Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Grand Touring

Grand Touring

Post by relatedRelated post

„Jeżeli jeszcze nie wiesz na co się zanosi, radzimy Ci usiąść wygodnie i zapiąć pasy. Przygotuj się na wyścigi Twojego życia w oszałamiającym super- racerze. Nie widziano jeszcze do tej pory tak szybkich wyścigów na PC ani nigdy dotąd żadna gra nie była tak wymagająca dla kierowców.”

Właśnie w ten sposób reklamuje swój produkt firma Elite. Gra sprzedawana jest w Polsce przez firmę Cool Games. To chyba najciekawszy sposób dystrybucji jakikolwiek widziałem. Za niewielkie pieniądze otrzymujemy pełną wersję gry dołączoną do pisma p.t. „Cool Games”.
Jednakże skupmy się na samej grze, zobaczmy co znajduje się w środku.
Gra Grand Touring to istne połączenie gry zręcznościowej wraz z symulatorem o stopniowanym poziomie zręczności. Gra jest bardzo płynna, oferuje bowiem kilkadziesiąt klatek na sekundę, co czyni ją zabójczo szybką. Jednocześnie gra daje popalić wszystkim, którzy myślą, że pozjadali już wszystkie rozumy. Przeciwnicy są na prawdę nieznośni, już na najniższym poziomie. Dlatego nie warto się ociągać, tylko gaz do dechy! No właśnie, a depnąć będziemy mogli na ponad 12 trasach, w ponad 20 samochodach. Samochody wybieramy w gustownym Menu – „Select Vehicle”. Możemy wybrać kolor samochodu, rodzaj skrzyni biegów i inne ustawienia dotyczące parametrów naszej limuzyny; do takich zaliczam:

 

 • poziom czułości kierownicy,
 • siła nacisku na podłoże,
 • rodzaj napędu (przód, tył, 4WD) ,
 • rodzaj zawieszenia

  Te wszystkie parametry wpływają znacząco na komfort jazdy. Uwaga! parametry powinny być dobierane odnośnie wybranego toru, na którym przyjdzie nam się ścigać.
  Co się tyczy wyścigów, to pozostawiono nam trochę pola do popisu. Mamy do wyboru pojedynczy wyścig oraz mistrzostwa. Jeśli chodzi o wyścig pojedynczy to jest to nic innego jak szlifowanie naszych kwalifikacji w różnych warunkach pogodowych (od słonecznej pogody po śnieg) po to aby później wystartować w wielkim rajdzie.
  Co o samej grze…
  Gra jest rzeczywiście szybka, samochody również a szczególnie te przeciwników. Czasami jak nie zawsze trudno jest ich dogonić. Trzeba włożyć nie lada wysiłku, aby dopracować swój system AI, który będzie przewyższał ten przeciwnika (który już stoi na wysokim poziomie).      Co się tyczy grafiki, to niestety nie jest ona na wysokim poziomie. Gra oferuje dosyć niską rozdzielczość, stąd widać pewne niedoróbki i niedociągnięcia. Pomimo swej płynności ustępuje znacznie produkcjom innych firm.
  Także muzyka sprawia wrażenie niedopracowanej. Ryk silnika to cała muzyka z GT, brakuje skocznych soundtracków, które nadawałyby grze dynamiki. Jeszcze jednym mankamentem jest trudność z jaką przyszło mi się spotkać podczas kierowania wybranym pojazdem. Bardzo łatwo jest go wprowadzić w poślizg, co bardzo utrudnia wyścig. Ale może właśnie na tym polega sens gry? Żeby jak najlepiej opanować sterowanie samochodem. Ale z drugiej strony można śmiało zniechęcić każdego gracza takim stopniem trudności-ba takim stopniem utrudnienia. To znacząco ujmuje miodności, jaką poniekąd ta gra oferuje.
  Grand Touring nie może równać się z takimi wyścigami jak „Need for Speed”, „TOCA 2” czy też „Collin McRally”. Jednak może zaspokoić niewybrednych graczy, którzy nie posiadają również super maszyn o dużej mocy obliczeniowej, jaka jest potrzebna do pogrania w konkurencyjne pozycje.
  Jeżeli nie boisz się strawić czoła profesjonalistom- zapraszam, oni czekają na takich jak Ty- odważniaku!

  Wymagania sprzętowe: Pentium 166 MMX, 32 MB RAM, Karta graficzna SVGA 4 MB, akcelerator grafiki 3D, CD-ROMx4, Sound Blaster 16/ AWE 32, Win 95/98.

  Dystrybutorem gry pt. Grand Touring jest firma Cool Games.

 

Grand Touring
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About