Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Lemings

Lemings

Post by relatedRelated post

Leming to małe (14 centymetrów + 2 cm ogonka) zwierzątko z rodziny norników, zamieszkujące tereny północnej Eurazji i Ameryki Północnej, o krępej budowie i szerokim tułowiu. Posiada puszystą sierść i jest roślinożerne. Co pewnie czas część nadmiernie rozmnożonych populacji podejmuje wędrówkę przed siebie, pokonując nawet cieśliny morskie.
Lemmings to klasyczna gra logiczna, która pozwala ci zasiąść za sterami takiego stadka. Zadanie masz proste – doprowadzić określoną liczbę zwierzaków do domciu, który jest ukryty w najtrudniej osiągalnym miejscu planszy. Na szczęście każdego z lemingów możesz w ciągu sekundy nauczyć fachu – i przemienić go np. w leminga kopiącego dół, wspinającego się po skałach, blokującego drogę, czy też korzystającego z dobrodziejstw spadochronu. Jest też leming – kamikadze. Dzięki tym funkcjom będziesz miał szansę zapanować nad kroczącą ślepo przed siebie bandą gryzoni. Oczywiście liczba zwierzątek, które możesz przekształcić, jest ograniczona i nie można jej w żaden sposób przekroczyć. Powoduje to, że nieraz trzeba się porządnie zastanowić, zanim podejmie się decyzję co do dalszego rozwoju sytuacji. Gra jest podzielona na kilkadziesiąt etapów. Po przejściu każdego otrzymujesz hasło, które pozwoli ci w przyszłości na rozpoczęcie zabawy od danego levelu.
Grafikę stanowi dość toporne VGA, które jednak całkowicie wystarcza do przedstawienia „okolicy” i, niejako przy okazji, nie nadwyręża pojemności twardego dysku.
Muzyka jest miłą przeszkadzajką i wpada w ucho, mimo że na bogactwo dżwięków nie ma co liczyć. Swego czasu program był wielkim przebojem i spotkał się z całą masą kontynuacji (kolejne edycjie świąteczne, Lemmings 2 Tribes, Paintball), a także stał się wzorem dla choćby Humansów. Dziś niestety nie zachwyci nikogo. Polecam go jedynie wytrwałym zbieraczom klasyki, osobom o słabiuchnym sprzęcie i ludziom szukającym sporej porcji myślenia (pozytywnego).

About