Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Warhammer Online: Wrath of Heroes

Warhammer Online: Wrath of Heroes

Post by relatedRelated post

Warhammer Online Wrath of Heroes to dynamiczna gra akcji, która jest drugą grą online po Warhammer Online: Age of Reckoning, rozgrywającą się w świecie „Wojennego Młota”. Gra oferuje scenariusze dla 3 drużyn, każda po 6 graczy, gdzie wszystko może się zdarzyć, a losy bitwy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Szukasz nowej turniejowej gry do pobrania za darmo? Wrath of Heroes to jedna z gier, które warto wypróbować.

Jatka w Starym Świecie
Gra przenosi nas do targanego konfliktami Starego Świata, będącego polem walki między frakcjami „Porządku” (Forces of Order) oraz „Zniszczenia” (Forces of Destruction), znanego z Warhammer Online: Age of Reckoning (WAR). Siły Chaosu, żołnierze Imperium, krasnoludy z ich kamiennych twierdz, Wysokie Elfy i Elfy mroku oraz inne rasy, walczą w śmiertelnym starciu o losy Starego Świata i jego kształt. Jeśli ktoś grał w WAR, od razu skojarzy część z dostępnych w grze postaci, z poszczególnymi dostępnymi tam klasami. Możemy grać np. Volrikiem maruderem, ognistą czarodziejką Felicją albo goblinim szamanem GlowGobem – postaci jest około 20 i wciąż dodawani są kolejni spektakularni bohaterowie.

We Wrath of Heroes, skupiamy się tylko i wyłącznie na scenariuszach i walce, przy czym w jednej drużynie mogą grać przedstawiciele „dobrych” i „złych” ras – odmiennie niż w WAR, gdzie podział jest frakcyjny. Każdy z bohaterów posiada indywidualne zdolności oraz statystki w formie pasków, obrazujące na ile postać ma inklinacje ofensywne (offence), jakie ma szanse na przeżycie (survivality), jak radzi sobie w kooperacji z innymi postaciami (support) i ogólna złożoność postaci (complexcity). Przykładowo, Volrik Marauder nie jest specjalnie skuteczny w ofensywie, nie ma także wysokich szans na przeżycie w walce, ale możliwości jakimi dysponuje, czynią go ważną częścią drużyny. Poza tym, w rękach doświadczonego gracza może być wyjątkowo niebezpieczny. Początkowo, możemy grać jedną postacią (Lucius – żołnierz Imperium), ale mamy opcję dokupienia kolejnej, za startowe pieniądze (złoto). Istnieje także możliwość „wynajęcia” postaci na okres jednej bitwy, ale nie możemy przy tej opcji korzystać z jej dodatkowych zdolności.

Po pobraniu klienta gry i zainstalowaniu Wrath of Heroes, dość szybko powinniśmy się zorientować, na czym dokładnie polega gameplay. W samouczku, będącym prostą misją dla jednego gracza, uczymy się podstaw gry i walki – trwa to dosłownie kilka minut. Zaraz po zakończeniu, możemy zacząć prawdziwą grę, czyli bitwę z innymi graczami. Scenariusze dla 3 drużyn (6 na 6 na 6 graczy), to znakomita zabawa obfitująca w zwroty akcji i dynamiczną jatkę – w grze przede wszystkim chodzi o walkę i adrenalinę. Bitwy toczą się w szybkim tempie i bazują na zgraniu drużyn oraz doświadczeniu graczy. Bioware celowo zaprojektował postacie, z mniejszą ilością żywotności, by temu sprzyjać. Nie ma możliwości bezpośredniego wyboru konkretnego meczu, dlatego system losowo dobiera nam scenariusz. Spośród dostępnej listy scenariuszy, możemy jedynie wskazać, który nam najbardziej odpowiada, zaznaczając od jednej do trzech gwiazdek. W ten sposób, sugerujemy systemowi co lubimy i ma to pośredni wpływ na to, w jaki scenariusz zagramy. Jak inne turniejowe gry do pobrania za darmo, Wrath of Heroes to niekończony się turniej, w którym gracze zbierają punkty obrazujące ich miejsce w rankingu ogólnym gry. Im więcej wygranych scenariuszy, tym więcej punktów.

Herosi, scenariusze i kontrola
Każda z postaci jest dostępna w wewnętrznym sklepie gry, będąc do kupienia za złoto. Po jej wykupieniu, możemy w nią grać podczas bitew, a po śmierci wymienić postać i grać inną. Postaciami, jak i innymi sprawami związanymi z grą, zarządzamy poprzez wygodny panel, gdzie możemy dołączyć do Warbandy (drużyny), wymienić umiejętności czy kupić coś w sklepie gry lub komunikować się z innymi graczami.

Naszą postać kontrujemy przez przyciski „WASD” oraz 5 przycisków ataków i zdolności (cyfry 1-5). Kontrola jest prosta i przypomina tą z gier MMORPG, tyle tylko, że tutaj mamy mniejszy ból głowy z ilością przycisków. Dostępna jest także mini mapa, na której widzimy członków naszej drużyny oraz radio chat pozwalający dogadać się znacznie szybciej, rzucając odpowiednie komendy („za mną”, „pomocy”, „do ataku”). Możemy również kliknąć na mini mapę i wskazać rejon, gdzie ma udać się drużyna.

