Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Iron Grip: Marauders

Iron Grip: Marauders

Post by relatedRelated post

Iron Grip: Marauders to gra do pobrania, która oferuje nam znakomitą zabawę, przy minimalnym kliencie gry (ok 40 MB). Podczas bitew gra wykorzystuje, zaawansowany Unity Engine, oferujący grafikę 3D, bez potrzeby ściągania zbyt dużej ilości danych na nasz komputer. Ta produkcja to ruch w bardzo dobrym kierunku, jeśli mówimy o gatunku gier strategicznych, jako takich. Po pobraniu małego klienta gry, gra jest dostępna w oknie naszej przeglądarki.

Piracki kapitan
Jeśli chodzi o gatunek gier strategicznych, obserwowaliśmy wysyp różnych produkcji bardzo zbliżonych do siebie; wybuduj miasto, ulepszaj budynki i walcz z innymi graczami, gdzie walka była czymś z góry ustalonym i marginalizowanym elementem. W końcu producenci gier, doszli do wniosku, że trzeba zrobić coś nowego i efektem jest miedzy innymi Iron Grip: Marauders; gra wprowadzająca sporo do gatunku gier strategicznych. Jest także jedną z nielicznych strategicznych gier do pobrania, co zasługuje na osobną uwagę.

W grze nie rozwijamy budynków, nie mamy także miasta, a statek powietrzny, z możliwością jego ulepszenia. W pewien sposób zastępuje on miasto, ale na szczęście nie musimy już nic budować; może poza jednostkami. Ulepszamy nas statek, przede wszystkim technologicznie, by w ten sposób wpłynąć na możliwość rekrutacji naszych jednostek; z jednej strony mamy możliwość odblokowywania coraz to nowych i lepszych jednostek do naszej armii, a z drugiej mamy możliwość skrócenia czasu produkcji jednostki, ulepszenia jednostki na „wyższy poziom”, a nawet zwiększania możliwości załadunkowych naszego statku. Do gry wprowadza nas prosty i bardzo pomocny tutorial, jednak przed tym tworzymy postać, naszego kapitana maruderów/piratów. Nie posiada on statystyk, ale ma możliwość zdobywania punktów doświadczenia, które otrzymuje z misji na misję.

Mocną stroną tej strategicznej gry do pobrania jest bardzo duża ilość jednostek, występujących dodatkowo w różnych odmianach – możemy ulepszać je z poziomu na poziom, by w ten sposób miały tak większe możliwości, jeśli chodzi o zasięg, jak i nowe umiejętności czy większą ilość energii podczas bitwy. W Iron Grip: Marauders, dostępna jest m. in. piechota (zwykła, rakietowa, grenadierzy pancerni, kawaleria), czołgi (lekkie, średnie, ciężkie czy specjalne), różnego rodzaju artyleria (rakietowa, klasyczna) czy potężne roboty. Wszystkie z jednostek, odblokowujemy przez nasz awans z poziomu na poziom, ponieważ co wspomniane zostało wyżej, nasz kapitan zdobywa punkty doświadczenia.

Kluczową częścią gry jest walka i związana z nią możliwość zdobywania cennych, niezbędnych dla naszego rozwoju, surowców. W grze od czasu do czasu, otrzymujemy również, jednostkę specjalną, czyli kamienie szlachetne (gems), „otwierającą wszystkie drzwi” – darmowe gry do pobrania, jak i te dostępne w przeglądarce, często posiadają możliwość kupowania opcji premium i właśnie tą walutę możemy kupić za prawdziwe pieniądze. Czy warto, tego nie rozstrzygałbym – każdy powinien ocenić to sam.

 

Unity 3D i walka
W grze dostępni są bohaterowie, którzy są generałami naszych armii, są oni jednocześnie jednostkami, które potrafią w znaczący sposób przechylić nasze szansę podczas bitwy. W miarę rozwoju gry mamy ich więcej, ale na samym początku mamy dwójkę – czołgistę i snajperkę. Potem możemy kontrolować bohaterów specjalizujących się w szmuglowaniu (osobna możliwość zdobywania surowców), czy leczeniu. Warto rozważyć, kto ma dowodzić, podczas której misji, które dostępne są, jako misje polegające na walce oraz na szmuglowaniu dóbr. Poza tym każda misja ma stopnie trudności od jednego do trzech, przy czym te z „trójką” są zazwyczaj dość ciężkie, dlatego zanim się na nie zdecydujecie, przemyślcie sprawę. Oczywiście podczas gry i tak od czasu do czasu przegrywamy, z takich czy innych powodów, ale na szczęście możemy – przynajmniej na początku – bez problemowo odbudować swoją armię. Potem staje się to bardziej kosztowne, ale wtedy mamy zdecydowanie więcej doświadczenia.

Bitwy dostępne są w systemie turowym, dlatego mamy całkowitą kontrolę nad swoimi jednostkami; możemy przemyśleć swoją strategię a nawet przerwać grę w dowolnym momencie i zacząć kolejnego dnia, bez kar czy utraty czegokolwiek. Wszystko odbywa się w trójwymiarowym otoczeniu i same jednostki są 3D; grafika wygląda naprawdę bardzo dobrze. Widać możliwości Unity 3D, który z jednej strony nie wymaga dużej ilości danych, a z drugiej oferuje bardzo przyzwoitą grafikę. Dźwięk jest bez zarzutu i co najważniejsze nie irytuje nawet po wielu dniach gry.

Gra posiada też tryb gracz kontra gracz, w którym możemy próbować swoich sił w starciu z innymi graczami. Dostępny jest on po poziomie 10, dlatego powinniśmy być już wystarczająco doświadczeni by zmierzyć się z innymi graczami. Co ważne, nie tracimy podczas PvP jednostek, dlatego możemy skupić przede wszystkim na dobrej zabawie.

Plusy
Wciągająca, rewelacyjna walka
Wielka ilość ciekawych jednostek
W końcu mniej ekonomii!
Grafika
Spora ilość aktywnych graczy

Minusy
„Wieszanie się” gry podczas bitew

Podsumowanie
Jeśli szukasz gry strategicznej, z minimalnym klientem, ale maksymalną dawką zabawy, do tego dostępną w oknie przeglądarki – bez wątpienia Iron Grip: Marauders jest świetnym wyborem. Iron Grip: Marauders to gra, w którą trzeba zagrać i to z wielu powodów; najważniejszy z nich to fakt, że jest to gra inaczej skonstruowana niż większość współczesnych produkcji – chodzi o walkę i zabawę, a nie budowanie kolejny raz, X budynku, na X poziom by walka była jedynie raportem czy statystyką czy nam się udało wygrać czy nie. Gra się nie nudzi, a same bitwy mogą nam dostarczyć sporo zabawy – nie jest to gra łatwa, szczególnie później, kiedy musimy się naprawdę napocić by wygrać z przeważającymi siłami wroga.

About