Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

MapleStory

MapleStory

Post by relatedRelated post

MapleStory to jedna z najpopularniejszych gier darmowych gier mmorpg od których, obok RuneScape, zaczął się trend na darmowe gry do pobrania. MapleStory to gra 2D to mmorpg z wyjątkowo ładną grafiką, nawiązującą do stylu manga.

Anime i hack & slash
Gra jest z pewnością jedną z ciekawszych i najbardziej dopracowanych gier, jakie przyszło mi zagrać – olbrzymi świat, liczba klas postaci, częsta aktualizacja. Biorąc pod uwagę ostatnie lata, trudno nie natknąć się na MapleStory. Gry do pobrania za darmo, zdobyły popularność, właśnie po dużym sukcesie MapleStory, której należy się wielki szacunek.

MapleStory, wg oficjalnych informacji posiada ponad 100 mln kont gry, co nie jest równoznaczne z ilością graczy, regularnie grających w tą grę mmorpg, ale z pewnością pokazuje skalę popularności tej gry do pobrania. Trudno mi porównywać tą grę z World of Warcraft, która jest grą zupełnie inną jednak, jeśli chodzi o darmowe gry do pobrania w gatunku mmorpg, MapleStory przez długi czas, było czymś w rodzaju darmowego WoW’a. Oczywiście i to się zmieniło wraz z rozwojem darmowych gier mmorpg, pojawianiem się nowych tytułów jak i zmiana modelu subskrypcyjnego na darmowy, jak zrobiono z grą Lord of the Rings Online (Turbine) czy Age of Conan (Funcom).

Zaczynamy grę w na wyspie, na której dowiadujemy się podstaw o grze i dopiero po jej przejściu, jesteśmy w stanie wybrać jakąkolwiek klasę dla naszej postaci. Po przejściu kilku questów i samej wyspy, zabawa się zaczyna i mamy do wybrania jedną z licznych klas dostępnych w grze. Po wybraniu klasy, możemy już rozpocząć naszą wspinaczkę po szczeblach kariery.

MapleStory polega – jak inne gry do pobrania za darmo w gatunku mmorpg – na eksploracji wirtualnego świata, zdobywaniu punktów doświadczenia, awansu postaci, zdobywaniu nowych przedmiotów i interakcja z innymi graczami. Świat MapleStory jest bardzo kolorowy, jest to, co prawda gra 2D i trudno mówić o wielkim kunszcie graficznym gry, która ma już ok 6 lat, ale wciąż wygląda bardzo solidnie. Mechanika jest bardzo prosty i przyjemny, a walka z potworami wyglądającymi jak śmieszne żelki, albo walka z rzucającymi w nas bananami, małpami jest całkiem ciekawa.

 

Przygody w klonowym świecie
To, co wyróżnia MapleStory na tle innych darmowych gier mmorpg to na pewno świetne questy, których jest bardzo dużo i które są różnorodne, oczywiście są questy typy zabij tyle i tyle określonych potworów, ale są też takie, które polegają na przeskakiwaniu z platformy na platformę, by dostać się w określoną część mapy. Są także „Party Questy”, które są grupowymi zadaniami, wykonywanymi wspólnie z innymi graczami – są one w głównej mierze grami logicznymi, które musimy przejść w danym okresie czasu. Ten rodzaj questów jest świetnym uzupełnieniem gry i wprowadza sporo jakości do rozgrywki, która miejscami może być zbyt powtarzalna.

Kolejnym bardzo ciekawą rzeczą jest bardzo duża ilość „jobs”, czyli specjalizacji, które są dostępne na określonym poziomie doświadczenia. I tak wybieramy je na 10, 30 i 70 poziomie a za sprawą jednej z „łatek” do gry, także na poziomie 120. Pozwalają one specjalizować daną klasę w określonym kierunku, dając nam możliwość stworzenia bardziej unikalnej i satysfakcjonującej nas postaci.

MapleStory uderza swoim ogromem. Gra jest na prawdę olbrzymia i widać wyraźnie jak bardzo jest wazna dla swojego developera firmy Nexon. Bardzo częste łatki do gry, dodawanie coraz to nowych obszarów, klas, przedmiotów i questów, sprawiło, że jest to jedna z najbardziej dopieszczonych gier, jakie widziałem! Robi to na prawdę niesamowite wrażenie. Graczy jest bardzo dużo i przewijają się praktycznie wszędzie, widać wyraźnie, że liczby mówiące o milionach graczy nie są wyssane z palca. Nawiasem mówiąc większą część z liczby graczy grających w MapleStory są mieszkańcy Azji, czyli Koreańczycy i Chińczycy inne.

