Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Gry do pobrania za darmo z klientem od 500 MB do 1,5 GB. Przedstawiamy najciekawsze tytuły, łączące ze sobą wysoką jakość jak i minimalną ilość czasu jakiego potrzebujesz by je pobrać.

 

Elsword Online
Elsword wciąga i to bardzo, szczególnie, że należy do gier akcji, ukierunkowanych przede wszystkim na efektowność, szybkość i dynamikę rozgrywki. Jest to w tej chwili czołówka gier akcji dostępnych za darmo i mimo że to gra 2D, jest to produkt z wyższej półki.

 

Elsword to jedna z postaci dostępnych w grze, a mamy ich dokładne 3; jego oraz Aishę, oraz Renę. Każda z postaci jest unikalną klasą jednocześnie, niestety nie możemy wybrać wyglądu postaci. Jak to bywa w grach RPG otrzymujemy punkty doświadczenia z pokonanych wrogów, za to sama rozgrywka to posuwanie się do przodu i pokonywanie coraz to nowych zastępów wrogów. Na uwagę zasługuje wysokiej jakości grafika, która została utrzymana w konwencji anime/manga; postacie i detale są bardzo dobrze wykonane a sama gra jest płynna i miła dla oka. Mamy także PvP, który jest albo w postaci pojedynków jeden na jednego albo drużynowego deathmatchu.

Elsword Online. Czy warto? Na pewno to dobra odmianą w stosunku do podobnej, nieco starszej gry do pobrania za darmo tj. MapleStory, – która sama w sobie to fenomenem. Ta szybka, dynamiczna gra zadowoli przede wszystkim fanów akcji, a nie ciągłego wykonywania misji jak w produkcjach mmorpg.

 

Savage 2 – A Tortured Soul
Savage 2 to grą online przeznaczoną dla wielu graczy, łączącą kilka gatunków i tworząc w efekcie jedną z najbardziej unikalnych gier do pobrania za darmo. Ze względu na swoją specyfikę, bardzo ciężko porównać ten tytuł do innych produkcji na rynku. Świetna grafika i solidnie zaprojektowana rozgrywka czyni Savage 2 jedną ciekawszych produkcji na rynku.

 

Gra zawiera w sobie elementy rpg, strategii czasu rzeczywistego i strzelanki z perspektywy pierwszej osoby. Po zalogowaniu do gry czeka nas tutorial, wyjaśniający nam mniej więcej mechanikę gry. Na początku każdej rozgrywki, każda ze stron musi wybrać swoich dowódców, po czym gracze pojawiają się na polu bitwy, jako jedna z wielu dostępnych klas. W zależności od przybranej roli, czy to dowódcy, czy wojownika, mamy widok z perspektywy trzeciej, lub pierwszej osoby, a nawet w przypadku oficera – z góry. Zabijając jednostki i bohaterów należących do przeciwnika zdobywamy punkty doświadczenia i pieniądze, za które możemy kupić dostęp do jeszcze lepszych herosów. Ponieważ gra została oparta na specjalnym silniku K2 Engine, Savage 2 prezentuje grafikę o wiele lepszą niż jego poprzednik i charakteryzuje się niezbyt wyśrubowanymi wymaganiami systemowymi.

Savage 2 należy do gier uniwersalnych, które mogą być polecone praktycznie każdemu; gry do pobrania za darmo takie jak Savage 2 zasługują na uwagę. Dzięki połączeniu kilku gatunków, każdy może wykorzystać na wielu płaszczyznach swoje zdolności i przede wszystkim dobrze się bawić.

 

MapleStory
MapleStory jest grą 2D mmorpg, z kolorową grafiką, ogromnym uniwersum i wręcz gigantyczną społecznością. Gra oferuje poza tym wiele misji, profesji i personalizacji postaci, możliwość gry z innymi graczami i odkrywania świata razem; w tej chwili jest jedną z najbardziej popularnych gier mmorpg na świecie. Gry do pobrania za darmo, nie byłyby tym samym gdyby nie MapleStory.

 

W grze odkrywamy świat, walcząc z śmiesznie wyglądającymi potworami, wykonujemy rozmaite zadania i możemy nawet grać w minigry. Przygoda zaczyna się na wyspie nowicjuszy zwanej Maple Island, gdzie uczymy mechaniki gry, krótkiej historii świata i wybieramy naszą pierwszą profesję. Charakterystyczną dla MapleStory cechą jest obszerna lista profesji i dróg specjalizacji, jakie możemy wybrać na poziomach 30, 70 i 120. Dodatkowo każda klasa oferuje zupełnie inny styl gry. Poza podróżami, MapleStory stawia duży nacisk na socjalizację i granie w grupie. Podczas gry możemy rozmawiać, wymieniać się przedmiotami z innymi graczami, jak i nawet wykonywać zadania przeznaczone dla grup i grać w rozmaite mini-gry. Unikalne również bywają zadania, polegające czasami na wykonaniu odpowiedniej ilości skoków czy dostarczeniu w sprytny sposób jakiegoś przedmiotu.

