Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Official Formuła 1 Racing

Official Formuła 1 Racing

Post by relatedRelated post

Dziś nie będzie wojen, strzelaniny, czarów i magii… Będzie za to nowa symulacja pojazdów Formuły 1.

Jak zapewne każdy miłośnik symulacji wie, największym producentem symulacji wyścigów Formuły 1 jest firma Microprose. Jednakże dzisiaj nie będzie to gra spod ich ręki. Na rynek wyszła gra Official Formuła 1 Racing wydana przez firmę EIDOS Interactive.
Tak, właśnie EIDOS zaryzykował wydanie tej gry na rynek gier komputerowych. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się niczego nowego, ponieważ niczego nowego już się chyba wnieść nie da. Ale zobaczcie sami, zaraz napiszę szerzej o moich odczuciach związanych z tą grą.

INTRO
Owszem, owszem całkiem do rzeczy, pomysłowe, dodaje energii niczym REDBULL. Fachowe ujęcia kamer, szybka wartka akcja oraz niezły odbiór prędkości przez obserwatora, który siedzi po drugiej stronie monitora. Jednym słowem sprawia, iż jesteś ciekaw co będzie dalej, czy będzie również tak kolorowo?
O.K. minąłem intro zaraz się przekonamy co gra oferuje tak naprawdę.

    • Hmmm przyzwoite menu, które składa się z:

 

  • możliwości wyboru języka, standardowo jest ustawiony angielski, ale do wyboru mamy francuski, włoski, niemiecki, hiszpański. W tym samym okienku możemy ustawić wskazania prędkości(m/h, km/h), temperatury
  • możliwości definiowania klawiszy bądź podłączonego urządzenia zewnętrznego, np. joysticka
  • okienka „opcje”, które oferuje nam szansę modyfikacji z zakresu rozdzielczości ekranu, kontroli poziomu głośności muzyki itp.

      Jeżeli jesteśmy zadowoleni już z naszych ustawień, to możemy przejść dalej. A tu kolejne menu, które jednak różni się od poprzedniego, a to dlatego że oferuje odmienne parametry do zmiany bądź wygenerowania.

    • Można odpowiednio wybrać bądź zmienić:

 

  • w okienku „grandprix” tor, na którym przyjdzie nam się ścigać,
  • w „parametrach” zmieniamy kolejno: poziom trudności gry (od novice do expert); zużycie opon i benzyny; warunki pogodowe; ilość bolidów biorących udział w wyścigu oraz tryb działania wyścigu- symulacja lub arcade

Te oto ustawienia pozwalają nam na stworzenie odpowiednich dla nas warunków do wzięcia udziału w wyścigu. Jeszcze tylko pozostaje nam stworzenie naszego charakteru oraz przypisanie go do stajni, w barwach której będziemy występować i możemy startować.

Wrażenia z symulacji…
O ile całość związana z intrem oraz z menu była całkiem „do rzeczy” to tego nie mogę już powiedzieć o samym sednie, czyli o graficznej i muzycznej oprawie gry. Niestety, ale produkt opisywany nie zdobył mojego zadowolenia oraz nie sprawił iż z wielkim zapałem ścigałem się o mistrzostwo. Owszem Official Formuła 1, może konkurować ze starszymi produkcjami innych wydawców, ale nie z grami z tego roku. Szczerze mówiąc, pomimo iż gra pracuje bardzo płynnie w 1024×768 – bo aż 40 klatek/s (!), to niestety jest dosyć uboga graficznie. Poza tym występuje wiele niedoróbek graficznych, tekstury się załamują itp. Dlatego nie jest to produkt określany mianem topowego bądź produktu z górnej półki. Zwróciłem jednak uwagę na jedną bardzo miłą i całkiem przyzwoicie wykonaną funkcjonalność tej gry. Chodzi mianowicie o ujęcia z kamer, jest ich mnóstwo i są fantastyczne. Jest to element dopracowany, który pozwala na to, aby nasze przeżycia były jeszcze wierniejsze i głębsze.
Co do muzyki, to nie rzuciła mnie ona na kolana, w wielu grach tego samego gatunku dało się słyszeć o wiele lepsze efekty muzyczne.

Reasumując:
Jest to gra, która nie zagościła na moim dysku twardym więcej niż kilka godzin. Spodziewałem się czegoś znacznie lepszego, mając na uwadze tak znakomite produkcje takiej firmy jak Microprose. No cóż, może następnym razem będzie lepiej. Gra z pewnością nie zasługuje na potępienie, ponieważ posiada ona cechy, które świadczą o jej oryginalności- ujęcia kamer są tego wiernym przykładem. Pomimo tego nie polecam jej wszystkim, a tylko tym, którzy chcą „pojeździć” przed prawdziwymi wyścigami. Proszę traktować to jako rozgrzewkę.
Ja już się rozgrzałem, a WY?

Wymagania minimalne: Pentium 90 MHz, 16 MB, karta graficzna zgodna z DirectX 6.0, karta dźwiękowa zgodna z DirectSound, CD-ROMx4, Windows 95/98

Oceniam grę następująco:
Gra zasługuje na 5/10

Dystrybucja na terenie Polski Mirage.

Official Formuła 1 Racing
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About