one jak najbliżej odpowiednikom z klientem.

 

Settlers Online
Settlers Online to znakomita produkcja z gatunku gier ekonomiczno-strategicznych. Po Age of Empires Online to kolejna seria gier, która weszła na nasze przeglądarki. Co oferuje gra? Przede wszystkim świetny gameplay oraz szereg podobieństw do innych gier z tej serii.

 

Zaraz na początku gry, dowiadujemy się podstaw o grze z pomocnego tutoriala; dostajemy zadanie za zadaniem i rozwijamy nasze miasto-osadę, przy czym za każde zadanie dostajemy surowce i pieniądze. Gra ma całe mnóstwo rożnych budynków; całkiem proste jak tartak po bardziej zaawansowane jak huta tytanu czy fabryka dział. Najsilniejszym pozytywem

Settlers Online to z pewnością inne podejście do gier strategicznych i inne rozwiązanie spraw ekonomicznych; gra oryginalna i to pod wieloma względami. Dzięki wysokiej jakości grafiki, możemy podziwiać pełne detali, środowisko, w którym krążą nasi poddani, a nawet pojawiają się zwierzęta. Dźwięki w grze są dość proste, ale słychać odgłosy otoczenia, takie jak śpiew ptaków czy innych zwierząt.

Settlers Online, z pewnością należy do czołówki gier online. Zrobi wrażenie na każdym, szczególnie, że jest dobrze wykonaną i przyjemną produkcją oferującą oryginalny i ciekawy gameplay, nie tylko dla fanów wcześniejszych części tej legendarnej serii gier. I na co komu darmowe gry do pobrania, gdy mamy Settlersów?!

 

RuneScape
RuneScape jest jedną z najpopularniejszych i najlepszych darmowych gier mmorpg na świecie. Gra oferuje wielki świat, setki zadań, instancji, wrogów i bardzo dużą ilość dostępnych w grze czynności – trudno jest się nudzić. Liczba aktywnych kont już dawno przekroczyła 100 milionów o stale rośnie.

 

Aby stworzyć postać, wystarczy wybrać początkowy strój, fryzurę i dobrać pasujące nam kolory. Teraz możemy wkroczyć do magicznego świata Gielinor, ze wszystkimi cechami klasycznego królestwa fantasy. Na początku naszej przygody, w świecie RuneScape’a, uczymy się podstaw takich jak sterowanie postacią, walka, górnictwo, ścinanie drzew czy kowalstwo. W odróżnieniu od innych gier mmorpg, doświadczenie w walce czy profesjach zdobywa się poprzez ciągłe wykonywanie danej aktywności – gra nie ma czegoś takiego jak zbieranie punktów doświadczenia. Łącznie jest 25 zdolności z poziomem maksymalnym 99. Dzięki temu, jeśli zechcemy, możemy stworzyć nawet maga-wojownika. RuneScape charakteryzuje się kolorową grafiką, może nieoszałamiającą, ale jest biorąc pod uwagę, że gra jest dostępna na nasze przeglądarki i jest w 3D – deweloperzy zrobili kawał dobrej roboty.

RuneScape to unikalna gra mmorpg, niewymagająca pobrania, ani instalacji, a mimo to zbliżająca się, jakością do tytułów z klientem. Gracze mogą w niej robić praktycznie cokolwiek zechcą; jest często aktualizowana i ma unikalny system walki, a wielkość uniwersum pozwala na cieszenie się grą przez bardzo długi czas.

 

Iron Grip: Marauders
Strategie powinny iść zdecydowanie w kierunku akcji i walki, co pokazuje wyraźnie gra Iron Grip Marauders. Mniej ekonomii i rozwoju miasta (w grze nie posiada się miasta!), a więcej bitew, misji i okazji by zdobyć chwałę, pieniądze oraz cenne surowce! Gra oferuje bitwy rozgrywane w 3D, mnóstwo ciekawych jednostek i wykorzystanie zaawansowanego silnika Unity 3D!

 

Bycie piratem to ciężki kawałek chleba, a szczególnie, jeśli nasz zysk uzależniony jest głównie od udanych bitew. Mając do dyspozycji dziesiątki ciekawych jednostek, możemy wiele zdziałać, szczególnie, że gra oferuje bitwy w 3D, dając nam pełną kontrolę nad każdym ruchem naszej jednostki, bez presji czasu. Piechota, czołgi, wymyślne pojazdy jak mechy czy roboty – arsenał jest bardzo duży. W grze dostępne są 3 typu surowców, które musimy zdobywać, czyli złoto, żelazo oraz specjalna waluta premium, którą możemy zdobyć w mniejszych ilościach podczas gry, lub kupując ją za normalne pieniądze.