MapleStory to idealna grą dla wszystkich szukających lekkiej i przyjemnej gry mmorpg, z dużą zawartością i przyjazną społecznością. Starannie wykonana grafika i liczne aktualizacje czynią MapleStory bardzo atrakcyjną pozycją.

 

Battlefield Heroes
Co może wyjść z połączenia strzelanki w perspektywie trzeciej osoby, osadzić to w tematyce II Wojny Światowej, dodać poczucie humoru i wszystko wykonać w kolorowej, kreskówkowej grafice? Battlefield Heroes! Jest to gra do pobrania za darmo, w której uczestniczymy w wojnie na wesoło, z cukierkowo wyglądającymi czołgami, karykaturalnie biegającymi żołnierzami i zasadami dalekimi od realnych.

 

W Battlefield Heroes wcielamy się w żołnierza należącego do jednej z dwóch głównych frakcji – Royal Army lub National Army. Różnią się one technicznie tylko wyglądem, a do wyboru mamy trzy klasy postaci, przydatne w różnych momentach na polu bitwy. Kontrola jest bardzo łatwa do opanowania i po kilku grach jesteśmy w stanie wejść na dobry poziom. Sterowanie czołgami, zmiana broni czy nawet loty samolotami nie sprawiają żadnych problemów. Gra charakteryzuje się dużą dawką komizmu i dystansem do prezentowanej tematyki. Forma jest miejscami bardzo przesadzona i w krzywym zwierciadle, czyniąc w efekcie Battlefield Heroes bardzo zabawną i lekką produkcją.

Battlefield Heroes to lekka i solidnie wykonaną grą online. Również fakt istnienia dużej i skłonnej do żartów społeczności zasługuje na spory plus. A dzięki temu, że walki są osadzone na mniejszych mapach, możemy łatwiej wchodzić w interakcje innymi grającymi. Kolejną zaletą wynikającą ze sporej ilości graczy, jest też fakt, że niezależnie od posiadanych zdolności możemy bawić się i zdobywać sukcesy.

 

Project Powder
Project Powder jest grą online dla wielu graczy, w której wsiadamy na deskę snowboardową i ścigamy się w szybkich i dynamicznych wyścigach z innymi zawodnikami; wszystko dzieje się bardzo szybko i musimy mieć nie lada refleks by wygrać wyścig. Produkcja ta jest uzależniająca, ma świetną, doskonale zoptymalizowaną grafikę, przy czym jak inne gry do pobrania za darmo przedstawione w tym zestawieniu, ma niedużego klienta.

 

W wyścigach ścigamy się przeciwko 7 z ośmiu łącznie graczy podczas trzech, zupełnie innych od siebie trybów rozgrywki. Łącznie gra oferuje 33 trasy i możliwość personalizacji wyglądu naszego zawodnika. Na początku nie mamy zbyt wiele opcji wyboru twarzy, ale później możemy zakupywać różne ubrania, dodające statystyki i pozwalające wyróżnić się wśród tłumu. W grze istotne jest również opanowanie rozmaitych snowboardowych trików, przydatnych w zależności od aktualnie granego trybu gry.

Project Powder to bardzo dobrze wykonana gra o tematyce snowboardowej, gdzie 8 graczy staje naprzeciw siebie i walczy o dominację na trasie. Solidnie wykonana mechanika rozgrywki i nacisk na wykorzystanie własnych umiejętności podczas wyścigów aniżeli zwiększania swoich szans poprzez kupowanie przedmiotów, czyni Project Powder bardzo dobrą i wartą uwagi produkcją dla każdego zainteresowanego grami z tym fascynującym sportem zimowym.

 

S4 League
S4 League jest szybką i dynamiczną strzelanką z perspektywy trzeciej osoby, wykonanej w stylu japońskiego anime. W grze bierzemy udział walcząc, odbijając się od ścian i strzelając do graczy z przeciwnej drużyny. Tytuł ten poza specyficzną i kolorową oprawą wizualną, charakteryzuje się dużym wachlarzem uzbrojenia i szerokimi możliwościami personalizacji postaci.

