Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Incoming

Incoming

Post by relatedRelated post

Dawno temu w odległej galaktyce? Stop to chyba nie ten film. Nie ten epizod i nie ten temat. No może temat pozostawmy i wczujmy się w klimat świata fantastyki.
Oto nadszedł dzień, może nie pierwszy i nie ostatni, gdy Obcy postanowili podporządkować sobie Ziemię, tak naszą kochana matkę żywicielkę.
Plan mieli prosty pełna eksterminacja wszystkich żyjących w pełnej harmonii spokoju ludzi, nie oszczędzali niczego i nikogo. Oddziały Ziemskie zostały postawione w stan najwyższej gotowości bojowej i aby nie obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku, postanowiły działać. A pośród nich znajdowałeś się ty przyszły żołnierzu, który nie zdawałeś sobie sprawy z roli, jaką przyjdzie Ci odegrać.
Może to nie jest najoryginalniejsza fabuła, ale wystarcza by grupa kilku grafików spreparowała wystarczająco dobrą strzelaninę górnych lotów.
Pojazdy które będziesz mógł mój drogi żołdaku poprowadzić, można by było podzielić na trzy typy: stacjonarne, jeżdżące i latające. W tym pierwszym wypadku wasze zadanie będzie polegało na obsłudze gigantycznego działa, które to w uśpieniu (do czasu) czuwa nad bezpieczeństwem twojej bazy matki. Można też pokierować nowoczesnym i cholernie szybkim czołgiem, który w przeciwieństwie do rudego 102 potrafi wjechać pod bardzo strome góry. Wreszcie na koniec można wzbić się ku słońcu, a do tego służą śmigłowce i myśliwce, ale nie radzę liczyć na zbyt duże poczucie pędu. Oprócz oczywistych różnic wizualnych, pojazdy pozostają podobne w sterowaniu (prosty interfejs to jedna z zalet), podobnie też strzelają (tu nie postarali się dżwiękowcy) co może trochę dziwić i nawet irytować.
Co do nieprzyjaciół to pojawiają się oni bardzo regularnie, całymi hordami. By ich odnależć mamy radar i pomocną strzałkę, która pokazuje kierunek, w którym należy się udać by dopaść Obcego i poczęstować go naszymi rakietami. Aby być bardziej zorientowanym na polu walki, autorzy dali nam kilka kamer które pozwalają na różne punkty widzenia, ale jak to bywa najbardziej przydają się dwie – z wnętrza i z tyłu pojazdu.
Rozgrywkę podzielono na cztery światy, różniące się od siebie kolorami tekstur oraz budowlami. Przejście między światami musi zostać ukoronowane szeregiem misji bojowych, które muszą zakończyć się zwycięstwem. Poziom gry nie jest zbyt trudny, autorzy podali nam wszystko jasno i przejrzyście na talerzu, zaś nieprzyjaciel wykazuje zadziwiającą tępotę i zachowuje się jak potencjalne mięso armatnie. Grafika w „Incoming” prezentuje się znakomicie, choć raczej można tu mówić o rewelacyjnych efektach graficznych niż o samej grafice. Trójwymiarowy świat składa się z konkretnej liczby obiektów i tekstur, ruszających się szybko i płynnie. Fascynacja autorów kolorami, ma tu tej swoje ujście – tęczowe eksplozje można oglądać na ekranie przez długi czas i cieszyć nimi oczy. Grafika jest tak napakowana szczegółami, że od razu uprzedzam że pierwsze Voodoo nie daje sobie rady (P133MHZ i 16 MB Ram), ja nie miałem z tym problemów bo gram na dosyć napakowanym sprzęcie.
Efekty dżwiękowe jak to w strzelaninach bywa to strzały i wybuchy, ale jak już wspominałem wszystko strzela jednakowo. Wyobrażcie sobie że czołg brzmi tak samo jak odpalone rakiety z samolotu, to moim zdaniem trochę głupio. Ale byście tego nie odczuli to czasem przemówi do was komputer pokładowy, charcząc damskim głosem.
„Incoming” mogło by się stać przebojem, który pozostawił by za sobą wszystkie strzelanki tego typu na PC, gdyby nie fakt że w momencie gdy się ukazywał, większość graczy nie posiadała nawet VooDoo pierwszego. Przez ten skromny fakt którego nie dopatrzyli się autorzy czyli firma Rage, większość graczy nie była w stanie przeżywać świetnych efektów wizualnych. Jeżeli dorzuci się do tego monotonie większości misji i tępotę przeciwników to notowania tej gry znacznie spadają. A szkoda bo gdyby „Incoming” ukazał się dzisiaj a nie przed rokiem, wielu miłośników strzelanek było by niesamowicie usatysfakcjonowanych. Myślę że niektórzy zechcą sięgnąć po tą pozycję i na pewno się nie zawiodą, a warto to zobaczyć choćby dla grafiki.

Wydawcą na terenie Polski jest Techland.

Minimalne wymagania sprzętowe: Procesor Pentium 133MHz, 16MB Ram, 3Dfx, WIN 95/98, CD Rom x4
Zalecane: Procesor Pentium 233MHz, 64MB Ram, Voodoo 2, CD Rom x12, WIN 95/98

About