Iron Grip Marauders to turowa strategia dla każdego, szczególnie, jeśli poszukujesz odmiany od gier strategicznych, gdzie kolejny raz musisz tworzyć miasto, kolejny raz ulepszać budynki i gdzie walka jest krótkim epizodem. Gry strategiczne nowej generacji, muszą być nastawione na akcje, walkę i jeszcze raz akcje! Mimo, że jest to turowa strategia to z pewnością gra, którą warto poznać. No i ta grafika Unity 3D…

 

Kingdom Rush
Kingdom Rush to gra wyjątkowa, rewolucjonizująca popularny gatunek gier typu tower defense i oferująca w oknie przeglądarki wyjątkową zabawę. Bardzo rzadko można spotkać grę, która nie wymaga rejestracji, będąc przy tym znakomicie wykonaną produkcją dla wszystkich, komu potrzebne darmowe gry do pobrania, skoro mamy tak znakomite gry na przeglądarkę?

 

Z wyjątkową grafiką i niesamowitymi efektami dźwiękowymi to gra, którą po prostu trzeba wypróbować! Podobnie jak w innych grach w tym gatunku, budujemy wieżyczki, których celem jest zniszczenie nadciągających hord przeciwnika. Jednak w Kingdom Rush najważniejsze jest to, że każdą z wieżyczek, jesteśmy w stanie ulepszyć i to na kilka różnych sposób. Poza tym nie posiadamy jedynie strzelających wieżyczek, a takie, z którymi werbujemy także kilku żołnierzach, mogących zablokować naszych przeciwników. Warto wspomnieć, że wrogów jest cała masa, od małych goblinów po wielkie potwory Yeti czy mrocznych rycerzy.

Kingdom Rush to gra wyjątkowa, która jest dostępna absolutnie za darmo i co najważniejsze jest to jedna z najlepszych gier dostępnych online w technologii flash. 12 dostępnych w grze poziomów, które możemy przechodzić na kilku poziomach trudności, grafika, udźwiękowienie, wieżyczki, wrogowie i wszechobecny humor – to jedynie część pozytywów tej wyjątkowej produkcji.

 

Wizard101
Zawsze chciałeś zostać czarodziejem? W takim razie Wizard101 jest grą dla Ciebie! W Wizard101 możemy wcielić się w ucznia szkoły dla magów; jako adept jednej z kilku sztuk magicznych, walczymy z niebezpieczeństwami, jakie czyhają na życie nasze i naszych przyjaciół. Gra spodoba się fanom serii Harry Potter, ale nie tylko – wielki kolorowy świat, znakomity gameplay i wszechobecna magia.

 

Jako początkujący mag, powstrzymanie złego Malistare’a Drake’a – zagrażającemu światu czarnoksiężnika. Po drodze, będziemy musieli wykonywać zadania, uczyć się coraz potężniejszych czarów oraz zgłębiać arkana magii. Wykonywanie zadań, nie należy do rzeczy trudnych; po otrzymaniu zadania, mamy na mapie dokładnie pokazane, cel i to, co musimy zrobić. Walka, odbywa się, jako rodzaj gry w karty – wciągającej i prostej zarazem. Gra charakteryzuje się kolorową i sympatyczną grafiką, Wizard101 jest naprawdę bardzo dobrze zrealizowaną grą dla wszystkich fanów, tak Harry Potter’a jaki i baśni i fantasy.

Wizard101 to darmowa gra do pobrania, ale klient gry jest minimalny (wynosi ok 10 MB), a reszta jest pobierana podczas gry. Jest to świetnie wykonana, przyjazna dla dzieci produkcja, która potrafi wciągnąć na wiele godzin nieco starszych graczy.

 

Battlestar Galactica Online
Battlestar Galactica Online jest grą dla wielu graczy, w której kontrolujemy własny statek i jako członek jednej z ras, walczymy o przetrwanie w pełnej niebezpieczeństw galaktyce. Gra jest oparta na popularnym serialu science-fiction Battlestar Galactica, opowiadającym o stającej na skraju zagłady ludzkości, będącej zaangażowaną w brutalny konflikt z cybernetyczną rasą Cylon. Wysoka jakość, międzygwiezdne bitwy i spektakularne PvP – Battlestar Galactica Online.

 

Przed stworzeniem postaci, możemy wypróbować bez problemu grę i dowiedzieć się, co ona oferuje. Ta część gry jest jednocześnie samouczkiem, wprowadzającym do ogólnej mechaniki. Dzięki zaawansowanemu silnikowi Unity 3D, BGO prezentuje się pod kątem graficznym pięknie. Asteroidy, statki kosmiczne, kosmos wyglądają świetnie. Tekstury są bardzo szczegółowe i gra jest zaskakująco przy tym płynna. Po przełączeniu się na pełny ekran, w ogóle się nie ma wrażenia, że BGO jest grą przeglądarkową. Statki są podzielone na trzy kategorie – ciężkie, średnie i lekkie, a każda z ras ma dostępne po trzy międzygwiezdne pojazdy na klasę. Różnią się one wyglądem, szybkością i możliwościami zastosowania. Możliwość swobodnego wyboru jednak dostajemy w późniejszych etapach gry, kiedy już zdobędziemy doświadczenia i przyjaciół. Jako gra mmo, w BGO nie opłaca się grać samotnie, a latając w taki sposób można jesteśmy łatwym celem dla wrogich graczy.

