Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Zero Online

Zero Online

Post by relatedRelated post

Zero Online to szybkie i dynamiczne sci-fi mmorpg do pobrania rozgrywające się w kosmosie. Gramy, jako wielki robot, niszczący wielkie hordy wrogów. Przy pierwszym kontakcie z grą uderzające są ograniczone możliwości, modyfikacji postaci oraz bardzo mała ilość klas.

 

Dziwne umiejętności
To, co zapadło mi szczególnie w pamięć to broń dostępna w Zero Online oraz system, w jaki sposób ona działa. I tak im dłużej korzysta się z danej broni, tym staje się ona bardziej śmiercionośna dla hord napotkanych wrogów. Każda oczywiście ma zależy i wady, dlatego warto specjalizować się z kilku rodzajach broni. Auto-pilot to kolejny interesujący pomysł, który pozwala nam podróżować z jednego punktu w drugi, co niesamowicie ułatwia nam podróżowanie i wykonywanie questów. Jestem zaskoczony, że to pierwsza gra, w której spotkałem się z tak wygodnym rozwiązaniem, które pozwala nam się skupić tylko na zabawie a nie koniecznie na spędzaniu naszego czasu w podróży z punktu A do punktu B. W niektórych nawet najlepszych grach MMORPG, było to bardzo wkurzające. To rozwiązanie powinno być implementowane w możliwie każdej grze MMORPG!

Zbalansowanie klas…ilu klas…?
Zero Online ma 2 klasy, co jak na gry do pobrania za darmo, nie jest szczególnym osiągnięciem. Jedna z nich to po prostu Piechota, nastawiona na walkę wręcz, oraz potężna Artyleria – atakująca bronią dystansową. Jak się okazało nieco później, każda z tych 2 klas posiada 4 ścieżki rozwoju, co zdecydowanie poprawia humor. I tak pierwsza z nich jest po osiągnięciu 20 poziomi, a druga po osiągnięciu 60, kolejna przy 100 poziomie oraz ostatnia przy 130. Niech was nie przestraszą liczby, osiąganie coraz to nowych poziomów, jest dość szybkie.

 

Wydawać by się mogło, że dysponując 2 klasami, twórcy gry przy ograniczeniu ich ilości, zbalansowali je ze sobą. Nic bardziej mylnego. Grając klasą „artillery”, widać wyraźnie różnicę w stosunku do „infantry”, niestety, ale na korzyść, atakującego obszarowo „artillery”. Jest to bardzo wyraźne szczególnie na samym początku gry, choć z poziomu na poziom, różnica zdaje się być coraz mniejsza. Dlatego zalecałbym dla początkujących, grę przede wszystkim klasą „artillery”. Kolejną sprawą, na którą chce zwrócić uwagę to poziom trudności i niestety, ale walka z przeciwnikami jest nad wyraz łatwa, co bywa ekstremalnie nużące. Przeciwnicy są wolni, słabi i zidiociali, dlatego możliwe jest zabijanie nawet wysokopoziomowych przeciwników, jeśli grasz klasą artillery – po prostu strzelasz i uciekasz, strzelasz i uciekasz i etc. Właściwie jedynym poważnym wyzwaniem w tej grze jest PvP, które jest ciekawe na wyższym poziomach doświadczenia.

Plusy
Wielka ilość broni, pancerzy oraz amunicji
Szybki gameplay

Minusy
Wyjątkowo słabi wrogowie
Tylko 2 klasy

Podsumowanie
Nie jest to gra idealna, może miejscami wywołać sporo irytacji, złości czy znudzenia, ale z drugiej strony ma jest to całkiem przyjemny reprezentant gatunku darmowych gier MMORPG. Poza tym nie oszukujmy się, ile jest gier MMORPG w klimatach sci-fi? Moim zdaniem warto choćby dla odmiany rzucić okiem i pobawić się w sterowanie mecha w kosmosie. Może to banalne, ale pamiętając jeszcze czasy, kiedy wszystkie gry były płatne, a zdobycie dema gry było sukcesem, tak teraz nic nie tracimy grając kilka godzin w coś, co jest dostępne za darmo…

Informacje dodatkowe
Wymagania minimalne
OS – Windows XP/Vista/2000/98/ME
Karta graficzna – każda z minimalnym 16MB pamięci
CPU – 800 MHz Intel Pentium 3 albo lepszy
RAM – 128 MB
HDD – 2.0 GB wolnego miejsca na dysku

Wymagania rekomendowane
OS – Windows XP/Vista/2000/98/ME
Karta graficzna – GeForce2 Karta graficzna albo lepsza z 64 MB Ram
CPU – 1.4 GHz Intel Pentium 4 albo lepszy
RAM – 256 MB lub więcej
HDD – 4.0 GB wolnego miejsca na dysku

About