Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Darmowe gry strzelanki do pobrania, oferują każdemu szybką i dynamiczną akcję, wciągające tryby walki z innymi graczami oraz wysoką jakość. Prezentujemy najgorętsze i najpopularniejsze strzelanki do pobrania za darmo, w które TRZEBA zagrać.

Alliance of Valiant Arms
Alliance of Valiant Arms jest to darmowa gra mmofps osadzona w konflikcie pomiędzy Unią Europejską a Nową Federacją Rosyjską. Oparta na popularnym silniku Unreal Engine 3, AVA jest świetnej jakości taktyczną strzelanką z dużą ilością trybów gry i przepiękną oprawą graficzną, mogącą konkurować z pełnoprawnymi, płatnymi tytułami.

 

Mechanika tej gry strzelanki do pobrania, w dużej mierze przypomina płatne gry jak Counter-Strike czy Call of Duty. Gracze mający kontakt z wyżej wymienionymi produkcjami, bardzo szybko będą w stanie wgryźć się w AVA. Idąc za modą współczesnych fpsów, po załadowaniu się ekranu gry możemy wybrać klasę, jaką chcemy grać. Dostępne są dalekiego, bliskiego i średniego zasięgu; przy czym możemy zmieniać klasę podczas gry w zależności od aktualnej sytuacji na mapie. Ciekawym aspektem jest możliwość personalizacji broni, dzięki czemu możemy ją dostosować do indywidualnych potrzeb.

AVA to świetna, wysokiej jakości darmową strzelanką, osadzoną w czasach współczesnych. Choć obecnie gier tego rodzaju mamy multum, to AVA dzięki solidnemu wykonaniu wyróżnia się na ich tle. Dodatkowo, gracze mogą się bawić, w kilku zupełnie różnych trybów gry jak standardowy team deathmach, eskorta czołgu czy survival. Każdy z nich oferuje rozrywkę na zupełnie innym poziomie i zwiększa żywotność tytułu.

Team Fortress 2
Team Fortress 2 jest fantastyczną i bazującą na oryginalnym pomyśle grą autorstwa Valve. Opiera się ona na starciach dwóch drużyn złożonych z 9 różnych klas postaci, podczas których do siebie strzelają i próbują nawzajem przechytrzyć. Charakteryzuje się kolorową, kreskówkowym stylem graficznym, lekkim poczuciem humoru i niesamowicie uzależniającą rozgrywką.

 

W Team Fortress 2 wcielamy się w najemnika pracującego dla jednej z dwóch korporacji – RED i BLU. Po uruchomieniu tej gry strzelanki do pobrania, możemy od razu rzucić się w wir zabawy. W produkcję tę gra się jak w większość gier z gatunku fps, jednak tryby rozgrywki i klasy postaci, dodają grze o wiele większość ilość zróżnicowanej rozrywki. Każdą z dostępnych klas ma oryginalny, unikalny gameplay, które wymagają od nas innych taktyk i podejścia; Medyk głównie leczy, Heavy z Soldierem chronią towarzyszy i działają „na przodzie”, drużynę wspomaga Snajper, a Szpieg działa gdzieś tam na tyłach drużyny przeciwnej. Inżynier stawia i naprawia bojowe wieżyczki a Demoman ma manię wysadzania wszystkiego, co się rusza i ma kolor przeciwny do jego drużyny. Gra charakteru je się poza tym wysokiej jakości, przyjemną grafiką – ogólna jakość stoi na najwyżej poziome, do czego przyzwyczaiła nas z resztą firma Valve.

Team Fortress 2 jest jedną z najlepszych obecnie dostępnych darmowych gier w ogóle, a w szczególności, jeśli kogoś interesują gry strzelanki do pobrania. Oferuje doskonałej jakości zróżnicowaną rozgrywkę, ogromną ilość dostępnych map i personalizacji postaci i bardzo ciężko doszukać się jakiejkolwiek wady. Dodatkowo jest dostępna za darmo, dzięki czemu każdy chętne może wypróbować TF2 w dowolnym momencie za pośrednictwem platformy Steam.

World of Tanks
World of Tanks to w tej chwili jedna z najlepszych i najpopularniejszych gier do pobrania, dająca nam możliwość kierowania potężnymi czołgami II wojny światowej i starcia z innymi grami w ekscytujących bitwach drużynowych. W bitwach może brać udział aż 60 graczy jednocześnie!

