Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Niezwykły Tykocin

Niezwykły Tykocin

Post by relatedRelated post

Tykocin to niewielkie miasteczko w województwie podlaskim, leżące nad Narwią. Położony jest w przepięknej, malowniczej okolicy. Jego najbardziej charakterystyczną cechą jest stara, drewniana, zabytkowa zabudowa. Tykocin od połowy XVII wieku należał do Stefana Czarnieckiego. Największą atrakcją turystyczną Tykocina jest stara oryginalna synagoga, która została w pierwotnym stanie, jako jedna z niewielu w kraju.
Na szczególną uwagę zasługuje też osiemnastowieczny, barokowy Kościół Trójcy Przenajświętszej wybudowany przez Jana Klemensa Branickiego. W ostatnich latach w Tykocinie odbudowany i odrestaurowany został też stary Zamek, w którym zatrzymywał się Zygmunt August podczas podróży po Podlasiu. Dzisiaj w zamku tym znajduje się muzeum i restauracja.
Tykocin to nie tylko piękne stare miasteczko, gdzie turyści mogą zobaczyć wiele zabytków, ale też piękne miejsce nad samą Narwią, gdzie można doskonale odpocząć. Noclegi zapewniają liczne kwatery agroturystyczne, skorzystać można też z licznych pól namiotowych, wiat ogniskowych, a także restauracji, w których serwowane są świeże ryby prosto z Narwii i regionalne specjały kulinarne.

Niezwykły Tykocin
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About