Mecze trwają standardowo do 15 minut, ale często skończą się szybciej, w zależności od scenariusza i formy niektórych drużyn. Aktualnie dostępne są scenariusze, w których musimy zdobyć flagę (Mourkain Temple), wykraść przeciwnikom runy (Black Fire Pass) oraz arena, gdzie głównym celem jest jak największa ilość zabitych przeciwników. Wszystkie nasze statystyki, obrazujące poziom naszej gry, a więc ilość zabitych przeciwników, asysty, śmierć, zadane obrażenia – są zbierane i możemy się z nimi zapoznać po bitwie. W zależności od naszej formy i wyniku bitwy, „automat” losuje nam wygraną . Każdy ze „slotów” losuje nam nagrodę, a do wygrania są nie tylko pieniądze, ale także zdolności dla naszych postaci, znajdujące się w specjalnych skrzyniach. Bardzo opłacalne jest logowanie, podczas którego możemy co kilka dni, otrzymać najcenniejszą ze skrzyń i to za darmo!

Mikropłatności i gry do pobrania…
Podobnie jak inne darmowe gry do pobrania, Wrath of Heroes oferuje wewnętrzny sklep, ale asortyment przedmiotów nie jest specjalnie obszerny. Możemy przede wszystkim, kupować nowych bohaterów do naszej podręcznej listy, dostępne są także eliksiry ratujące nam skórę podczas walki czy zwoje zwiększające punkty umiejętności (mastery points). Przedmioty są także dostępne za walutę premium, którą możemy też nabyć za normalne pieniądze. Co ciekawe, nie można kupić broni i ekwipunku. W ten sposób, rzeczywiste pieniądze mają wpływ na grę, ale jest on nieco ograniczony – za bardzo rozbudowany sklep, rozchwiałby różnice między płacącymi, a „darmowymi” graczami.

Od strony graficznej, gra prezentuje się dobrze. Widać wyraźnie, że opiera się na nieco zubożonym silniku z Warhammer Online: Age of Reckoning. Jest przy tym płynna i kolorowa, a same postacie wyglądają nieźle – szczególnie, gdy kupimy im dodatkowe skórki (skiny), znacznie polepszające wygląd postaci. Podczas bitew, towarzyszą nam okrzyki i odgłosy walki oraz całkiem przyjemna dla ucha muzyka z lekko rockowymi akcentami. Co do klienta gry, nie należy do rozbudowanych i wynosi aktualnie niecały gigabajt. Trzeba zaznaczyć przy tym, że gra nie ma dużych wymagań sprzętowych, dlatego powinna działać sprawnie nawet na starszych komputerach lub laptopach.

Zasadniczą wadą Wrath of Heroes jest przede wszystkim mała liczba scenariuszy – już po kilku godzinach zabawy, widać że gra potrzebuje ich od 8 do 10. Drugą, nieco mniej istotną sprawą jest kwestia braku możliwości kustomizowania postaci, co nie przeszkadza podczas gry, ale dawałoby to Wrath of Heroes bardzo dużo. Zakup skórek dla naszej postaci wypełnia, ale tylko częściowo tą lukę – większość postaci ma tylko jeden alternatywny wygląd.

 

Plusy
6 vs 6 vs 6
Dynamiczna i ociekająca akcją
Grafika i płynność animacji
W końcu coś dla fanów Warhammera!

Minusy
Mało scenariuszy
Brak rozbudowanej kustomizacji postaci

Strona www: http://wrathofheroes.warhammeronline.com

Podsumowanie
Warhammer Online: Wrath of Heroes to bardzo dobra gra akcji ukierunkowana na PvP (gracz kontra gracz), będąca ciekawym nawiązaniem do Warhammer Online: Age of Reckoning. Scenariusze rozgrywają się w systemie 3 drużyn po sześciu graczy i są bardzo wkręcające. Ich przebieg potrafi się zmieniać bardzo gwałtownie, co wyraźnie dodaje grze dodatkowego smaczku. W miarę postępów w grze, odblokowujemy dodatkowe zdolności naszych bohaterów, czary i inne zdolności specjalne. Postaci jest sporo i są one ciekawie zaprojektowane. Niedosyt pozostawia przede wszystkim ilość dostępnych scenariuszy oraz brak możliwości zaawansowanej modyfikacji wyglądu naszych bohaterów.

Warhammer Online: Wrath of Heroes to solidna pozycja dla fanów Warhammera oraz wszystkich zainteresowanych grami turniejowymi. Bitwy, akcja i 3 drużyny – wszystko może się zdarzyć!

Warhammer Online Wrath of Heroes wymagania systemowe

Minimalne wymagania systemowe
OS – Windows XP/Vista/7
Karta graficzna – GeForce FX5200 lub lepsza
CPU – Pentium 4 lub szybszy
RAM – 256 MB
HDD – 1GB

Rekomendowane wymagania systemowe
OS – Windows XP/Vista/7
Karta graficzna – GeForce 6200 lub lepsza
CPU – Pentium 4 lub szybszy
RAM – 512 MB
HDD – 2GB

Warhammer Online: Wrath of Heroes
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About