Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Guess Why?

Guess Why?

Post by relatedRelated post

     Witajcie, są gry i gry. O niektórych można pisać hektary tekstu, a innych należy tylko wspomnieć. Do takich W odpowiedzi właśnie należy tytuł z jakim zamierzam was zapoznać. Obecnie na ekrany naszych pecetów przenosi się wszystko co możliwe – filmy, przedstawienia teatralne -))), komiksy, książki i gry planszowe. Do tych ostatnich właśnie należy „Guess Why?” to taka sobie gra przygodowo – detektywistyczna w którą miałem przyjemność grac jako młody chłopak. Cóż na tamte czasy, gdy nie było komputerów zabawa była przednia i wciągająca. Twórcy widocznie postanowili to odkurzyć i przenieść na komputer, gdyż ten daje więcej możliwości. Czyli gra jest bardziej rozbudowana. Rozbierając ten produkt na elementy, można podzielić go na trzy części:

  1. Klasyczna gra w „Guess Why?” polegająca na odgadnięciu przez was, która z 26 osób jest głównym podejrzanym. Cała zabawa polega na odpowiednim zadawaniu pytań typu: czy tajemnicza osoba ma niebieskie oczy czy brązowe, czy jest mężczyzną czy kobietą, albo czy ma wąsy, brodę jest łysa, ma blond włosy itd. Po prostu metodą dedukcji, jak powiadał słynny detektyw Holmes, zadajecie pytania, snujecie wnioski, dzięki czemu eliminujecie niewinne osoby. Te same działania, mające ten sam cel wykonuje wasz przeciwnik. Tyle względem pierwszej części.

  2. Druga część to przygodówka podzielona na trzy epizody, których scenariusze stanowią: odnalezienie skradzionej piłeczki baseballowej, dorwanie hackera komputerowego i odnalezienie kompaktu muzycznego.

  3. Trzecią część stanowi dziewięć mini gier zręcznościowych, które odsłaniają się w trakcie rozwiązywania trzech zagadek detektywistycznych z drugiej części. Krótko mówiąc, jeśli nie zagracie w przygodówkę, nie pogracie sobie w zręcznościówki. Sama gra jako taka jest towarem dla posiadaczy słabych komputerów, przez swoje niskie wymagania sprzętowe. Przeznaczona jest raczej dla najmłodszych graczy, jeśli jednak dostanie się w ręce graczy z wyższej półki wiekowej, to powinni się oni zainteresować ewentualnie rozdziałem o przygodówkach. Będąc jednak szczerym do bólu, to bez względu czy należycie do najmłodszej kasty, czy też do starych wyjadaczy musicie znać doskonale język angielski, gdyż jest on niezbędnym warunkiem uczestnictwa w zabawie. Od razu odpowiem wam na pytanie czy są napisy? Otóż NIE!. Gra w pełni opiera się na tekstach mówionych. Na okładce producenci podają przedział czasowy graczy między 6 a 18 lat. Dlatego też w dobie czasów, gdy siedmiolatek zarzyna „klientów” w Quaku (to mój syn-))) ), sądzę, że rozsądny przedział uczestników tej gry to 6 do 11 lat ( to jedenaście to po znajomości ). Tu mała uwaga do ewentualnego polskiego dystrybutora, nie liczyłbym na zarobek z tego produktu na naszym rynku. No może kilka egzemplarzy sprzeda się w podstawówkach anglojęzycznych. Jeżeli ktoś zainwestuje w tłumaczenie to chyba i tak nawet Strefa Super Niskich Cen tu nie pomoże.

    Wydawcą na terenie Europy jest firma Hasbro.

    Wymagania sprzętowe: Procesor Pentium 133MHz, 16MB Ram, CD Rom x 4, WIN 95/98, Karta grafiki 2MB, 50MB wolnego na HDD, DirectX 6.1
Guess Why?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About