Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Rappelz

Rappelz

Post by relatedRelated post

Rappelz, stworzone przez gPotato – firmę stojącą za Flyff, Allods, Aika czy Luna Online jest darmową grą do pobrania w gatunku mmorpg, oferującą rozgrywkę podobną do większosci tego typu tytułów, jednak wprowadzającą do gatunku coś nowego. Gracze mogą się bawić w Rappels wcielając się w jedną z trzech dostępnych ras, walczyć ramię w ramię z innymi podczas wspólnych przygód czy oblężeń lochów. Grę Rappelz odróżnia od reszty mmorpg przede wszystkim ogromna baza graczy, sięgająca kilku milionów.

 

Naprzeciw niebezpieczeństwom
Swoją przygodę w Rappelz zaczynamy od stworzenia swojej postaci. Najpierw trzeba wybrać serwer, na jakim chcemy grać – dostępne są serwery Gracz kontra Gracz, Gracz kontra Otoczenie jak i łączące w sposób zrównoważony, cechy ich obu. Na podstawie koloru możemy wywnioskować, czy dany serwer cieszy się popularnością i na jakim poziomie jest jego populacja. Gdy już wybierzemy serwer, możemy wybrać, jaką rasą chcemy przemierzać uniwersum tej znakomitej gry do pobrania za darmo. Wybór może być nieco ciężki, ponieważ każda z nich jest ściśle powiązana z klasą i jej dalszym rozwojem. Przykładowo jeśli chcemy zagrać rasą Gaia, naszą rozwojową klasą zostanie Rogue. Jeśli zdecydujemy się na Asura, to Strider (coś w stylu wojownika). Aby ułatwić nam wybór, deweloperzy zaimplementowali drabinkę, dającą nam możliwość wstępnego rozplanowanie naszego rozwoju po osiągnięciu 10 poziomu.

Wybraliśmy rasę, klasę i spersonalizowaliśmy jej wygląd – czas zacząć grać. Jesteśmy teraz na wyspie początkujących, miejscu treningowym służącym do przygotowania nas do gry. Łańcuch zadań wykonywany na początku prezentuje właściwie większosć tego, na jakiej mechanice opiera się Rappelz. Awatarem kierujemy używając wyłącznie myszki, potwory atakuje się wciskając jej prawy przycisk. Poza tym jest układ dość standardowy – portret naszej postaci i mapka znajdują na górze ekranu, przyciski do dodatkowy zdolności i poszczególnych menu (Zadania, Ekwipunek itd.) rozlokowane zostały na samym dole.

Gdy doskwiera samotność
Każdy z graczy może wejść w posiadanie własnego zwierzaka, co jak na gry do pobrania za darmo w klimatach mmorpg jest dość standardowe. Są one bardzo przydatne i wielce pomocne podczas walki. Jest ich pięć rodzajów i są ułożone według częstotliwości występowania. Najlepsze z nich mogą być posiadane jedynie przez klasy przyzywające. Poza nimi, są też dostępne wierzchowce, nie uważane przez grę jako zwierzaki, Ornitho. Po zakupie i przyzwaniu jednego, zostają automatycznie odblokowane zdolności jeździeckie.

 

Elementem wyróżniającym Rappelz spośród innych gier do pobrania jest możliwość posiadania własnych lochów. Są dwie dostępne możliwości, aby wejść w ich posiadanie. Pierwszą drogą, jako gildia, jest pokonanie dwóch potężnych strażników (w przypadku Dungeon Raid) lub przejście jaskiń w określonym czasie (Time Attack). Drugim wyjściem jest oblężenie. Polega ono na zaatakowaniu lochów będących w posiadaniu drugiej gildii. Poza prestiżem, posiadanie własnych lochów daje liczne korzyści, jak dochody pieniężne zbierane poprzez podatki czy energia Lak.

Po zebraniu odpowiedniej ilości Lak, można ją wymienić u specjalnych handlowców na dodatkowe pieniądze lub też specjalne przedmioty, wspomagające nasze umiejętności bojowe – „chips”. Chips są trzy rodzaje: Force, Luna i Soul. Każdy z nich oferuje bonus w postaci dodatkowych obrażeń zadawanych wrogowi przez określoną ilość czasu.

 

Plusy
Duża ilość graczy
Łatwość i ogólnodostępność rozgrywki
Kilka rodzajów serwerów
System Dungeon Siege, pozwalający na obleganie lochów

Minusy
Oprawa graficzna
Miejscami nudne zadania

Podsumowanie
Rappelz przypadnie do gustu głównie ludziom szukającym czegoś nieco odmiennego, ale jednocześnie takiego samego jak reszta gier mmorpg. Gra do pobrania poza możliwością posiadanie własnego zwierzaka, oferuje świetnie zaprojektowany system oblężeń. Szerokie spektrum wyboru serwerów jest zadowalające, a interakcja z dużą bazą graczy przynosi mnóstwo zabawy. Gra posiada dużą społeczność graczy, więc nie powinno być zasadniczo problemu ze znalezieniem kogoś do dzielenia z nami przygód.

Rappelz
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About