Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Hexen 2

Hexen 2

Post by relatedRelated post

      Witajcie. Uzupełniamy nasze braki i wreszcie pojawia się u nas „Hexen II”. Nie wielu już zapewne pamięta jak firma Raven Software debiutowała na naszym rynku grami: „Black Crypt” i „Heretic”. Gdy producenci zobaczyli jaki sukces odniósł „Heretic” z jego klimatem fantasy, wzięli się za pracę i powstał „Hexen”. Gra była jak na swoje czasy niesamowita. Super klimat, efektywna grafika i sukces gotowy. A jak to w życiu bywa sukces goni sukces, nie było innego wyjścia i powstał „HEXEN II”. Biorę więc krążek do ręki i odpalamy. Na początku wita nas intro, w którym stary człowiek opowiada nam historię Hexena. Oto i ona…..

      …Kilkaset lat temu, w czasach zwanych obecnie Erą Snów, istniały pogłoski o Wężowych Jeżdżcach. Były to trzy przerażające demony, posługujące się potężną magią i dowodzące licznymi, silnymi armiami. Jeżdżcy posiadali umiejętność podróży między światami, a gdziekolwiek się udali tam szerzyli chaos i zniszczenie. Ich motywy nie były jasne, lecz cel oczywisty – chęć posiadania. To czego nie mogli posiąść, starali się zniszczyć. Żaden świat nie był bezpieczny, nawet nasz ukochany Thirion. Takie były pogłoski, ale niewielu się nimi przejęło. Niektórzy wątpili nawet w podstawy tych opowieści, zaprzeczając istnieniu innych światów poza naszym. Jeszcze inni znajdowali pocieszenie w tym, że jeśli istnieją inne światy, to czemu Wężowi Jeżdżcy mieli by się interesować Thyrionem. Jakże naiwne, patrząc wstecz, były nasze cywilizacje. Znaki były łatwe do odczytania, ale nikt – nawet ja, Mędrzec z Mur – nie przyjrzał się im dokładniej. Teraz zapłaciliśmy za naszą ignorancję, gdyż nadeszło wszystko to, co zostało przepowiedziane. Cztery wielkie kontynenty naszej planety zostały spustoszone przez demoniczne hordy, mieszkańcy zabici, rozpędzeni i wzięci w okrutną niewolę. Nasz świat jest pod każdym względem stracony, a ja wciąż nie mogę w to uwierzyć. Mimo tego wszystkiego co widziałem, wmawiam sobie, że ocalenie jest jeszcze możliwe. Nikt nie powstał, aby zmierzyć się z mrocznymi wojskami Eidolona. Mimo to nie przestaję wierzyć. W snach i wizjach widziałem grupę nieoczekiwanych zbawicieli, ostentacyjny blask światła w ciemności okrywającej nasz świat. Nie wiem kim są ci bohaterowie, ale przedstawię moje wizje na stronach tej kroniki…

Tak oto wita nas intro. Potem to kolej na was. Musicie zdecydować się na wybór bohatera, którego poprowadzicie, by uwolnić świat od Wężowych Jeżdżców.

  • Do wyboru będą:

 

 • Zabójca,
 • Krzyżowiec,
 • Palladyn,
 • Nekromanta.