 

Zaraz po utworzeniu konta mamy możliwość rozwoju aż 4 drzewek technologicznych, związanych ze stroną, jaką wybierzemy – Niemcy, Rosjanie, Amerykanie oraz po niedawnym rozszerzeniu, Francuzi. Każda z nich dysponuje rozbudowanym drzewem technologii, podzielonym na kilka typów maszyn – niszczyciele czołgów, czołgi oraz artylerie. Każdy z pojazdów możemy modyfikować, wymieniając czy to silnik, układ jezdny czy działo; na dodatek mamy także wpływ na naszą załogę czołgu – każdy z kilku żołnierzy, ma własne statystki i możliwość zdobywania punktów doświadczenia, przez co po jakimś czasie są w stanie kontrolować lepiej dany typ czołgu. Maszyn mamy mnóstwo – by wszystko odblokować trzeba naprawdę długo grać, ale wrażenia z jazdy np. Tygrysem Królewskim, są jedyne w swoim rodzaju…

Czy warto zagrać w World of Tanks? Zdecydowanie tak. Gra ma niezłą grafikę, niezbyt wymagający silnik graficzny, przez co ma stosunkowo niskie wymagania systemowe, ale przede wszystkim daje nam możliwość zabawy w „wojnę pancerną” i to jeszcze z aż 60 graczami na raz! Mamy mnóstwo maszyn do odblokowania, a każda z nich ma nieco inną charakterystykę.

Battlefield Heroes
Strzelanka w świecie II Wojny Światowej i humor? Battlefield Heroes jest zabawną, humorystyczną strzelanką dostępną dla każdego mającego ochotę na lekką i przyjemną grę. Społeczność gry jest duża i każdy jest w stanie znaleźć swoje miejsce, niezależnie od aktualnie posiadanych umiejętności.

 

Battlefield Heroes jest to strzelanka z perspektywy trzeciej osoby, gdzie stajemy po stronie jednej z dwóch frakcji – National Army lub Royal Army. National to jest coś w rodzaju Niemców, a Royal – Brytyjczyków. Grę uruchamiamy po zainstalowaniu paru składników wymaganych do gry; mamy do wyboru trzy klasy postaci, każda z innymi zdolnościami. Komandosa, żołnierza z ciężkim karabinem maszynowym Gunnera i zbalansowanego i idealnego dla początkujących Soldiera. Gra nie ma żadnego samouczka, lecz jest bardzo prosta do opanowania i po kilku mapach ma się już pogląd na to, na czym ona polega. Czołgi, samoloty, granaty, karabiny maszynowe, spektakularne walki kreskówkowych herosów; w grze czeka na nas sporo atrakcji – grafika jest kreskówkowa, lekka i humorystyczna.

Battlefield Heroes, mimo kilku lat na karku, wciąż jest w stanie dostarczyć mnóstwa prawdziwej i znakomitej zabawy każdemu, kto choć trochę lubi gry strzelanki do pobrania czy gry akcji w ogóle.

S4 League
S4 League to gra strzelanka do pobrania z perspektywy trzeciej osoby, utrzymana w konwencji graficznej japońskiego anime. Gracze mogą rywalizować między sobą w kilku trybach gry, a za zdobyte doświadczenie i pieniądze kupować nowe kostiumy i uzbrojenie.

 

Gra w S4 League opiera się w głównej mierze na chodzeniu po mapie i eliminowaniu graczy z drużyny przeciwnej, używając do tego, sporego wachlarzu uzbrojenia. Najpopularniejszym trybem z kilku dostępnych jest Team Deathmatch, gdzie dwie drużyny po sześciu grających, starają się nawzajem przebić ilością zabitych. Innym bardzo popularnym trybem jest Touch Down, przypominające futbol amerykański – na środku mapy jest piłka i trzeba ją wrzucić do bramki przeciwnika. S4 League pozwala na dużą personalizację wyglądu swojej postaci i dostosowania posiadanego arsenału do własnego stylu gry. Dostępna jest broń maszynowa i energetyczna, lecz jak najdzie nas ochota, możemy walczyć używając mieczy z gorącą plazmą zamiast ostrza. Grafika stoi na dobrym solidnym poziomie, co jest dodatkowym atutem tej wciągającej produkcji.

