Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Gunship

Gunship

Post by relatedRelated post

Akcja gry rozgrywa się we wschodniej Europie, oczywiście również w Polsce. Latać możesz na czterech helikopterach tzw. Gunship, a są to: legendarny AH-64D APAHE, Wah-64D, UHT-2 TIGER i Mi-28N HAVOC. Walczysz z agresywnymi wrogami, którzy jak się nadarzy okazja to cię rozwalą w pył. Tym wrogiem jest wszechmocne mocarstwo rosyjskie. Warto dodać ze, pierwsze misje czyli bitwy są w Polsce.
Gunship hmm… nie mogę napisać dużo dobrego na temat tej gry dla większości z was, chodzi mi tu o tych którzy nie posiadają joysticków, ta gra wymaga joy’a, aby sobie pograć. Bez joy’a odpuść sobie kupno tej gry, fakt można sobie polatać na myszce i strzelać na klawiaturze, ale jest to daremne. Jeżeli zacząłem od minusów to przedstawię kolejne.
Drugim bardzo dużym minusem są wymagania sprzętowe, wiem, że większość z was posiada procesory MMX, a ta gra może na nich działać, ale niestety źle i jeszcze raz źle. Jednak Ci, którzy mają już solidny sprzęt z akceleratorem lub dobrą kartą graficzną i jeszcze z joyem to można spoko sobie pykać. Grafika na dobrych kompach jest cool, przynajmniej mi się spodobała, ale to nie oznacza, ze wam ma się podobać, bo można zaleźć kilka poważnych buraków. Warto zaopatrzyć się w kartę GeFORCE, karta ta posiada T&L;, który można wykorzystać w grze Gunship!. Ogólnie T&L; przyśpiesza generowanie środowiska 3D, więc płynność gwarantowana. Jeżeli ktoś ma Rive lub Voodoo to jest pod względem grafiki ok.
Ha, ale instrukcja to jest to. Tak ma być, są dwie instrukcje to jedna z nich zawiera(ta grubsza) 100 stronnic do przeczytania, ale niestety w języku angielskim, ale naczytacie się, że będzie się język plątał.
Druga instrukcja to Qucick Start, czyli nie jest obszerna, ale na temat. Są w niej opisane klawisze, czyli jak wiadomo co, gdzie jest. Tu jest plus za instrukcje.
Kolejnie świetnie rozbudowany trening, wszystkie funkcje są opisane, ba nawet jakiś gościu czyta nam wszystko, i jak mówiłem opisywana jest każda funkcja, którą możemy poznać jeszcze bardziej wybierając ją i szkoląc się jak to w treningu. Skoro jak już jesteśmy przy treningu to warto napisać kilka słów o menu, które jest bardzo ładne, nawet z filmikiem w tle. Opcji do ustawiania jest dużo, więc grę można dostosować do własnych wymagań komputerowych, ale jak mówiłem wymagania są duże.
Filmiki przed misjami są bardzo interesujące, ukazują twój helikopter w akcji.
Przed misją jak to zwykle bywa są odprawy, w których dobieramy sprzęt do walki, Oglądamy i analizujemy mapy, które powinienem zaznaczyć że, są przedniej klasy. Gdy dochodzi do misji, tak jak mówiłem filmik przedstawiający w akcji twój helikopter, dalej zaczyna się misja. Misje nie są trudne gdy namierzymy cel tylko wystrzelić i pewny strzał, nie ma żadnych uników wroga, producenci chyba uważają nas za flegmatyków.
Sterownie na klawiaturze jest do kitu i Ci, którzy nie mają joyów niech lepiej nie kupują tego produktu, mówię cały czas, aby nie kupować tej gry, jednak Ci, którzy posiadają joy’a mają ułatwione życie i im bym polecił tę gre.
Ciekawe w tej grze jest to, gdy odpalamy rakietkę we wroga, u góry pisze po angielsku, że oddano strzał, a w maszynie niemiecki komunikat o oddaniu strzału, czyżby mieliśmy obok siebie niemieckiego towarzysza?, na to wygląda, a może to jakiś kolejny burak, niestety tych buraków jest jeszcze więcej np. gdy stracimy panowanie nad maszyną i lecimy w dół, to nie ma się co martwić tylko się odbijemy od podłoża. Także gra w niektórych momentach jest żałosna, widzicie, chociaż jak powiedziałem, że odbijemy się od podłoża to nie znaczy ,że się nie rozbijemy, lecz przeważnie tak jest.
Gra nie wygląda na taką, aż bardzo złą, lecz główny producent Micro Prose miał lepsze gry, które tworzył wspólnie z Team17 np. Worms Armageddon, Phoenix lub sam np. Falcon 4.0,Mechwarrior 3, a tu robota z Hasbro i taka wpadka, a przypomnijmy, że Micro Prose z Hasbro stworzyli taki hicior jak RollerCoaster Tycoon, która do dziś jest bardzo popularna. Może jednak producentom chodziło o stworzenie takiego prawdziwego symulatora z prawdziwego zdarzenia, a takie wymagają już np. specjalnych kontrolerów gry jak joy. Jednakże w moim odczuciu grając na klawiaturze ta gra wrażenia nie zrobiła, a jak skoczyłem do kumpla po joy’a to już inna gra, jednak gry, które wymagają specjalnych kontrolerów czyli tutaj joy’a furory nie zrobią jak na razie.
Gra miała premierę w kwietniu, czyli to nowa gierka, jednak nie ma co się równać z takim już starszym produktem jak FreeSpace, a co dopiero z FreeSpace 2. Gra furory jeszcze nie zrobiła i nie zrobi, a jak chcecie się dowiedzieć więcej to zapraszam na stronie tej gry www.gunship.com, gdzie można spotkać trochę ciekawych rzeczy.
Może jednak znajdą się przeciwnicy mojego tekstu dotyczącego tej gry, ale Ci ludzie będą musieli być już jakimiś fanatykami gier na joy’a, a ja nim nie jestem. Jednak moja ocena jest subiektywna i ta gra zasługuje na ocenę nie wyższą niż 6.

Producent: Micro Prose i Hasbro Interactive
Dystrybucja: CD-PROJEKT
Wymagania min: P266, 32Mb Ram, DirectX 7, bez 3D
Wymagania zal: P300, 64Mb RAM, akcelerator 3D

Gunship
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About