Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

NosTale

NosTale

Post by relatedRelated post

NosTale to jedna z klasycznych gier do pobrania gatunku MMORPG, rozgrywająca się w kolorowym świecie, gdzie gracze, mogą miedzy innymi – tresować własne zwierzaki, dekorować domy i oczywiście wykonywać zróżnicowane zadania. NosTale oferuje, co prawda tylko 3 klasy początkowe, ale w dalszym etapie rozwoju postaci, mamy do dyspozycji aż 15 wersji rozwojowych.

Duże oczy
Podobnie jak w innych grach gatunku MMORPG, najpierw czeka nas stworzenie swojej postaci; gra posiada niezbyt liczne możliwości zmiany wyglądu postaci. NosTale oferuje nam 3 klasy na początku, ale potem oferuje nam ich aż, 15 co jest całkiem niezłym wynikiem. Po stworzeniu postaci, wkraczamy do gry – już na samym początku, gra uczy nas podstaw dotyczących mechaniki gry oraz pomaga nam w wykonywaniu pierwszych zadań. Samouczek, uczy nas też jak łapać zwierzęta by od momentu złapania, mogły nam służyć, jako osobiste zwierzaki. Warto zwrócić uwagę, że wspomniane zwierzaki mogą być trenowane i awansować na poziom tak samo jak nasza postać; mogą zdobywać nowe umiejętności i ataki, ale jednocześnie, musimy je karmić inaczej nie będą słuchały naszych poleceń. Na początku gry, możemy łapać małe stworzenia jak kurczaki, by potem łapać bardziej niebezpieczne stworzenia – smoki czy wielkie pająki. Gdy znudzi nam się, albo chcemy sobie zrobić przerwę, od niańczenia naszego wirtualnego zwierzaka, możemy wynająć w jego miejsce tzw. NosMate’a – kontrolowanego przez komputer towarzysza. Podobnie jak my, może on awansować, a nawet używać unikalnej broni czy zbroi. Jak na darmowe gry do pobrania, to dość unikalne rozwiązanie; podczas gry jednak, towarzysz się przydaje – czy zwierzak czy NosMate.

Warto zwrócić uwagę, że gra oferuje 2 rodzaje rozwoju; możemy zwiększać nasz „Combat level” oraz „Job level”. Podczas gdy nasz „Combat level” wzrasta w miarę walki z potworami w grze, „Job level” resetuje się, gdy go zmieniamy..

W grze istnieje także możliwość dołączenia lub stworzenia do gildii, które w NosTale nazywają się po prostu Family (rodzina). Dołączenie do jednej, daje nam mnóstwo standardowych korzyści; o wiele łatwiej przyjemniej jest grać z innymi, a na dodatek możemy szybko i sprawnie uczestniczyć w instancjach do 15 graczy. Są one podobnie jak w innych grach MMORPG, dość trudne i wymagające większej ilości graczy.

Ciekawym dodatkiem jest możliwość przenoszenia się na osobisty „mini land”, który służy, jako wirtualny dom; możemy dobierać meble, kwiaty i inne bajery by wygląd przytulnie i unikalnie. Co ciekawe, właśnie tam zebrane są wszystkie nasze zwierzaki, złapane przez nas w trakcie przygód, ale aktualnie nie używane.

Walka i PvP
Walka w NoStale, nie należy do skomplikowanych; po prostu klikamy na wroga by zadać mu cios, a dodatkowo używamy innych zdolności na pasku skrótów. Rozwiązania, mamy zatem typowe dla większości gier tego gatunku. Zaraz, gdy osiągniemy poziom 15, mamy do wyboru 3 klasy; Swordsman (miecznik), Archer (łucznik) or Sorcerer (mag). Każda z nich, ma 4 specjalizacje, dlatego ostatecznie gra ma całkiem sporą ilość klas do zaoferowania. Występują one – specjalizacje – w formie kart, które może by zdobyć.

 

Masz ochotę na PvP? W NosTale, funkcjonuje on w specyficzny sposób, bo najpierw musimy wypić specjalny napój, po czym możemy być atakowani przez innych graczy/sami ich atakować. W grze są poza tym miejsca, gdzie możemy zmierzyć się z innymi graczami, tzw areny – może w nich brać udział większa ilość graczy i są one bardziej złożone niż zwykłe pojedynki po wypiciu „napoju”.

Grafika z w NosTale, ma już kilka lat, co jest widoczne, ale z drugiej strony jest atrakcyjna i przystępna dla wszystkich – tak z resztą jak i sama gra. Nasza postać wygląda przyjaźnie i podobnie jak to ma miejsce w anime/manga, ma duże oczy; w zasadzie większość postaci w grze jest bardzo do siebie podobna. Tyczy się to zarówno postaci tworzonych przez graczy jak i wrogów robionych wg jednego szablonu czy czym zmieniają się tylko ich kolory. Świat gry z kolei wygląda kolorowo i zachęcająco, choć nie każdemu podejdzie jego „cukierkowatość”.

 

Plusy
Dużo zadań
Możliwość zarządzania swoich wirtualnym domem
Prostota
Duża ilość zwierzaków do złapania

Minusy
Wtórność postaci i przeciwników
Powtarzalna

Podsumowanie
Jeśli poszukujesz solidnej gry do pobrania za darmo, NosTale to produkcja, oferująca dużo dobrej zabawy; ma przyjemną grafikę i zostawia po sobie przyjemne wrażenia z gry. Z drugiej strony jednak znaczną część rozwiązań, gdzieś już widzieliśmy, a wtórność postaci i brak większej różnorodności przeciwników, mogą irytować.

Mimo pewnych słabości, warto jednak zwrócić uwagę też na inne pozytywne strony – system zwierzaków, możliwość stworzenia unikalnie wyposażonego mieszkania i duża ilość questów. Jest także PvP oraz instancje dla wszystkich szukających więcej wyzwań.

Mimo upływu lat, warto rzucić okiem na NosTale.

NosTale
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About