Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Travian

Travian

Post by relatedRelated post

Travian jest jedną najstarszych i najpopularniejszych gier przeglądarkowych dostępnych w Internecie. Akcja gry ma miejsce w Starożytności, kiedy „wszystkie drogi prowadziły do Rzymu”, a gracze wcielają się w jedno z trzech dostępnych plemion, rozwijają się i dążą do zwycięstwa na serwerze poprzez wybudowanie w określonym czasie Cudu. Gra poprzez swoją rozbudowaną mechanikę jest jedną z ciekawszych gier dostępnych poprzez przeglądarkę. Czy warto zostawić gry do pobrania, choćby na chwilę, zostawiamy waszej ocenie.

Ave Cesar, morituri de salutant
Po rejestracji się czeka nas wybór serwera, na jakiej prędkości serwerze chcemy grać. Dostępne są dwa typu – normalny i z potrójną szybkością rozwoju. Nie ma co liczyć na zwycięstwo w danym sezonie, dlatego zdecydowanie lepiej jest poznać mechanikę gry i popełnić jak najwięcej błędów, jak jest to tylko możliwe. W grach przeglądarkowych rozwój jest strasznie wolny i w Travianie jest nie inaczej. Dzięki temu wyborowi możemy, po zakończeniu danego sezonu w późniejszym czasie spróbować innej strategii i gry innym plemieniem.

Jak już wybraliśmy serwer dostajemy wybór, którym plemieniem walczyć. Każde z nich ma swoje słabe i silne strony i ograniczają się one do podziału: najbardziej ofensywni z najsłabszą obroną Teutoni; słabi ofensywnie, ale doskonali w obronie Galowie i zbalansowani Rzymianie. W zależności od doświadczenia danego gracza, każda ze strony może być inaczej polecona. Dla początkujących najbardziej się nadają Rzymianie, a po poznaniu mechaniki gry warto spróbować gry Galami, a gdy już opanujemy strategię rozwoju i wiemy generalnie jak grać – można zagrać Teutonami. W zależności od wybranego przez nas plemiona, jednostki też posiadają specjalne zdolności – Teutoni więcej kradną surowców podczas grabieży innych graczy.

 

Budować, grabić. Budować więcej, grabić więcej
Każda ze stron posiada 10 jednostek, dzielących się na piechotę, kawalerię czy też maszyny oblężnicze. Mają one różne statystyki w postaci ataku, obrony i szybkości. Jednostki są wspomagane przez specjalnych bohaterów, mogących się rozwijach i mających silny wpływ na naszą armię. W miarę postępu w grze bohaterowie dostają poprzez wykonywanie różnych zadań nowy ekwipunek, zwiększający jego siłę i poziom przywództwa. Przedmioty zdobywane w ten sposób można albo dać na daną częśćciała bohatera albo sprzedać w domu aukcyjnym.

Rozgrywka opiera się na rozwoju miasta, bronieniu go przed niebezpieczeństwami i dbaniu, by mieszkańcom nic nie brakowało. Po upływie 100 lub 300 dni w zależności od typu serwera zaczyna się tzw. end-game (koniec gry), polegający na tym, że wszyscy gracze są atakowani przez kontrolowane przez komputer plemię Natarów. Podczas inwazji i prób obrony, każdy z grających próbuje wybudować Cud – pierwszy gracz któremu się to zadanie uda, wygrywa dany sezon i serwer się resetuje.

Budowa wioski przebiega stosunkowo szybko i po zakończeniu wszystkich zadań dostawanych przez samouczek, zarządzanie ogranicza się do wybudowania kolejnych budynków i rekrutacji jednostek – wymaga to poświęcania około pół godziny na dzień. W zarządzaniu, pomaga pomocny jest bardzo szczegółowy i dający wiele informacji o naszym plemieniu interfejs. Możemy monitorować ile posiadamy poszczególnych surowców, jak wygląda stan naszych osad i za jego pośrednictwem komunikować się z innymi graczami. Raporty otrzymywane po wykonaniu różnych zadań dają pogląd na skuteczność naszego zarządzania wojskiem.

 

Plusy
Bardzo rozbudowana
Ogromny balans pomiędzy poszczególnymi plemionami
Ciągle rozwijana

Minusy
Stara oprawa graficzna

Strona www: http://browsergame.travian.pl

Podsumowanie
Travian jest świetną grą strategicznę wymagającej myślenia i obrania dobrej strategii już w początkowych etapach gry. Jest to gra rozbudowana i główny cel jest znany wszystkim jak tylko zacznie się sezon. Duża baza graczy, stopniowe rozbudowywanie gry i świetne zbalansowanie pomiędzy poszczególnymi stronami są jednymi z najmocniejszych zalet Traviana. Oprawa graficzna może nie jest na najwyższym poziomie zaawansowania, ale dzięki temu można w nią grać praktycznie na prawie, każdym istniejącym sprzęcie.

Jest to gra przeglądarkowa, pokazująca jak duża jest miejscami przepaść porównując gry do pobrania za darmo, a darmowe gry przeglądarkowe.

Travian
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About