Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Runes of Magic

Runes of Magic

Post by relatedRelated post

Runes of Magic, to jedna z ciekawszych gier mmorpg i zarazem próba stworzenia zbliżonej do World of Warcraft, darmowej gry, będącej w stanie nawiązać walkę o udział na rynku gier mmorpg, przy relatywnie mniejszym nakładzie finansowym.

 

Klon WoW’a?
Przez kilka ostatnich lat, nawet najlepsze gry mmorpg, polegały generalnie na kopiowaniu części rozwiązań z gier od siebie nawzajem; w ten sposób powstały mniej lub bardziej udane tytuły gier – najlepsze gry, jakie powstały, szybko osiągały sięgającą w miliony popularność, a część zniknęła w niebycie zapomnienia. To zjawisko dotyczy i płatnych mmorpg i darmowych. Runes of Magic, na szczęście należy do tych najlepszych gier online, mając już 3 lata jest z pewnością ciekawą alternatywą do płatnych gier mmorpg.

Zasadnicze pytanie jest takie – co wyróżnia Runes of Magic od konkurencji? Na pewno nigdy nie widziałem gry tak zbliżonej graficznie do World of Warcraft, która byłaby dostępna za darmo. Pierwsze, co rzuca się w oczy to z pewnością podobieństwo do Wowa, ale gra posiada jednak, także elementy unikalne, które mają spory wpływ na rozgrywkę; jedną z nich jest możliwość mieszania ze sobą klasy postaci. W ten sposób mamy dostęp do wszystkich, „secondary skills” i zdolności, co stwarza nam możliwość 30 różnych kombinacji. Podobnie jak w Lord of the Rings Online, mamy także możliwość nabycia i wyposażania własnego domu jest to ciekawy dodatek na pewno zadowoli maniaków gier w stylu Sims, tyle tylko, że tutaj mamy możliwość udekorowania domu dodatkowo naszymi trofeami. Co ciekawe otrzymujemy także pokojówkę i to gratis!

Multi-klasowość
Jak w innych grach mmorpg, najpierw musimy stworzyć postać; w ramach tego procesy wybieramy imię, klasę i co ciekawe mamy możliwość wyboru drugiej klasy dla naszej postaci. Klasy podstawowe to Wojownik, Rycerz, Kapłan, Mag, Rzezimieszek oraz Skaut i wszystkie możemy mieszać między sobą w 30 różnych kombinacjach – jest to z pewnością nowość i pozwala nam się bardziej wyróżnić z tłumu graczy.

Gra polega na wykonywaniu misji, których jest dostatecznie dużo by spędzić w grze więcej niż miesiąc. Są one dość powtarzalne; zabij X potworów danego rodzaju, zdobądź tyle i tyle określonych przedmiotów czy przekaż dany przedmiot, konkretnej osobie – w zasadzie zadania są typowe i nawet najlepsze gry online, mają je do siebie zbliżone. Wykonywanie zadań ułatwia nam bardzo rozbudowany dziennik, który pomaga nam wyszukać i przypomnieć wszystkie informacje niezbędne by przypomnieć sobie dane zadanie i nakierować nas na miejsce, w które powinniśmy się udać. To duże ułatwienie. Gra posiada sporą ilość zróżnicowanych obszarów i potworów; od gobliny, po orków, pająki, demony większe i mniejsze oraz całą masę innych. Część z nich się powtarza i tak z podobnymi potworami musimy się mierzyć na niższych poziomach jak i na wyższych.

 

Jeśli lubicie z kolei tryb gracz kontra gracz, czyli PvP, tutaj system jest bardzo zbliżony do popularnej Tibii, tzn. powyżej 15 poziomu, przy waszej śmierci, tracicie losowo wybrany ekwipunek. O tak, tak – można wpaść w lekki szał tracąc świeżo zdobyty artefakt! Przypomina to nie tylko Tibie, ale Lineage 2, gdzie podobnie ze sporą dozą ostrożności, musiało się podchodzić do PvP – w końcu nigdy nie wiesz, jaka możne się trafić niespodzianka. Wprowadza to na pewno sporo emocji, ale niektórych gra

Minusami na pewno są wszelkiego rodzaju niedoróbki, czyli złe tłumaczenie czy w ogóle brak jakiegokolwiek tekstu, w wybranych questach. Jest to oczywista niedoróbka, ale sądzę, że za jakiś czas developerzy powinni sobie poradzić z błędami na tym poziomie – podobnie wygląda sprawa dźwięków w grze. Jeśli ktoś pamięta początki World of Warcraft, to pierwsze wersje tej gry, również miały miejscami podobne problemy.
To, co odróżnia grę od wspomnianego Wow’a jest specjalny sklep, w którym możemy kupić od mebli do naszego wirtualnego domu, po specjalne typy broni, dodatkową przestrzeń w naszych sakwach czy szybkiego wierzchowca, by podróże po wirtualnym świecie, nie nużyły nas, aż tak bardzo. Jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju przedmioty, niestety, ale najpotężniejsze z nich dostępne są tylko poprzez sklep, co jest w sumie normą z punktu widzenia gier typu freemium. Nawet najlepsze gry online za darmo, posiadają wbudowane opcje premium, które same w sobie wpływają na balans siły między poszczególnymi graczami.

Plusy
Wielki świat
Unikalny system klas
Możemy kupić dom!
Świetne end-game’owe raidy
Spora ilość graczy
Podobieństwo do World of Warcraft!

Minusy
Podobieństwo do World of Warcraft…

Podsumowanie
Runes of Magic ewidentnie była tworzona i rozwijana by stać się darmową alternatywą do World of Warcraft i trzeba przyznać, że jest produkcją bardzo udaną. Gra posiada niezłą grafikę, spory, zapełniony przez innych graczy świat oraz olbrzymią ilość questów, zachęcających nas by pozostać w grze, nieco dłużej. Przy ilości graczy, która wynosi więcej niż 3 mln, na pewno nie będziemy narzekać na nudę i brak interakcji z innymi graczami, co czasami odstrasza nas od gry w dany tytuł. Poza tym Runes of Magic posiada świetne instancje, rozbudowany systemem różnicowania postaci oraz unikalnym system klas czy opcje posiadania własnego domu; są to kolejne powody, dla których warto ją zainstalować. Jeśli chodzi o darmowe najlepsze gry mmorpg za darmo to z pewnością Runes of Magic jest ich ścisłą czołówką.

Inne informacje
Wymagania minimalne
CPU – Intel Pentium 4 2.0 GHz albo ekwiwalent
RAM – 512MB albo więcej
HDD – 9 GB albo więcej
DirectX 9.0c kompatybilny z kartą graficzną 128 MB RAM

Wymagania zalecane
CPU – Intel Pentium 4 Core Duo 2.0 GHz albo ekwiwalent
RAM – 1GB lub więcej
HDD – 9 GB lub więcej
DirectX 9.0c kompatybilny z kartą graficzną 256MB RAM

About