Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Get Medieval

Get Medieval

Post by relatedRelated post

Znowu się zachmurzyło, a miał być to miły letni poranek. Większość ludzi z wioski nie przypuszczała, iż zostanie zeżarta tego popołudnia, nie wiedzieli też że zachmurzenie spowodował cień rzucany przez wielkiego smoka, nie mylić ze smogiem. Nad tą miłującą pokój krainą zagościły chmury zagłady, zło zaczęło panoszyć się wszędzie, jedyne co pozostało to rozglądać się po świecie za jakimś frajerem co zrobi tu porządek! Była ich grupa, tak zwanych „wybrańców”, a ty mój drogi czytelniku musisz poprowadzić jednego z nich.
Tak oto przedstawia się fabuła jednej z propozycji firmy TopWare, pod tytułem „Get Medieval”.

    • Tak jak wspomniałem musicie wcielić się w jedną z postaci, do wyboru jest cała czwórka:

 

  • Eryk – elf, łucznik, chwalipięta, doskonały strzelec, niesamowity gaduła;
  • Kelline -wojowniczka, doskonale wyszkolona we władaniu mieczem, straszna feministka;
  • Zared – to typowy barbarzyński osiłek, włada niesamowicie językiem i młotem bojowym, nie warto mu wchodzić w drogę;
  • Levine – posiadła moc tajemną, popularnie można powiedzieć iż jest czarno księżniczką, jest piękna i zmysłowa, najpierw omami póżniej wykończy (jak to kobieta!).

      Każdy z naszych bohaterów reprezentuje inny styl i poziom walki. Na niedobór tego elementu nie można narzekać, właściwie cała gra to jedno wielkie pole walki. Przemierzając labirynty będziecie musieli stoczyć wiele bitew i potyczek; waszymi przeciwnikami będą nietoperze, pająki, jaszczury, mumie, upiory, medusy i dużo różnych dziwnych poczwarek rodem ze świata fantasy. Oczywiście nie będziecie ich zapraszali na kubeczek kawy (Kowal ??? nie !!! Mazowszanka !!!), tylko lali czym popadnie. Waszymi sojusznikami będzie tarcza, miecz, młot, łuk lub magia. Podczas wędrówek po labiryntach natkniecie się na różne niespodzianki i pułapki, za niespodziankę można uznać kupę forsy lub magiczne zwoje, pułapki to smoła, gdy się w nią wdepnie spowalnia ruchy, lub możecie „ogrzać” się w smole. Gra daje wam też możliwość penetracji labiryntów wraz z przyjaciółmi, do czterech osób na jednym komputerze lub w sieci lokalnej ewentualnie przez internet. W końcu co dwie głowy, a nawet cztery to nie jeden miecz :-))). Jednak na deathmatch, nie macie co liczyć, gra nie posiada takiej możliwości, więc jedynie możecie wspólnymi siłami pokonywać przeciwników.
Czas na trochę szczegółów technicznych. Grafika, mimo iż wykonana starannie nie stanowi jakiegoś przełomu, można powiedzieć że jest standardowa. Plansza jak na labiryntówki przystało, wykonana jest w technice dwuwymiarowej, labirynty imponują różnorodnością kolorów i występujących w nich istot. Jeżeli niektórzy z was mają coś przeciwko czerwonej cieczy lejącej się po korytarzach, to istnieje opcja wyłączenia tego obrzydliwie pięknego koloru odciętych kończyn.
Efekty dżwiękowe to coś czemu warto poświęcić chwile więcej. Odgłosy które można usłyszeć podczas strzelania z łuku bądż podczas wykorzystywania magicznych przedmiotów, brzmią tak jak należało by się spodziewać, a nie żadne tam sztur, ciap czy chlap. Obecna w tle muzyka nie wyróżnia się niczym, jednak stanowi jakieś uzupełnienie. Podczas całej gry towarzyszy wam głos narratora, a każda z postaci wypowiada własne kwestie w zależności od cech charakteru, z ich zrozumieniem nie ma problemu, bo jak na TopWare przystało wszystkie kwestie są po polsku. Z początku i przez dłuższy czas wydają się śmieszne, ale po kilku godzinach nudzą, wręcz odpychają.
Krótko mówiąc jeżeli potrzebujecie trochę relaksu, biegając po labiryntach z żelastwem w ręku to „Get Medieval” jest grą dla was. Czterech bohaterów, około dwudziestu potworów, ośmiu bosów i czterdzieści poziomów to wszystko w skrócie co ma do zaproponowania ten tytuł. Polecamy szczególnie mniej wymagającym graczom, a nawet naszym pociechom, jeśli dodacie do tego standardowo niska cenę 49,95 i małe wymagania sprzętowe to warto to nabyć jeśli nie dla siebie to na prezent.

Wydawcą gry na terenie Polski jest firma TopWare.

Minimalne wymagania sprzętowe: Procesor Pentium 90MHz, 16MB Ram, CD Rom x4, Karta Graficzna 2MB Ram, WIN 95/98.

About