Gra ma jednak wady i tak jedną z nich jest na pewno to, że jest bardzo „powtarzalna”, a podnoszenie poziomu naszej postaci, opiera się głównie na walce z potworami. Twórcy tej gry do pobrania, widząc to jednak, próbują to nieco wyważyć, dając graczowi możliwość zajęcia się czymś innym, dlatego powinni to kontynuować, by stworzyć jeszcze lepszą grę.

Kolejną dość kontrowersyjną sprawą jest to, że gdy zginiemy to tracimy 10% doświadczenia, co na wyższych poziomach…delikatnie mówiąc jest bardzo frustrujące. Nie spada nam na szczęście osiągnięty już poziom, tylko ilość posiadanego doświadczenia spada zwyczajnie zera. Osobiście nie jestem fanem tego rodzaju rozwiązań, ale oczywiście da się to jakoś przeżyć, przede wszystkim kupując tyle eliksirów żywotności ile jesteśmy w stanie udźwignąć i ogólną ostrożnością podczas gry.

Plusy
Kolorowa, przyjemna grafika 2D
Wielki, gigantyczny wręcz świat
Duża różnorodność klas postaci
Wielka ilość questów/misji

Minusy
Ginąc tracimy 10% doświadczenia
Powtarzalna

Podsumowanie
MapleStory to jedna z najlepszych darmowych gier mmorpg, mająca wszystko to, czego oczekujemy po dobrej grze – regularne uaktualnienia, olbrzymi świat, wielka liczba questów, olbrzymi świat i społeczność graczy, (którzy mają różne nastawienie nawiasem mówiąc). To, co jest w niej kontrowersyjne to na pewno powtarzalność i frustrująca kara 10% kary za śmierć; jest to problemem szczególnie na wyższych poziomach doświadczenia, kiedy taka kara to kilka godzin. Biorąc pod uwagę całość tego, co ma do zaoferowania, jest jednak produkcją, którą warto przetestować. Jeśli szukasz gry do pobrania i do tego gry mmorpg, powinieneś rzucić okiem na MapleStory i to bez dwóch zdań.

Inne informacje
Podstawowe klasy dostępne w MapleStory

Wojownik (Warrior) – to najsilniejsza postać w grze, z bardzo dużą ilością żywotności. Na początku gry nie jest silny, ale wraz z przekroczeniem poziomu 35, stopniowo staje się wyjątkowo mocny.

Złodziej (Thief) – jest mistrzem w używaniu sztyletów i broni rzucanych, którymi potrafi wyeliminować bardzo szybko, nie jednego wroga. Złodzieje mogą zadać olbrzymie obrażenia na na wyższych poziomach, ale mają ten sam problem jak w innych grach mmorpg – są bardzo narażeni na ciosy.

Mag (Magician) – zdecydowanie ofensywna klasa, która potrafi zadać bardzo duże obrażenia, atakując swoich przeciwników za pomocą przerażającej magii. Jest szczególnie mocny na niższych poziomach doświadczenia, ale bardzo narażony na obrażenia za sprawą niskiej żywności i obrony.

Łucznik (Bowman) – to kolejna klasa potrafiąca zadać bardzo duże obrażenia na odległość, robią to za pomocą łuku. Oczywiście grając nią trzeba uważać, bo jest bardzo wrażliwa na ataki przeciwników.

Pirat (Pirate) – to stosunkowo nowa postać, dodana po jednym z uaktualnień. Jest to klasa bardzo zbliżona do Złodzieja, umiejąca jednak używać dwóch pistoletów i kastetów.

Po licznych uaktualnieniach gry, zostało dodanych więcej klas takich jak Aran, Cygnus Knight, Evan, Mechanic czy Wild Hunter i wiele innych.

Wymagania systemowe
Minimalne
OS – Windows XP/Vista/ME/2000/98
Karta graficzna – 99% procent kart graficznych spełnia wymagania
CPU – 500 MHz Intel Celeron or equivalent
RAM – 64 MB
HDD -1.5 GB wolnego miejsca na dysku

Rekomendowane
OS – Windows XP/Vista/ME/2000/98
Karta graficzna – 99% procent kart graficznych spełnia wymagania
CPU – 700 Mhz Pentium 3 lub lepszy
RAM – 128 MB RAM
HDD – 1.5 GB wolnego miejsca na dysku

About