      Wszyscy różnią się posiadaną bronią i umiejętnościami oraz wytrzymałością. Na przykład krzyżowiec potrafi łatwiej odnajdywać tajne przejścia, palladyn jest bardziej odporny na ciosy, natomiast zabójca potrafi bezszelestnie się poruszać. W trakcie rozgrywki nasz bohater zyskuje jeszcze doświadczenie, co pomaga mu lepiej strzelać z kuszy lub władać mieczem.
Należało by w między czasie wspomnieć o grafice. Można powiedzieć krótko jest extra, jeśli posiada się kartę 3Dfx. Mamy takie efekty jak przezroczysta woda, półprzezroczyste powierzchnie, itp. Na słabszym sprzęcie to jest coś około 16 MB Ram, Procesor 120 MHZ i 3Dfx gra chodzi beznadziejnie, ale jak trochę wzmocnicie parametry Procka i Ramu to w rozdzielczości 640×480 będzie wam śmigać.
Oprawa „Hexena II” również jest doskonała. Jest to niesamowita muzyka, w klimacie fantasy, która może zwalić z nóg, a do tego potęguje nastrój grozy. Efekty dżwiękowe również nie odbiegają od całokształtu. Co zaś tyczy się scenerii – powracamy do grafiki – to jest ona piorunująca. Wędrujemy naszym wojownikiem, przemierzając po drodze 4 różne epoki. Zaczynamy w średniowieczu, a następnie odwiedzimy tereny greckie, rzymskie i egipskie. W „Hexen II” levele są ogromne i na dodatek bardzo rozbudowane. Widać że tworzyli je prawdziwi architekci oraz najlepsi graficy. Tu wszystko jest dopracowane do najmniejszego szczegółu, chciało by się powiedzieć perfekcyjne. Myślę że już dosyć o muzyce i grafice, czas powiedzieć wam kogo możecie poszlachtować na plasterki.

  1. Oto wasze mięso:

 

 1. PAJĄKI – szybkie ale nie grożne
 2. SKORPIONY – dzielą się na trzy odmiany: lśniący, bagienny Czarny Skorpion (szybki i zabójczy), oraz skorpion piaskowy
 3. IMPY – paskudne istoty, dzielą się na dwa gatunki: lodowa i błękitna, są szybkie i strzelają śmiertelnymi pociskami
 4. ŁUCZNICY – podstawowi żołnierze w armii, niebezpieczni gdyż starają się utrzymać dystans
 5. HYDRA – żyje w głębinach wodnych, trudno zabić
 6. GOLEMY – jeden z najtrudniejszych przeciwników
 7. CZARODZIEJE CZASZKI – generałowie Eidolona, używają magii
 8. UPADŁY ANIOŁ – najgrożniejsi słudzy Demona, są półprzezroczyści, używają potężnej magii
 9. MEDUZA – bardzo trudno zabić, pluje jadem a wzrokiem zamienia w kamień
 10. MUMIE – aby je zabić trzeba ją dosłownie poszatkować, są bardzo wytrzymałe
 11. CZŁEKOJAGUAR – bardzo sprytny i zwinny, doskonale włada mieczem
 12. JEŹDŹCY APOKALIPSY – to dokładnie oni a imiona ich to: Wojna, Głód, Zaraza i śmierć, konfrontacja z nimi jest arcytrudna
 13. EIDOLON – wielki szef, pokonanie go uratuje świat przed zagładą

      Tak oto przedstawia się menu bestariuszy gry „HEXEN II” – jest co robić nie?
Myślę że czas na podsumowanie. Teraz kiedy będę pisał te słowa mam trudny orzech do zgryzienia, na naszym rynku szleją już „Quake II”, „Heretic”, „SIN” itd., ale ja uważam że nie ma gier które odchodzą w zapomnienie i wszystkie wywarły jakieś piętno na graczach. Pomyślcie lada moment gdy wszystko będzie szalało na DVD, to ktoś kiedyś popatrzy na takiego „SIN” czy „Heretic” i powie ale kiedyś były gry. To będzie wspomnienie przez sentyment? Ja myślę że chyba nie, to naprawdę były, wręcz są gry które zapisały się w historii gierek PC- towych. Uważam że „Hexen II” jest grą rewelacyjną w swoim gatunku. Z doskonałym klimatem, grafiką i oprawą dżwiękową. Może jego wygórowane wymagania sprzętowe stanowiły dla niego jakiś minus, ale która gierka teraz ich nie ma!?

Dystrybutorem gry „HEXEN II” na terenie Polski jest firma LEM.

Minimalne wymagania sprzętowe to:
Procesor Pentium 133MHz, 24MB Ram, CD Rom x8, WIN 95/98, akcelerator 3Dfx,
mile widziane jest natomiast:
32MB Ram, Procesor Pentium 166MHz i oczywiście 3Dfx

About