Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

World of Tanks

World of Tanks

Post by relatedRelated post

World of Tanks to w tej chwili jedna z najpopularniejszych gier online, z ponad 15 milionową rzeszą aktywnych graczy. W grze możemy zmierzyć się z graczami z całego świata, w spektakularnych bitwach z udziałem legendarnych czołgów, takich jak Tygrys czy Pantera. Klient tej znakomitej gry do pobrania wynosi ok 3 GB z tendencją do powiększania się…

T34 kontra Pantera
Producenci tej bardzo popularnej produkcji, firma wargaming.net, stworzyła bardzo oryginalny produkt, oferujący nam możliwość wieloosobowych bitew, aktualnie aż do 60 graczy – po 30 na daną drużynę. Głównym powodem, dla którego warto zwrócić uwagę na tą grę jest możliwość kontrolowania potężnych maszyn rodem z II Wojny Światowej; czołgów, artylerii samobieżnej oraz niszczyciele czołgów. Machin bojowych są dziesiątki, a wszystkie podzielone między 4, aktualnie dostępne „narodowości” – Związek Radziecki, Niemcy, Amerykanie i Francuzi (niedawno dodana). Każda z nich oferuje unikalne „drzewko” technologiczne, w ramach, którego możemy odblokowywać a potem kupować, potężne machiny bojowe. Dla przykładu, Niemcy dysponują praktycznie wszystkimi maszynami, jakimi dysponowali w czasie wojny; od lekkich, ćwiczebnych maszyn, po monstrualnego Tygrysa Królewskiego, a nawet Mysz, czyli wyprodukowany w kilku sztukach, jako prototyp, czołg o masie przekraczającej 180 ton. Jeśli interesują nas z kolei niszczyciele czołgów – Jagdtiger, Ferdinand-Elephant czy Jagdpanther są do naszej dyspozycji oraz wiele innych, dostępnych dla innych narodowości-frakcji. Każda z narodowości, posiada dość zbliżone odpowiedniki, więc wybierając amerykanów, nie musimy się bać Tygrysów Królewskich – mamy odpowiednika w postaci czołgu T30. Lista zabawek jest naprawdę bardzo dużo i potrzeba sporo czasu, żeby wszystko odblokować i móc się pobawić.

Podczas gry zdobywamy punkty doświadczenia, niezbędne punkty doświadczenia oraz kredyty, za każdym razem, kiedy wygrywamy lub przegrywamy. Oczywiście, gdy nasza drużyna wygra, nam uda się przeżyć i na dodatek zestrzelimy kilka czołgów przeciwnika, suma punktów doświadczenia i pieniędzy jest o wiele większa niżeli, jeśli zginiemy i nikogo nie zestrzelimy. Kredyty z kolei, to główna waluta gry, która pozwala nam kupować nowe zabawki, wynajmować nową załogę do czołgu (każdy nowy czołg potrzebuje nową załogę) oraz części do naszych czołgów (np. możemy kupić lepsze działo lub układ jezdny). Co ważne, zanim kupimy za walutę nowy czołg, najpierw musimy go „wynaleźć”, czyli wydać nabyte przez nas punkty doświadczenia na odpowiednią technologię, a ponieważ technologię, mają formę drzewka, musimy kupować kolejno poszczególne typy czołgów, by kiedyś odblokować wymarzonego Tygrysa.

2 Wojna Światowa? Nie do końca
Co ciekawe, mimo, że gra do pobrania, budzi skojarzenia z grą rozgrywająca się podczas II Wojny Światowej, to jednak dysponujemy sprzętem, który pojawiał się w okresie od lat 30 do 50 XX wieku. Zaczynamy grę dysponując bardzo słabą tankietką szkoleniową, wyjątkowo słabą i powolną, jednak dość szybko, możemy kupić sobie sprzęt wyższej generacji i zakosztować, jak na prawdę smakuje World of Tanks. Trzeba zaznaczyć, że grę bardzo łatwo opanować na dobrym poziomie, ale dość ciężko, jest się w niej wyspecjalizować; na pewno wpływa na to fakt, że ginąc podczas bitwy, nie respawnujemy się. O tym trzeba pamiętać i wpływa to znacząco na to, co robimy podczas gry; jeśli nas rozwalą na początku mapy, potem musimy czekać dość długo na kolejną grę. Oczywiście w takim wypadku proponuje Alt+Tab, chociaż początkowo, będziecie raczej śledzić jak idzie waszej drużynie, to potem i tak zaczniecie zrzucać grę do ikony.

Od strony graficznej, gra prezentuje się bardzo dobrze, szczególnie cieszy fakt, że gra radzi sobie całkiem nieźle, nawet na starszych komputerach. Czołgi i inny sprzęt, został odwzorowany z detalami, co zadowoli znawców broni pancernej i geeków 2 Wojny Światowej (takich jak autor tego artykułu). Wrażenia z gry psuje nieco, fakt, że nie „odradzamy się” podczas bitwy, co ma swoje plusy, ale także minusy; czekanie na kolejną bitwę może zniechęcić niektórych, mniej cierpliwych graczy. World of Tanks, bywa też dość powtarzalny, co odczujemy po dłuższych sesjach z tą grą do pobrania.(World of Tanks zwiastun)

Plusy
Czołgi! Czołgi! Czołgi!
Grafika i płynność
Wciągająca rozgrywka
Olbrzymia ilość zabawek!

Minusy

Dość powtarzalna

Podsumowanie

Gra World of Tanks to bodaj jedna z najlepszych gier do pobrania, jakie widziałem; oferująca szybką i wciągającą zabawę na nie jeden wieczór. Dobra, płynna grafika, duża ilość sprzętu wojennego, jakim możemy się pobawić oraz to, że możemy grać praktycznie z miejsca, bez zbędnych długich przygotowań – to jedna z najsilniejszych zalet tej produkcji. Nie wszystko w grze jednak jest bez zarzutu, choćby kwestia dość powtarzalnego trybu rozgrywki, który może nużyć przy nieco dłuższych sesjach. To, co cieszy, to fakt, że mimo tego, że jest to darmowa gra do pobrania, w modelu freemium, mamy szansę nawiązać walkę z płacącymi graczami, co nie psuje nam znacząco zabawy. World of Tanks to solidna produkcja, szczególnie dla tych, których szukają oryginalnej i wciągającej gry do pobrania.

Inne Informacje

Wymagania systemowe

Wymagania minimalne
OS – Windows 2000/XP/Vista/7
Karta graficzna – nVIDIA seria GeForce 6800
CPU – Pentium 4 – 2.0 Ghz
RAM – 1 GB RAM
HDD – 4 GB wolnego miejsca na dysku

Wymagania rekomendowane
OS – Windows 2000/XP/Vista/7
Karta graficzna – nVIDIA seria GeForce 7600 GT / ATI Radeon seria X1600
CPU – Pentium 4 – 3.0 Ghz
RAM – 2 GB RAM
HDD – 4 GB wolnego miejsca na dysku

World of Tanks
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About