 

Gra zaczyna się od prostego samouczka, uczącego nas sposobu poruszania się, korzystania z broni i specjalnych ruchów jak odbijanie od ścian czy przyspieszenie. Po jego ukończeniu, dzięki dużej ilości pieniędzy otrzymywanej na starcie, możemy albo zakupić sobie jakieś nowe bronie, albo przejść od razu do gry. Dzięki sporej ilości broni, S4 League pozwala na dostosowanie stylu gry pod własne potrzeby. Możemy zarówno walczyć używając zaawansowanego technologicznie miecza, mając pod ręką rewolwer i bombę, jak i zrobić sobie zestaw broni dystansowej, z bronią półautomatyczną i kataną. Aby wpierw mieć dostęp do broni, musimy ją zakupić za pieniądze zdobywane poprzez grę. Po każdej mapie dostajemy doświadczenie i walutę, a ilość zależna od tego czy wygraliśmy czy przegraliśmy.

S4 League jest świetną, bardzo ładnie prezentującą się strzelanką widzianą zza pleców, która podejdzie zarówno fanom gier z perspektywy trzeciej osoby jak i strzelanek. Muzyka dodaje dynamizmu, a oprawa wizualna i solidne wykonanie zasługują na pochwałę dla jej twórców.

 

FreeJack
FreeJack jest grą wyścigową, w której ścigamy się po mieście z innymi graczami na własnych nogach, omijając przeszkody w postaci płotów, samochodów i wszystkiego co może nam przeszkodzić w bieganiu. Produkcja jest utrzymana w komiksowej, kolorowej oprawie graficznej i dzięki niskim wymaganiom i stosunkowo małemu klientowi, może być grana na wielu, nawet słabszych komputerach.

 

Mamy do wyboru jedną z czterech postaci, różniących się wyglądem i statystykami. Gdy ukończymy samouczek wprowadzający do mechaniki gry, mamy wolną rękę do odkrywania miasta Free Jack City, Możemy spersonalizować swoją postać czy też zobaczyć, co gra ma do zaoferowania. Dostępne są trzy typy wyścigów – Item Race, Speed Race i Flag Mode. Mechanika gry opiera się głównie na refleksie i odpowiednim wyczuciu, kiedy wcisnąć spację. Kluczem do zwycięstwa jest przebiegnięcie całego wyścigu z jak najmniejszą ilością błędów i użycie takich dróg, by być szybciej niż inni. Ciekawym dodatkiem, są również przedmioty przywołujące np. ninję, spowalniającego wybranego rywala. Możemy również wejść w posiadanie własnego domu i zmieniać wygląd naszej postaci w zależności od indywidualnych upodobań; a wszystko w kolorowej, komiksowej oprawie.

FreeJack jest unikalną produkcją, oferująca wyścigu w stylu le parkour, co jest unikatem jak na gry do pobrania za darmo – ciężko znaleźć podobną produkcję. Gra charakteryzuje się sporym dynamizmem i uzależniającą rozgrywką.

 

MicroVolts
MicroVolts jest grą z perspektywy trzeciej osoby, gdzie wcielając się w figurki, walczymy korzystając z bogatego arsenału z innymi zabawkami. Gra charakteryzuje się kolorową, kreskówkową grafiką, dynamizmem i bardzo specyficznym stylem.

 

W MicroVolts możemy, jako jedna z czterech figurek i przełączać się w zależności od własnych potrzeb. Mamy również możliwość personalizacji wyglądu każdej z nich. Gdy zdecydujemy się już na konkretne uzbrojenie i zakupimy również ubranie dla wybranej figurki poprzez sklep, możemy przejść do gry. Poruszamy się za pomocą klawiszy AWSD i spacji, a myszka służy do celowania i strzelania. Mamy pod ręką zawsze 7 broni, które możemy od razu użyć w zależności od sytuacji na polu walki, od poręcznej łopaty do ciężkiego mini-gun’a i karabinu snajperskiego. Mapy są utrzymane w stylistyce pokojowej – biegamy po kuchniach, pokojach, a za osłony służą nam kawałki ciasta czy płatki śniadaniowe. Do graczy strzelamy też używając wyrzutni dżemu bądź żelków. Całość tworzy w efekcie lekką i zabawną grę, dodatkowo bardzo łatwą do opanowania. Jeśli mamy jakieś doświadczenie w dziedzinie tego rodzaju strzelanek, niepotrzebny jest żaden trening – możemy zalogować się i od razu wywalczać sukcesy.

