Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

League of Legends

League of Legends

Post by relatedRelated post

League of Legends to prawdziwy hit i prawdopodobnie najlepsza gra do pobrania! Z bardzo dobrą grafiką, to gra nastawiona na drużynowe starcia między graczami, w trudnej i często rzucającej wyzwanie rozgrywce. W grze nie ma litości dla słabych, a wygrywają jedynie najlepsi!

 

Choose your destiny
Gra została zainspirowana w głównej mierze przez stworzoną przez graczy mapę do gry Warcraft 3, Defense of the Ancients. Koncepcja rozgrywki była tak udana, że mapa w krótkim czasie stała się bardzo popularna i spowodowała pojawienie się osobnego gatunku gier, MMO Battle Arena. Poza League of Legends i Defense of the Ancients, można znaleźć takie tytuły jak Heroes of Newerth, bardziej nastawiony na walkę Bloodline Champions i LOCO – Land of Chaos Online. W produkcji jeszcze jest DOTA 2, tworzona przez znanego dewelopera Valve.

W League of Legends wybieramy na początku każdej rozgrywki jednego z kilkudziesięciu dostępnych bohaterów. Każdy z nich cechuje się innym wyglądem, zestawem umiejętności jak i zastosowaniem. Gdy już podejmiemy decyzję, możemy przejść do gry. Zostajemy członkami jednej z dwóch pięcioosobowych drużyn i naszym zadaniem jest zniszczenie bazy drużyny przeciwnej. Do obu baz prowadzą trzy ścieżki i są one chronione przez wieże obronne. Dodatkowo cyklicznie wysyłają po grupce żołnierzy. Wykorzystując wiedzę o zdolności herosów, mechanice gry i przede wszystkim umiejętności współpracy z innymi, musimy przebić się zarówno przez zabudowania obronne wroga jak i jego wojska i piątkę czempionów.

 

Droga ku potędze
Eliminując wrogich graczy ich sojuszników, otrzymujemy punkty doświadczenia i pieniądze. Są one kluczowe do dalszego rozwoju naszego herosa. Zdobywając poziomy, możemy zakupić nowe zdolności w celu rozwoju i specjalizacji naszego herosa. Wszyscy zaczynają mapę z poziomem 1, a maksymalny jaki można osiągnąć wynosi 18. Pieniądze są potrzebne do zakupu przedmiotów. Po każdej grze otrzymujemy punkty „Mastery”. Służą one do globalnego zwiększenia efektywności wszystkich naszych czempionów. Pozwalają one na lepszą personalizację i dostosowanie umiejętności bohaterów pod nasz konkretny styl gry.

Główną trudnością League of Legends jak i innych produkcji z gatunku MMO Battle Arena, jest przede wszystkim wymóg wiedzy dotyczącej możliwości poszczególnych herosów i dostępnych do zastosowania taktyk. W zależności od członków drużyny i przeciwnika z jakim przyszło nam się mierzyć, musimy inaczej zakupywać zdolności jak i dobierać nowy ekwipunek. Złożoność rozgrywki powoduje, że choć na podstawowym poziomie mechanika gry jest bardzo łatwa do opanowania, to żeby zdobyć umiejętności pozwalające na równą walkę z normalnymi graczami musimy poświęcić League of Legends bardzo dużo czasu. Jest to również spowodowane ciągłym rozwojem gry i pojawianiem się nowych herosów.

 

Przed rozpoczęciem gry bardzo zalecane jest przejście samouczka i wyspecjalizowanie się w grze kilkoma herosami. Ze względu na perfekcjonizm i niewyobrażalny nacisk rozgrywki na współpracę, bardzo łatwo stać się w drużynie najsłabszym ogniwem i stać się obiektem bluzgów ze strony innych grających. Nierzadko użycie specyficznej zdolności czy popełnienie pojedynczego błędu przez gracza, potrafi przeważyć szalę na jedną lub drugą stronę.

Najlepsza gra do pobrania, musi mieć także wysokiej jakości grafikę; jest ona utrzymana w klimacie kolorowego fantasy, z bogatą kolorystyką i efektami graficznymi. Całościowo League of Legends prezentuje się świetnie, przy czym nie ma bardzo wyśrubowanych wymagań systemowych. Silnik gry został bardzo dobrze zoptymalizowany i do swobodnej gry, wystarczy przeciętnej klasy komputer.

 

Plusy
Wiele świetnych postaci do gry
Zróżnicowany gameplay
Pomocny tutorial
Znakomity mix gry RPG oraz strategii

Minusy
Wymagająca
Nie każdemu się spodoba

Podsumowanie
League of Legends to bardzo udane połączenie gry z elementami RPG oraz strategii czasu rzeczywistego. Rozgrywka stoi na fantastycznie wysokim poziomie, więc część graczy może być zniechęcona poziomem trudności i wymaganiami jakie stawia przed nimi sama gra. Mimo wszystko League of Legends jest znakomitą, ciągle aktualizowaną i rozwijaną grą online. Z przyjemną grafiką i dobrze zoptymalizowanym silnikiem i wielką ilością zróżnicowanych bohaterów do gry, jest w tej chwili najlepszą grą typu DotA.

Nic dziwnego, że gra jest w tej chwili jedną z najpopularniejszych na świecie z dziesiątkami milionów graczy!

Najlepsza gra do pobrania za darmo? League of Legends!

Inne informacje
Wymagania minimalne
SO – Windows XP / Vista
Karta graficzna – jakakolwiek karta VGA, kompatybilna z DirectX 9.0
CPU – Pentium 4 2 GHz / AMD XP 2500+ or better
RAM – 512 MB lub więcej
HDD – 1 GB wolnego miejsca na dysku (lub więcej)

Wymagania rekomendowane
SO – Windows XP/Vista
Karta graficzna – GeForge 8800 lub ekwiwalent
CPU – Pentium 4 – 3 GHz
RAM – 1024 MB
HDD – 1 GB wolnego miejsca na dysku (lub więcej)

League of Legends
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About