Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Heros of might & Magic 3: Armagedon’s Blade

Heros of might & Magic 3: Armagedon’s Blade

Post by relatedRelated post

Dobrze wiadomo, że jeżeli coś odnosi sukces, to w miarę szybko ukazuje się kontynuacja. Lecz jeszcze szybciej ukazuje się dodatek. I właśnie takim dodatkiem jest „Armagedon’s Blade”. Tym razem fabuła gry toczy się wokół wojny Królowej Catharine i Króla Rolanda z Luciferem Kreeganem. Ów Lucifer to bardzo zły i zachłanny gość. Pragnie przejąć on władzę nad Erathią za pomocą potężnego artefaktu Miecza Armagedonu ( patrzcie na tytuł dodatku ). Czy pozwolicie by mu się to udało? Grając w ten mision pack odpowiecie sobie na to pytanie. W sumie będziecie rozgrywać sześć zupełnie nowych kampanii, z których tylko jedna dotyczy rozgrywek między Catharine, Rolandem przeciwko Kreeganowi. Chyba najtrudniejszą z kampanii jest Dragon Slayer. Wcielicie się w niej w postać młodego i cholernie ambitnego maga Dracona, któremu przypadnie w udziale wątpliwy zaszczyt stanięcia oko w oko z czterema smokami: Crystal Dragon, Fairy Dragon, Azure Dragon i Rust Dragon. Mówiąc krótko ta kampania będzie niezłym wyzwaniem dla maniaków „Heros of Might & Magic” teraz smutna wiadomość, aby zaliczyć tę kampanię musicie przejść wszystkie pozostałe. Da wam to w sumie 26 różnych scenariuszy! Spotkacie kilkanaście nowych potworów, kilkanaście już znanych, a będziecie się wcielać w siedmiu nowych bohaterów. Nie zapomniano dodać też nowego zamku – Conflux. W nim będą nowe jednostki (Storm Elementals, Magma Elementals, Psychic Elementals, itd.), bo trudno żeby było inaczej -))) Pojawienie się nowego zamku oraz jednostek, które tam powstają, to duża zaleta „Armagedon’s Blade”. Inne zamki i twierdze również posiadają nowe budynki. Ciekawa innowacja pojawia się również, gdy podnosicie status budynku. Powiedzmy iż zdecydujecie się ulepszyć Pyro ( rodzą się tam Phoenixes i Firebirds ), to w momencie kiedy to uczynicie, to możecie wybierać które z nich kupić. Droższe i ulepszone, czy też tańsze i słabsze. Można powiedzieć, że to naprawdę doskonała innowacja. I to już chyba wszystko o głównych zmianach w tym dodatku. Muzyka i grafika nie doznały żadnych zmian. Lecz nadal jedno i drugie stoi na bardzo wysokim poziomie. Wiem że wielu z was będzie zachwyconych wydaniem tego dodatku, ale na pewno znajdzie się też grono zawiedzionych, ale takie jest już życie. By wam osłodzić ten tekst na koniec kilka słów i mała charakterystyka nowych bohaterów:

  • KILGOR – barbarzyńca jest bohaterem „Festival of Live”. Walczycie tą postacią przeciwko innym barbarzyńcom i magom w wojnie o tron.

  • ADRIANNE – bierze udział w kampanii Playing with Fire. Jego słabością jest zabawa z ogniem. Jest czarodziejką ze zdolnością Expert Fire Magic.

  • ROLAND – jest Rycerzem z 11 poziomem doświadczenia, do tego Królem i wspomaga Królową Catharine w tytułowej misji, więcej danych w archiwum FBI-)))

  • CATHARINE – to bohaterka tytułowej kampanii. Do tego piastuje stanowisko Królowej. Posiada 11 poziom doświadczenia i zaliczcie ją do klasy Rycerz.

  • GELU – jest półelfem biorącym udział w tytułowej kampanii. Stoi on po stronie Królowej Catharine i Króla Rolanda. Za swój cel obrał zniszczenie Miecza Armagedonu.

  • MUTARE – wcielicie się w postać tej bohaterki w „Dragon’s Blood”. Jej ambicją jest odnalezienie artefaktu, dzięki któremu będzie mogła przeistoczy się w smoka.

  • DRACON – to młody i ambitny mag, który chce pokonać cztery smoki w kampanii „Dragon Slayer”.

I to wszystko na otarcie łez, bo jak już pisaliśmy prace nad częścią czwarta trwają. Do tego czasu musicie zaspokoić wasze bohaterskie czyny tym dodatkiem. Pisząc kilka słów podsumowania do oceny należy ująć na plus: nowe kampanie, scenariusze, bohaterowie, potwory, artefakty oraz nowy zamek i budowle dodatkowe w pozostałych. Dalej niesamowita grywalność i miodność oraz skrócenie czasu oczekiwania na czwartą część. Trzeba też przy podsumowaniu napisać o błędach: nie ma !

Minimalne wymagania sprzętowe:
Procesor Pentium 133, 32 MB Ram, CD Rom x 12, WIN 95/98, pełna wersja „HoM&M3;”

About