Obecnie, gdy producenci kopiują nawzajem od siebie różne rozwiązania, to S4 League zachowuje oryginalność i wyraźnie wyróżnia się z tłumu. Dynamiczny i szybki styl tej gry strzelanki do pobrania z pewnością przypadnie do gustu niejednemu miłośnikowi futurystycznych fpsów.

Project Blackout
Project Blackout jest darmową strzelanką z perspektywy pierwszej osoby, osadzoną w czasach współczesnych. Tytuł ten jest taktycznym fpsem oferującym to, co większość dostępnych na rynku darmowych strzelanek; wyróżnia się on jednak solidnym wykonaniem i wartą uwagi, jakością.

 

Dostępne są do gry cztery tryby – Deathmatch, Sabotage, Demolition i Search & Destroy. W Deathmatch dwie drużyny walczą ze sobą aż do osiągnięcia określonego wyniku. Tryb Sabotage wymaga od jednej z drużyn osiągnięcia pewnego celu na mapie. Podczas Demolition trzeba wysadzić cel lub eliminować całkowicie drużynę przeciwną. Search & Destroy taki sam jak Deathmatch, lecz gracze nie respawnują się aż do końca rundy. Ciekawą implementacją są zadania, za których wykonanie otrzymujemy punkty doświadczenia i pieniądze, niezbędne do zakupu nowego sprzętu. Sam arsenał jest całkiem spory i pozwala na dobór broni odpowiedni do naszego stylu gry.

Project Blackout jest dobrym, współczesnym taktycznym fpsem. Nie wprowadza do gatunku wiele innowacji, jednak pozostaje przy tym ciekawym i wartym wypróbowania tytułem.

APB Reloaded
W mieszance gry strzelanki do pobrania z grą online, jaką jest APB Reloaded, gracze opowiadając się za prawem lub występkiem, walczą o dominacje w samym centrum fikcyjnego miasta San Paro. Gra jest osadzona w czasach współczesnych i charakteryzuje się otwartym światem, wieloma możliwościami ukończenia zadań i ogromnymi możliwościami personalizacji swojego awatara oraz samochodu.

 

Po zalogowaniu się mamy do wyboru dwie strony – kryminalistów lub stróżów prawa. Gdy już się zdecydujemy, czeka nas stworzenie naszego awatara. Dzięki dużej ilości suwaków zmieniających różne atrybuty twarzy, kreator pozwala nawet na dokładne odwzorowanie siebie. W APB Reloaded przede wszystkim zajmujemy się wykonywaniem różnych zadań polegających na pozbyciu się kogoś czy zebraniu jakiś przedmiotów. W tym celu jeździmy po mieście samochodem, przedzieramy się przez zastępy graczy frakcji przeciwnej i wykorzystujemy swoje umiejętności strzelnicze w dobrym (lub złym) celu. Graficznie gra stoi na bardzo dobrym poziomie, podobnie sprawa się ma, jeśli chodzi o wszelkie dostępne w grze dźwięki.

Dzięki swojemu oryginalnemu podejściu do gatunku, APB Reloaded jest jednym z lepszych darmowych tytułów, a swoim poziomem jakości przebija wiele dostępnych płatnych produkcji. Jest idealną pozycją dla osób znudzonych standardowymi grami mmorpg, oferującymi w dużej części praktycznie to samo.

Cross Fire
Cross Fire jest osadzoną w współczesności taktyczną strzelanką, gdzie maksymalnie 16 graczy strzela do siebie na mapach korzystając z szerokiego arsenału broni. Podczas walki rywalizujemy z graczami z całego świata, w różnicowanej i oryginalnej scenerii.

 

Dostępne są cztery tryby gry, z czego jeden unikalny dla tej produkcji: Team Death Match (wygrywa drużyna z większą ilością zabitych niż drużyna przeciwna), Search and Destroy (jedna z drużyn ma podłożyć i wysadzić bombę, druga powstrzymać tę pierwszą), Elimination (podzielony na rundy, która jest wygrana przez drużynę, jakiej udało się wyeliminować tę drugą) i charakterystyczny dla tego tytułu Ghost Mode. Ghost Mode jest podobne do Elimination, jednak jedna z drużyn jest niewidzialna i uzbrojona jedynie w noże. Grać możemy praktycznie od razu po stworzenia konta.

