Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Icarus

Icarus

Post by relatedRelated post

Dawno, dawno temu, byli sobie bogowie. Doszło między nimi do walki, po której przegrani zostali wygnani. Długo krążyli po wszechświecie szukając swego miejsca, aż wreszcie wykombinowali, że skoro są boskimi istotami, to mogą utworzyć własny świat. Jak pomyśleli, tak też uczynili. Jednak i tu nie obyło się bez konfliktu – znów powstały dwie walczące nacje, bogowie podzielili się na tych stojących po stronie Peseusza i tych wiernych Erkanetowi. Na ziemi ludzie wybrali Peseusza, zaś Erkanet, nie mogąc znieść ludzkiej ignorancji, zaprzysiągł zemstę……
To było „dawno, dawno temu”, potem zaczyna się teraźniejszość. Wprowadzenie do gry podczas intra pokazuje, jak jakiś mag zabija ludzi należących do grupy najemników, których to nawiasem mówiąc jesteście członkiem. Wam się cudem udaje uciec i postanawiacie pomścić śmierć swoich przyjaciół z oddziału. Przyłączy się już od samego początku do waszego bohatera pewna młoda adeptka sztuk magicznych i razem powędrujecie w nieznane. „ICARUS” stanowi cos w rodzaju uproszczonego RPG, stylem nawiązującym raczej do „Final Fantasy VII” niż do „Diablo” Od początku do końca program automatycznie wybiera miejsca, jakie musicie odwiedzić. To tak jak prowadzenie za rękę niewidomego. Naturalnie nieodzownym tematem prawie każdej lokacji jest walka. Rozwiązana jest całkiem nieźle, ale w turach, co zaczyna zdawać egzamin kiedy kierujesz grupą prawie ośmiu osób. Na turę składa się wykonanie ruchu, plus czynność: atak, magiczny, specjalny, zwykły lub użycie przedmiotu z inwentarza. Poszczególne ataki przeznaczone są dla wybranych klas. Wprowadzono także ograniczenie w posługiwaniu się sprzętem, na przykład mag nie będzie używał toporów, z kolei wojownicy nie będą używali magicznych lasek. Skoro mówimy o postaciach to wypada nam wspomnieć o głównych bohaterach:

Dreus – wiek 23, rycerz, zyskał sławę w Królestwie Inashy jako dowódca Coshark, oddziału najemników. Po tym, jak Coshark zostali wymordowani przez czarodzieja Koliasa, Dreus szuka go by pomścić śmierć towarzyszy i serdecznego przyjaciela Guile.
Helena – wiek 20, mag, wnuczka Recardo, jest dziewczyną Dreusa, zawsze wspierała go modlitwą , tym razem działanie uznała za skuteczniejsze i ruszyła wraz z nim
Argon – wiek 28, wojownik, dawniej był zwykłym chłopem, ale po utracie rodziców w Bromarose, stał się prawdziwym wojownikiem.
Pares – wiek 24, łucznik, najlepszy łucznik królestwa Inashy, uratował Aragona, Dreusa i Helene z lochów Yuliana. Sam nie wie czemu to uczynił, ale po zdradzie swego władcy musiał wiać z królestwa
Lydia – wiek 21, kapłan, córka Kreosa, wójta wioski Sebire, naiwna i chętna, nie zna świata poza swoją wioską
Hermes – wiek 36, topornik, były dowódca armii królestwa Darsian, stracił swój tytuł został oskarżony o zdradę, gdy przestał się zgadzać ze sposobami rządzenia króla Porntesa.
Raisha – wiek 26, rycerz, siostrzenica Hermesa, dowódca kawalerii Czarnej Róży, składającego się z samych kobiet.
Sereyanne – wiek 24, łucznik, uważa się za najlepszą łuczniczkę w królestwie, jej ojciec był znanym najemnikiem, ona poszła w jego ślady.

Tyle o samych postaciach, jak zauważyliście są wśród nich i magowie, a jak są magowie to muszą być czary. Te podzielono na kilka grup : Ognia, Błyskawicy, Przyzwania, Lecznicze, Dodatkowe, Ciemności, Jasności. Natomiast w tych grupach będziecie używać :

a. Czary Ognia – kula ognia, ściana ognia, ognista bomba, ognisty feniks.
b.Czary Błyskawicy – wyładowanie, podwójne wyładowanie, grom, błyskawice, deszcz błyskawic.
c.Czary Lecznicze – leczenie, odtworzenie, błogosławieństwo
d.Czary Dodatkowe – zamieszanie, protekcja, ostrze, klon.
e.Czary Przyzwania – Efryt, Dao, Lamu
f.Świat Ciemności – piekielne ognie, ciemny głaz, armageddon.
g.Świat Jasności – odesłanie umarłych, lanca Amerkii.

Gra zdradza spore podobieństwa do wspomnianego wcześniej „Final Fantasy VII”. Wystarczy spojrzeć na grafikę; zwłaszcza początkowe miasteczka i okolice przypominają wspomnianą grę. Na tym podobieństwie się nie kończy – jednym z waszych przeciwników jest na przykład nieokreślone stworzenie ze skrzydłami przypominające, no właśnie sam już zapomniałem -))) Ach ta manga. Zaczyna się tu nasuwać wniosek prosty i niepodważalny, jeśli lubicie RPG w klimatach fantasy, zbliżone grafiką do „FFVII”, to „ICARUS” przypadnie wam do gustu. To po prostu jest gra dla wielbicieli prościutkich RPG, w których nie trzeba za dużo mózgiem ruszać, gadać lub wykonywać zleconych zadań. Lecz, tu piszę do tych co lubią bardziej ambitne gierki, możecie sobie „Icarusa” odpuścić.
Wydawcą gry na terenie Polski jest firma Mirage.

Ach bym zapomniał, gra w całości jest w polskiej wersji językowej.

Minimalne wymagania sprzętowe : Procesor Pentium 133MHz, 16MB Ram, CD Rom x4, WIN 95/98

About