Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Settlers Online

Settlers Online

Post by relatedRelated post

Settlersi to zdecydowanie jedna z najbardziej znanych marek, jeśli chodzi o gry ekonomiczno-strategiczne. Tym razem popularni „setlersi” wbijają się na nasze komputery prosto przez okno przeglądarki, oferując cieszącą oko grafikę, przyjemne dźwięki i szereg detali, które wybijają się ponad większość aktualnie dostępnych gier online. Settlers Online to gra dla szukających z jednej strony czegoś nowego, jak i dla tych, którzy oczekują rozgrywki na najwyższym poziomie – dobra okazja by zostawić gry do pobrania na małą chwilkę i dać nura w świat osadników!

 

Settlers Online – nowe stare?
Od razu, gdy zaczynam grę, ruszamy z tutorialem, który pokazuje nam od podstaw, jak wygląda gra i prowadzenie naszego „biznesu”. Tutorial jest połączony z grą, dlatego przy okazji nauczenia się podstaw, rozwijamy naszą mieścinę o nowe budynki gospodarcze. Gra oferuje olbrzymią ilość, różnego rodzaju budynków, które są podstawą naszej dominacji ekonomiczno-strategicznej. Od prostych (tartak, chatka drwala), po bardziej złożone (fabryka dział, fabryka kusz czy huta tytanu) – wszystkie są bardzo wygodnie skategoryzowane zaraz nad paskiem z naszymi przyjaciółmi. Podczas naszych rządów i budowania coraz to nowych konstrukcji, otoczenie „żyje”. Nasi „setlersi” krążą wykonując różne czynności związane z danym budynkiem, spacerują – praktycznie każdy jest zajęty swoim zadaniem. Tak z resztą jak w starszych grach z serii Settlers. Pojawiają się nawet zwierzęta, które krążą między naszymi budynkami! Poziom dopracowania i detali zasługuje na pochwałę; widać wyraźnie, że twórcy gry nie skąpili środków by stworzyć jedną z lepszych gier przeglądarkowych – gry do pobrania mogą czuć się zagrożone, jeśli przeglądarkowe, będą tak dobrze zrobione jak Settlers Online.

Co ważne, ogólnej mapy, jako takiej nie ma. Interakcja między graczami jest zaprojektowana podobnie jak w wypadu gier na Facebooku’u tzn. każdy gracz ma swoją „wysepkę”, a nie są one bezpośrednio połączone. Dlatego możemy mamy możliwość odwiedzić innego gracza i zobaczyć jego wyspę. Na pewnym etapie będzie też mogli atakować innych graczy i wygląda to w skrócie tak, że posyła się samego generała z wojskiem, którego możemy rozpoznać, jako małego ludzika na koniu – następnie przy strażnicy przeciwnika trwa walka, po czym jeśli wygramy to dana strażnica ulega zniszczeniu.

Małe jest piękne

Już na pierwszy rzut oka widać wyraźnie bardzo dobry, intuicyjny interfejs, który ułatwia a nie utrudnia nam interakcji z grą. Grafika robi wrażenie, mimo że mamy do czynienia z grą przeglądarkową, zbudowaną dość podobnie do innych pozycji w gatunku, gra Settlers Online oferuje nam świetną grafikę i przyjemne dla ucha dźwięki. Ćwierkanie ptaków czy dźwięki związane z interakcją z grą, są dobrym dodatkiem. Muszę nadmienić, że w kategorii jakości, gra zbliża się wyraźnie do gier pudełkowych, co cieszy szczególnie po grze w produkcje, których nie cechowała ani szczególna finezja wykonania, ani szczególny pomysł. Możemy oddalać lub przybliżać punkt obserwacji naszego państwa-miasta, przy czym jakkolwiek byśmy go nie umieścili, ludziki jakich kontrolujemy są mali i przyjemni do oglądania.

W grze jak w innych darmowych grach na przeglądarkę pojawia się także sklep, który oferuje nam zakupy za normalne pieniądze – darmowe gry do pobrania też to mają. Na szczęście nie wpływa on tak destruktywnie na rozgrywkę jak we wcześniejszych grach tego typu; widać wyraźnie, że producenci coraz lepiej projektują rozwiązania typu freemium. W grach freemium mamy sklep, który z zasady ma dawać płacącym graczom jakieś korzyści, ale z drugiej strony, gdy w pogoni za pieniędzmi, developerzy przesadzą – rozkłada balans gry i psuje ogólne wrażenia.

Plusy
Rewelacyjna grafika
„Setlersi” wracają!
Spora liczba misji
Bogactwo budynków
Tutorial

Minusy
Brak rozbudowanej walki

Podsumowanie
Settlers Online to w tej chwili jedna z najlepszych gier stworzonych dla naszych przeglądarek; rewelacyjna grafika, prosty intuicyjny interfejs, przyjemne dźwięki, bardzo ciekawy świat oraz możliwości, jakie oferuje, – zasługują na szczególną uwagę. Mimo, że na rynku od przez kilka ostatnich lat, pojawiło się całe mnóstwo różnych gier przeglądarkowych, Settlers Online jest zdecydowanie grą wprowadzającą dużo świeżości do gatunku. Oczywiście jak w innych grach darmowych, pojawia się w niej sklep, ale cieszy fakt, że twórcy gier zaczęli odpowiednio łączyć wewnętrzny sklep z możliwościami, jakie oferuje gra, nie niszcząc przyjemności z rozgrywki.

Settlers Online to w tej chwili jedna z czołowych gier przeglądarkowych i to bez dwóch zdań.

About