Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Operational Art of War: Volume 1 1939 – 1955

Operational Art of War: Volume 1 1939 – 1955

Post by relatedRelated post

      Witajcie zagorzali zwolennicy strategii. Przedstawiamy wam dzisiaj niezły program wyprodukowany przez firmę Talon Soft. Panowie Ci już zasłynęli serią Batteleground.
„The Operational Art Of War” jest zbiorem symulacji najpoważniejszych kampanii, jakie miały miejsce w okresie od 1939 do 1955 roku. Twórcy chcieli stworzyć grę w której dowodzący czyli ty drogi graczu, będziesz miał do czynienia z wieloma rzeczywistymi problemami, napotykanymi na polu walki przez prawdziwych dowódców. W związku z tak dużym zaangażowaniem w stworzenie gry, uzyskano efekt taki że twoje jednostki to nie tylko żetony wyposażone w kilka liczb oddających współczynnik liczbowy. Oddziały które Ci zostaną powierzone, mogą składać się z weteranów, lub kompletnych żółtodziobów, którzy nabiorą doświadczenia z akcji na akcje.
Żołnierze którymi dowodzisz będą potrzebowali zaopatrzenia w paliwo i amunicję, zmęczą się także gdy ich za bardzo przyciśniesz. Pamiętaj że nie są oni również samobójcami przez co decyzje będzie trzeba podejmować umiejętnie i rozważnie. Gdy każesz im zrobić cos skomplikowanego, efekty ich działania mogą być zupełnie inne od zamierzonych. W skrócie mówiąc twoi żołnierze w grze zachowują się mniej więcej jak normalni ludzie.
„TOAW” został tak zaprojektowany, byście mogli dowodzić oddziałami i pododdziałami, poczynając od kilku operujących razem pojazdów, na jednostkach wielkości korpusu z czasów drugiej Wojny światowej kończąc. Rozmiary map mieszczą się między 2,5 km a 50 km na jeden heks, a tura może potrwać nawet cały tydzień. W grze odnajdziecie zarówno operacje lądowe jak i morskie oraz powietrzne, choć autorzy postawili największy nacisk na te pierwsze. Możemy tu przykładowo wymienić: Kreta 41, Korea 50-51, Sycylia 43, Izrael 48, czy słynne zagony pancerne Gen. Pattona 45.
Dodatkowo z gra otrzymacie edytor scenariuszy. Scenariusz może obejmować niewielką akcję, lub pełną kampanię. Ten edytor jest bardziej szczegółowy niż inne edytory, pozwala wpływać na każdy aspekt teatru wojny, a podzielono go na trzy części: edytor konfliktu, środowiska, rozmieszczenia oddziałów.
Czas na małe podsumowanie co pozwoli nam zrozumieć końcową ocenę: nowatorski system kontroli dowodzenia, mnogość teatrów wojny, 12 scenariuszy tak rozbudowanych że każdy mógł by być oddzielną grą, hipotetyczne konflikty Nato kontra Układ Warszawski, ponad 17 różnych typów piechoty, 200 rodzajów czołgów i samolotów, ponad 100 jednostek artylerii, i oczywiście wspaniała cena bo tylko niecałe 60 zł, a przy pustych kieszeniach graczy to rarytas, po prostu nic dodac nic ująć.
Gdy drogi graczu interesujesz się taktyką, kochasz pola bitew i lubisz zapach prochu ta gra jest właśnie takim produktem który mieści w sobie wszystkie te aspekty.

Dystrybutorem na terenie Polski jest firma MarkSoft.
I z tego co mi wiadomo szykuje się już drugi zestaw scenariuszy!

Minimalne wymagania sprzętowe: Procesor Pentium 100MHz, 16MB Ram, CD Rom x6, WIN 95 lub 98, zalecany Procesor 133MHz.

Operational Art of War: Volume 1 1939 – 1955
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About