Klient jest bardzo mały, dlatego gra wczytuje się bardzo szybko. Sama rozgrywka jest dynamiczna, do czego przyzwyczaiły nas różne gry strzelanki do pobrania i jak to bywa z różnym poziomie trudności – w zależności od tego, z kim przychodzi nam walczyć w danej misji/bitwie. Po każdej z nich otrzymujemy pieniądze, niezbędne, aby móc kupić dostęp do jakiejś części uzbrojenia. Grafika nie powala na kolana, ale dzięki możemy grać na prawie każdym sprzęcie i ściągnąć grę bardzo szybko.

Cross Fire jest wartą uwagi strzelanką dla każdego fana darmowych fpsów osadzonych we współczesności. Oferuje przede wszystkim dobrą zabawę przy relatywnie niskich wymaganiach sprzętowych; mały klient – dużo zabawy.

MicroVolts
W MicroVolts, wcielamy się w zabawki i ruszamy do boju o panowanie nad domem i jego poszczególnymi częściami! Mapy są utrzymane w „domowych klimatach”, także za osłony będą nam służyć przedmioty codziennego użytku, takie jak: szczoteczka do zębów, książki, akcesoria do komputera, czy pudełko z sokiem.

 

Wcielamy się w niej w jedną z zabawek, ożywionych przez jakiegoś szalonego naukowca. Naszą zabawkę, mamy możliwość modyfikować jak nam się podoba – wszystko po to by stworzyć jak najoryginalniej wyglądającego avatara. Arsenał dostępny w grze jest dość duży i jest on podzielony na siedem osobnych kategorii. Podczas gry w zależności od sytuacji możemy zmienić sobie broń na w danym momencie potrzebną, co wiąże się z brakiem odgórnie nałożonej specjalizacji, jak to ma miejsce we współczesnych grach. Gra ma bardzo dobrą grafikę, jak na wymagania systemowe, jakich wymaga; zabawki i efekty graficzne są kolorowe – ogólnie cieszą oko.
MicroVolts jest kolorową, słodką i bardzo oryginalną strzelanką fps. Gra jest wizualnie utrzymana w stylistyce kreskówkowej, podobnej do

Battlefield Heroes czy Team Fortress 2. Ma niskie wymagania i przy tym dobrej jakości grafikę, co jest jednym z jej sporych atutów. Zróżnicowane bronie, duże możliwości personalizacji i możliwość biegania po pokojach, jako zabawka dają ogromną ilość zabawy.

Battlefield Play4Free
Battlefield Play4Free jest ogólnie dostępną, darmową wersją popularnej wojennej serii gier Battlefield. Wysokiej jakości grafika, szeroki arsenał i możliwość wcielenia się w jedną czterech ról na polu walki, daje możliwość wzięcia w udziału w epickich bitwach 16 na 16.

 

Gdy stworzymy konto, możemy wybrać jedną z kilku klas postaci, każdy posiadający inny ekwipunek i zadanie podczas gry. Dostępni są Medyk, Inżynier, żołnierz działający na froncie – Assault i Recon, czyli wywiad. Klasy nie możemy zmienić podczas gry; możemy stworzyć maksymalnie dwie postacie i przy braku możliwości ich skasowania. Po przejściu samouczka i przygotowaniu swojej postaci, możemy wejść do gry. Battlefield Play4Free oferuje to, co większość taktycznych gier fps, jednak w dwukrotnie większej skali. Mapy są szerokie i wykonane w stylu Bliskiego Wschodu, pełne zabudowań, ruin i palm. Bitwy 16 na 16 robią wrażenie, choć grafika mogłaby być nieco lepsza; kontrowersje może również zbudzać niejako zbyt duży nacisk na to by kupować przedmioty w dostępnym wirtualnym sklepie (w darmowych grach do pobrania to częste zjawisko).

Battlefield Play4Free jest dobrze wykonaną grą strzelanką do pobrania, cechującą się dobrze zaprojektowaną rozgrywką. Wspomniane kontrowersje, nie przeszkadzają zbytnio w cieszeniu się darmową wersją jednej z najsłynniejszych na świecie strzelanek wojennych.