Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Grim Fandango

Grim Fandango

Post by relatedRelated post

      Hej jak się macie !?. Czas na odwiedziny po tamtej stronie. I niech ktoś powie, że nie istnieje życie po śmierci, to wtedy pokażcie mu „Grim Fandango”.
Akcja gry dzieje się po drugiej stronie życia, wcielacie się w postać Manny’ego Calavery. Manny jest na co dzień pracownikiem Departamentu Umarłych. Siedziba tej firmy mieści się w mieście El Marrow (tłumacz. SZPIK). Nasz bohater jest agentem pomagającym w przejściu dusz na drugą stronę. I wszystko by się toczyło normalnie gdyby Manny nie spotkał pewnej damy i nie natrafił na aferę korupcyjną. Od tego momentu wy wkraczacie do gry i wytężając umysły musicie doprowadzić do szczęśliwego końca. Ze swojej strony dodam że czas akcji gry, rozgrywa się w sumie na przestrzeni czterech lat.
W pogoni za Meche (wasza wybranka) Manny, po ucieczce z El Marrow dotrze do puszczy, potem do miasta Rubacava, tam zamustruje się na statek, który jak to bywa pójdzie na dno. Z dna to tylko na koniec świata można trafić, a stamtąd na Antarktydę. Cóż tam jest trochę za zimno, więc hyc z powrotem do Rubacavy, ostatecznie do El Marrow, które w między czasie stało się miastem hazardu i korupcji o miło brzmiącej nazwie Nuevo Marrow.
Jak widać przygód wam nie zabraknie i przez wiele godzin nie oderwiecie się od ekranu monitora i waszego kompa. Co do grafiki to mamy tu wspaniale renderowaną grafikę 3D. Sam styl grafiki, filmików przerywnikowych jak i podkładów muzycznych jest utrzymany w dość specyficznym i ponurym klimacie. Miasto swoim wyglądem przypomina nam lata dwudzieste Ameryki, ale żeby było śmieszniej zamieszkane przez meksykańskie kościotrupy.
Co do interfejsu jest on całkiem prosty, lecz sterowanie postacią odbywa się z klawiatury. Szczerze mówiąc można się do tego przyzwyczaić, gdyż nasza postać którą kierujemy zastępuje nam po części wskażnik. Co to znaczy wskażnik? Jeżeli przechodząc obok czegoś Manny obróci głowę i zacznie się przyglądać, znaczy że można coś z tym zrobić – obejrzeć, wziąć, przestawić, przesunąć itd. Sama zaś trudność zagadek do rozwiązania w grze jest na średnim poziomie, do jakiego przyzwyczaił nas Lucasarts. W sumie „Grim Fandango” jest kawałem nieżle zrobionej roboty.

    1. Pozwólcie że przed podsumowaniem szepnę jeszcze słówko o głównych postaciach które przewijać się będą podczas całej gry:

 

  1. Główny bohater Manny Calavera – agent podróży w zaświaty, ciągle ma kiepskich klientów, uwikłany w dziwny spisek który być może pomożecie mu rozwiązać i wyjaśnić.
  2. Mercedes „Meche” Colmar – tajemnicza dama która równie tajemniczo się pojawiła , jak i zniknęła, przy czym zawróciła w głowie naszemu bohaterowi, czy Manny ją odnajdzie?, czy ma u niej choć cień szansy ?
  3. Glottis – wielki gość z kosmosu o równie wielkim sercu, oddany kierowca i przyjaciel naszego bohatera, jego żywioł to samochody i podróże
  4. Eva – sekretarka szefa Mannego, bardzo go lubi i mu często współczuje, ale praca ważniejsza, kryje w sobie tajemnice, czy uda wam się jej dowiedzieć ?
  5. Salvador Limones – przywódca podziemia, przewidział pewną rolę dla Mannego w swoich planach, ma dziwną obsesję na punkcie gołębich jaj !

Tyle o głównych postaciach tej wspaniałej gry, jaką jest „Grim Fandango”. Teraz nie pozostaje nic jak podsumować plusy i minusy.
Plusy: oryginalny pomysł, doskonałe wykonanie, doskonale udżwiękowiona, świetna grafika, ciekawe zagadki, 100% miodność.
Minusy: system sterowania z klawiatury i to chyba wszystko.

Dystrybutorem gry na terenie Polski jest firma LEM.
Minimalne wymagania sprzętowe: Procesor Pentium 100Mhz, 16MB Ram, CD-Rom x2, system DOS lub WIN95/98.
Zalecane wymagania: Procesor Pentium 200MHz, 32MB Ram, CD-Rom x12, system DOS lub WIN 95/98. Gra wykorzystuje również dopalacz 3DFx.

Grim Fandango
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About