Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Test 8 podróżowanie i turystyka odpowiedzi

Test 8 podróżowanie i turystyka odpowiedzi

Post by relatedRelated post

Turystyka w Polsce

Turystyka jako aktywność zyskuje z każdym rokiem. Polacy stają się bogatsi i mogą częściej wybierać się na różnorodne wakacje. Jak więc wygląda turystyka Polaków. Gdzie najchętniej się udajemy?

Wśród Polaków turystyka najczęściej ogranicza się do kurortów. Od lat najpopularniejszym kierunkiem jest Grecja. Najczęściej wybór pada na Kretę, chociaż Korfu czy Ateny również są regularnie odwiedzane.

Kolejnym miejscem jest turystyka w Egipcie. Sharm-el-Sheik czy Hurghada, chociaż okresowo straciły na popularności, to znów, gdy sytuacja polityczna w Egipcie się ustabilizowała odzyskują serca Polaków.

Innym niezwykle popularnym miejscem jest turecka riwiera. Turystyka Polaków skupia się w pasie między Istambułem a Izmirem usytuowanym kilkaset kilometrów na południe. Równie popularna jest turystyka w Bułgarii, gdzie od wielu lat królują Złote Piaski.

Turystyka Plaków skupia się w pobliżu Europy południowej oraz Afryki północnej. Na popularności zyskują jednak wyjazdy do różnorodnych krajów azjatyckich.

About