Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Hexen 2 Portal of Prevus

Hexen 2 Portal of Prevus

Post by relatedRelated post

      Witam. Tak się zastanawiam czy wolny czas jaki posiadam spożytkuję kiedyś inaczej niż przed komputerem? Lecz póki co stukam dalej w klawisze by napisać nową recenzję. Tym razem to dodatek do „Hexen II” zatytułowany „Portal of Prevus”. Sami widzicie, że panowie z Raven postanowili eksploatować starego dobrego „Hexena II” i wypruć z siebie kilka nowych poziomów. Standardowo na początku mamy wprowadzające intro, które pozwala nam wczuć się w tło przyszłych wydarzeń. Powiem wam w skrócie o co chodzi.

      Jak pamiętacie z „Hexen II”, główny wróg ludzkości – EIDOLON – został pokonany przez jednego z bohaterów. W tym samym czasie jeden z jego podwładnych – czarnoksiężnik PREVUS – postanowił wskrzesić hordy żołnierzy i jako ostatni z Wężowych Jeżdżców chce rządzić światem. Może to trochę banalny pomysł, ale tło jest. Pierwsze co rzuca się w oczy po intrze, to wybór postaci. Do czterech już nam znanych bohaterów, doszła jedna nowa postać. Demonica jest byłą członkinią armii Eidolona, nie spodobały jej się nowe porządki wprowadzane przez Prevusa i postanowiła dać mu wycisk.

      Każdy teraz spyta co nowego w grze poza postacią? Grafika jest nadal niezła, chociaż od czasu „Hexena II” nic w niej nie poprawiono. Gierka nie jest już tak duża jak jej podstawa. Dodano jedną nową scenerię Tybet, na którą składa się 15 poziomów. Jak się człowiek przyłoży do 10 godzin i po graniu.
Dżwięk tak jak w „Hexen II” nadal jest rewelacyjny i tworzy doskonały klimat grozy w tym świecie fantasy. Niestety powiedzmy to głośno, można było spodziewać się czegoś więcej niż jedna postać i trochę nowych potworów. Panowie z firmy Riven mogliście się postarać!

Dystrybutorem na terenie Polski jest firma LEM.
Minimalne wymagania sprzętowe to: Procesor Pentium 133, 24MB Ram, CD Rom x8, WIN 95/98 i 3Dfx

Ocena niestety spada 6/10, lecz i tak gorąco polecam.

About