Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Heretic 2

Heretic 2

Post by relatedRelated post

Witajcie w krainie magii i czarów, czas przedstawić kolejną grę typu TPP. Chodzi oczywiście o „Heretic II”.
Dosyć długo przyszło nam czekać na tę niesamowitą gierkę, gdyż pierwsza część opierająca się jeszcze na enginie Dooma, powstała w 1995 roku. Co prawda w między czasie firma Raven uraczyła nas dwoma „Hexenami” (możecie poczytać recenzje na naszej stronie). Ale co się odwlecze to nie uciecze, jak powiada przysłowie. Drugi „Heretic” został stworzony na udoskonalonym enginie „Quake II”.
Czas już byśmy stworzyli bohatera. Postacią w którą przyjdzie się wam wcielić w „Heretic II” jest Elf Sidhe o imieniu Corvus. Fajne imię no nie ? Corvus po pokonaniu D’sparil, został zesłany do Krain świata Zewnętrznego, teraz nasz Elf powraca do swego świata, tylko po to, by przekonać się, że i tu rozpanoszyło się zło zwane Plagą, które trzeba wyplenić. Oczywiście naszego bohatera obdarzono nie małym rozumkiem. Może on dzięki temu kucać, biegać, skakać (i to jak), pływać, potrafi również wspinać się po ścianach. Lecz oprócz tych umiejętności, będzie też wykorzystywał różny oręż.
Autorzy dali nam do wyboru różnego rodzaju uzbrojenie. Nie będę wymieniał wszystkich nazw bo nie wiele mówią, a jak działają zobaczycie w praktyce. Łącznie typów broni jest 9, ale oprócz tego macie jeszcze bronie defensywne. Tak samo jest w wypadku magii, można ją podzielić na defensywna i ofensywną. Co do tych na których będziemy to testować to jest ich coś ponad 25 gatunków. Nasz Elfik będzie mógł regenerować swoje siły na różnych ołtarzach.
No niestety pora na detale czyli grafika i muzyka. I tu od razu trzeba złożyć ukłony dla autorów, którzy trzymali pieczę nad graficznym opracowaniem, użyli oni 32 bitowej palety barw! Tekstury wręcz budzą podziw, a drobiazgi typu kurz unoszący się pod nogami, piękna woda, niesamowite niebo to rzuca na kolana! Równie niesamowicie wykonane są efekty dżwiękowe jak i podkład muzyczny. To wszystko razem tworzy bardzo specyficzny i gęsty klimat.
Byłbym zapomniał! W grze jest około 20 etapów, gdzie będzie można odwiedzić: kaniony, świątynie, fortece, miasta, jaskinie, bagna. Wszystkie posiadają niesamowicie zróżnicowaną grafikę i swój specyficzny klimat. Myślę że czas podsumować plusy i minusy które złożą się na końcową ocenę.
Plusy: boska grafika, doskonały dżwięk i efekty, niesamowity klimat, grywalność, zróżnicowanie poziomów, co do minusów to ja ich nie widzę.

Grę na terenie Polski wydała firma LEM.

Minimalne wymagania sprzętowe: Procesor Pentium 166MHz, 32MB Ram, WIN 95, CD Rom x4
Zalecane wymagania: Procesor Pentium 233, 32MB Ram, WIN 95/98, CD Rom x12, 3DFx

About