Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Battlestar Galactica Online

Battlestar Galactica Online

Post by relatedRelated post

Battlestar Galactica Online to wciągająca gra, w której wsiadamy w statek kosmiczny i rozpoczynamy galaktyczną przygodę po jednej ze stron brutalnego konfliktu między ludźmi a cylonami. Znakomita grafika 3D, intensywne PvP oraz kosmiczne bitwy.

Ludzie kontra Cyloni
Gra przypomina najlepsze gry do pobrania za darmo, a jest dostępna po prostu w oknie przeglądarki, za sprawą silnika Unity 3D. BattleStar Galactica Online jest oparta o popularny kilka lat temu serial, BattleStar Galactica, w którym dowiadujemy się więcej na temat walki między dwoma zwaśnionymi stronami – Ludźmi i Cylonami, którzy zbuntowali się i rozpoczęli walkę z ludźmi o panowanie w galaktyce. Akcja rozgrywa się, mniej więcej, podczas drugiego sezonu serialu i skupia się na niekończącym się konflikcie pomiędzy dwiema rasami. Wojna rozpoczęła się w chwili, kiedy Cyloni zaatakowali Dwanaście Kolonii, siejąc śmierć i zniszczenie; teraz my musimy zadecydować, po której stronie staniemy.

Na samym początku gry tworzymy postać i możemy rozpocząć naszą kosmiczną przygodę, w towarzystwie tutoriala. Pokazuje on właściwie większość, najistotniejszych elementów gry, w tym jak kierować statkiem kosmiczny, jak wymieniać wyposażenie i wiele innych cennych informacji. Wykonując mini-misje z samouczka, dostajemy także punkty i pieniądze, za które możemy kupić trochę sprzętu. Możemy bez problemu ulepszać i personalizować swoje pojazdy kosmiczne zaopatrując je w nowe uzbrojenie, modyfikować silnik i inne podzespoły naszego statku kosmicznego. Strzelanie zostało bardzo uproszczone, ponieważ początkowe bronie strzelają automatycznie jak dany cel wejdzie w zasięg broni, a te bardziej zaawansowane, mamy możliwość kontrolować używając skrótów na klawiaturze.

Kontrola naszego statu kosmicznego nie należy do skomplikowanych, dlatego nawet, jeśli będziemy grali w grę niezmiernie rzadko, nie powinniśmy mieć problemów ze sterowaniem. Warto zwrócić uwagę, że statek kosmiczny, będący na naszym wyposażeniu od początku gry, powinniśmy szybko wymienić na lepszy – ten pierwszy psuje wrażenia z gry. Potem jest już tylko przyjemniej. Niestety nie ma możliwości korzystania z joysticka, ale być może producenci zrobią to w przyszłości, wyszłoby to grze zdecydowanie na plus.

Latając po galaktyce
W grze zbieramy surowce, od których zależy nasz rozwój i możliwości kupienia coraz to lepszych statków kosmicznych oraz wyposażenia dla nich. Misje mogą przypominać, trochę te znane z Eve Online, a więc czeka nas skanowanie asteroid, patrole, zbieranie surowców oraz niszczenie statków przeciwnika.

 

Z drugiej strony, Battlestar Galactica Online koncentruje się przede wszystkim na rozgrywce gracz kontra gracz, czyli PvP i jest to najbardziej charakterystyczna rzecz tej gry. Gracze uwielbiający nacisk na bitwy z innymi graczami, będą bardzo zadowoleni; na dodatek kosmos i statki kosmiczne, sprawiają że to połączenie pasuje jak ulał. Gra w pełni pokazuje swoje możliwości, dopiero jak kupimy, któryś statek kosmiczny z kolei – na samym początku, szczególnie mając pierwszy pojazd, gra może nieco nudzić. Im więcej czasu poświecimy grze, tym bardziej widać jej prawdziwy potencjał, ale też wadę – gra kładzie chyba zbyt duży nacisk na PvP, dlatego być może należałoby dodać więcej do trybu dla pojedynczego gracza.

Plusy
Dobry tryb kampanii
Wysoka jakość i niskie wymagania
Unity 3D w akcji!
Porywające PvP

Minusy
Być może za bardzo bazuje na PvP

Podsumowanie
BattleStar Galactica Online jest bardzo ciekawą grą stawiającą przede wszystkim na PvP co ma zarówno pozytywne, jak i negatywne strony. Istotnym plusem tej gry jest wykorzystanie silnika Unity 3D, umożliwiając zastosowanie grafiki 3D w oknie przeglądarki; przypomina jakością darmowe gry do pobrania i to bez dwóch zdań. Jeśli szukasz gry do pobrania i to w kosmosie, nie mogąc znaleźć odpowiedniej – BattleStar Galactica Online jest z pewnością dobrym wyborem. Będąc czymś pomiędzy Eve Online a DarkOrbit, oferuje dobrą zabawę podczas bitew z innymi graczami.

Inne informacje
Wymagania systemowe
OS – Windows XP 32 minimum lub Mac OS X
Karta graficzna – seria NVIDIA 8000 (najlepiej nVIDIA 8800 lub lepsza)
CPU – Intel Dual Core 2.3 GHz – 2.69 GHz
RAM – 2 GB RAM

Battlestar Galactica Online
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About