MicroVolts jest wysokiej jakości kolorową strzelanką z perspektywy trzeciej osoby. Gracze jako zabawki uczestniczą w bitwach zabawek na śmierć i życie, biegając po domu, robiąc z niego swój teatr działań wojennych. Duże możliwości personalizacji, bogaty arsenał i charakterystyczna oprawa graficzna czynią MicroVolts bardzo ciekawym i wartym uwagi tytułem. Jeśli szukasz dynamicznej gry do pobrania za darmo, MicroVolts jest znakomitym wyborem.

 

Bloodline Champions
Szukasz gry do pobrania za darmo w stylu DotA? Bloodline Champions jest grą strategiczną z elementami rpg, skupiającą się na walkach pomiędzy graczami i koncentrująca się na zdolnościach poszczególnych graczy. Kluczowym elementem gry jest umiejętność współpracy między graczami i odpowiednie reagowanie na sytuację w polu walki.

 

Produkcja często jest grą przyrównywana do produkcji z gatunku DotA, jednak różni się od niego pod wieloma aspektami. W grach DotA jak Heroes of Newerth czy League of Legends wybieramy jednego z bardzo wielu bohaterów i jako część drużyny składającej się łącznie z pięciu różnych herosów kontrolowanych przez graczy, mamy za zadanie zniszczyć bazę przeciwnika. Podczas gry nasza postać awansuje i kupujemy dla siebie nowy sprzęt. W Bloodline Champions bohaterów jest mniej i gra koncentruje się na walce pomiędzy graczami. Brak jest ekwipunku, poziomów i zniszczenia baz – czysta akcja. Choć Bloodline Champions przypomina pod pewnymi kątami DOTA, jest to gra jednak różniąca się od tego rodzaju produkcji.

Tytuł ten z pewnością spodoba się wszystkim lubiącym szybką i konkretną walkę Gracz kontra Gracz i tym, którym League of Legends nie podeszło ze względu na to, że trzeba poświęcić jej bardzo dużo czasu. Dzięki wielu pozytywnym cechom, Bloodline Champions jest tytułem wartym uwagi. Poza tym, że jest to gra do pobrania za darmo, to ze względu na swoją świetnie skonstruowaną i uzależniającą rozgrywkę przyciągnie na długie godziny, a doskonale zoptymalizowany silnik pozwala na grę nawet na słabszych komputerach.

 

Wolfteam
Wolfteam jest darmową do pobrania za darmo i strzelanką przeznaczoną dla wielu graczy. Wcielamy się w niej w najemnika, byłego członka elitarnej formacji wojskowej, mającego możliwość w dowolnym momencie zamiany w wilkołaka. Dzięki wielu unikalnym rozwiązaniom i zaczęrpnięciu inspiracji z innych popularnych taktycznych gier fps, mamy do czynienia z jedną z najciekawszych strzelanek obecnych na rynku.

 

Na mapie ścierają się dwie drużyny, uzbrojone w nowoczesną broń. Choć duża ilość produkcji w dużym stopniu oferuje to samo, jednak Wolfteam wprowadza nowość w postaci zdolności przemiany w wilkołaka. Ma on dużą ilość punktów życia, jest niepokonany w walce z bliskiego dystansu i może chodzić ścieżkami niedostępnymi dla ludzi. Jego wadą jest jednak bezużyteczność w przypadku napotkania żołnierza będąc w dalszym dystansie. Kluczem do zwycięstwa jest umiejętność zbalansowania silnych i słabszych stron obu „ras”. Gra oferuje, cztery różniące się zasadami tryby gry. W team deathmach, musimy mieć jak największą ilość zabitych. Drugi tryb, Destruction, polega na podłożeniu bomby przez jedną z drużyn, a druga ma ją rozbroić. Trzecim i czwartym jest Conquest i jego wilcza odmiana, Wolf Conquest. W zwykłym Conquest drużyna ma zająć więcej punktów kluczowych na mapie niż przeciwnicy. Wolf Conquest różni się jedynie tym, że jest starcie ludzie kontra wilkołaki.

Wolfteam jak na grę darmową ma świetną grafikę i bardzo dobrze zbalansowaną mechanikę rozgrywki. Jest doskonałą taktyczną strzelanką, pozwalającą na doświadczenie tego co oferują gry takie jak Combat Arms, jednak w zupełnie innym stylu dzięki wilkołakom. Jest to tytuł doskonale dopracowany i zaprojekowany tak, by podejść graczom nawet dobrze niezaznajomionym z tego rodzaju tytułami.