Battlestar Galactica Online jest solidnie zrobioną, grą przeglądarkową, gdzie latamy w przestrzeni kosmicznej, wykonując różne zadania i walcząc z innymi graczami. Gra oferuje ogromny świat do odkrycia, wart do pozostania w nim na dłużej. Poza tym Battlestar Galactica Online na pierwszy rzut oka wygląda jak darmowe gry do pobrania, a jest to gra przeglądarkowa.

 

Drakensang Online
Drakensang Online jest grą z gatunku rpg, którą przemierzamy, jako dzielni bohaterowie, walcząc z potworami w magicznym świecie Drakensang. Jej charakterystyczne cechy to widok izometryczny, bardzo dobra grafika, przy możliwości gry w przeglądarce, bez potrzeby ściągania wielkiego klienta – podczas gdy jakościowo nie odbiega od tego, co oferują darmowe gry do pobrania.

 

Rozgrywka przypomina takie gry jak Diablo czy Torchlight – mamy do wyboru jedną z postaci i przemierzamy świat walcząc z potworami, wykonując różne zadania i stając się coraz silniejszym. W Drakensang Online możemy wybrać wojownika lub maga, tyle, że pod inną nazwą. Z napotkanymi potworami walczymy używając do tego myszy. Typowym dla gatunku hack’n’slash jest bardzo duża ilość wrogów, z jakimi na raz, musimy się mierzyć. Czyni to rozgrywkę bardzo wciągającą i intensywną zarazem. Gra została wykonana w taki sposób, żeby zarówno gracze początkujący jak i zaawansowani mogli bawić się przy niej bez żadnych problemów.

Drakensang Online przypadnie wszystkim szukającym szybkiej i dynamicznej gry, osadzonej w klasycznym świecie fantasy. Solidnie wykonana oprawa wizualna, dodaje magicznego klimatu, a odpowiednio zaprojektowana rozgrywka potrafi przyciągnąć do monitora na długo.

 

WarStory
WarStory: Europe in Flames, to gra strategiczna, która przenosi nas w konflikt 2 Wojny Światowej, w którym możemy zagrać albo Aliantami zachodnimi, albo Związkiem Radzieckim, by stanąć naprzeciw potęgi III Rzeszy. Z interesującym gameplay’em, ładną grafiką jest to jedna z ciekawszych gier strategicznych, aktualnie dostępnych online.

 

Szczególnie mało jest gier strategicznych, które oferują coś innego niż zarządzanie miastem i prowadzenie wojny – WarStory to gra, w której chodzi o bitwy i akcje, dlatego warto rzucić na nią okiem. WarStory: Europe in Flames zaczynamy grę od wyboru strony konfliktu, i możemy ruszyć do wyścigu, który odbywa się między nami i stroną, której nie wybierzemy; celem wyścigu jest zdobycie Berlina. By to osiągnąć, wykonujemy misje, podzielone na 3 rodzaje – Misje zwiadowcze, misje wyższego dowództwa oraz tzw. misje Cele wojny – najważniejsze ze wszystkich. Misja za misją, wyzwalamy coraz większe obszary Europy z panowania Niemców, by znajdować się w ten sposób coraz bliżej Berlina.

WarStory to unikalna gra, być może nie posiada klasycznej opcji multiplayer, ale niesie z sobą wiele oryginalnych pomysłów. Jest starannie wykonana i chociaż bywa miejscami dość powtarzalna, powinna zadowolić graczy, których interesuję strategiczne darmowe gry do pobrania, choć nie wymaga ona klienta.

 

Mummy Online
W Mummy Online, będącą adaptacją filmu o tym samym tytule, wcielamy się w poszukiwaczy przygód lat 30’ XX wieku. Przemierzamy egipskie katakumby, szukając skarbów i walcząc ze starożytnymi strażnikami.

 

Podczas tworzenia postaci, mamy do wyboru dwie strony konfliktu, dostępne trzy klasy, a personalizacja ograniczona jest do zmiany koloru włosów i skóry. Postacią kierujemy i atakujemy używając myszki, a zdolności aktywujemy za pomocą klawiatury. Grę widzimy z góry, z perspektywy rzutu izometrycznego. Wizualnie gra prezentuje się bardzo dobrze; tekstury są na wysokim poziomie uszczegółowienia. Poza plądrowaniem grobowców, możemy również walczyć z innymi graczami. Do charakterystycznych cech należy bardzo ładna grafika, wciągająca rozgrywka z elementami i dobrze rozwiązane sterowanie.

Mummy Online to ciekawa gra, nieco podobna do Drakensang Online; największymi zaletami jest świetnie osadzenie w świecie znanym z filmu i możliwość zmierzenia się z niebezpieczeństwami, jako poszukiwacze przygód. Interesują Cię darmowe gry do pobrania? Mummy Online jest grą na przeglądarkę, ale prezentuje się równie dobrze jak gry z klientem.