Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Lemmingi – Rewolucja

Lemmingi – Rewolucja

Post by relatedRelated post

Przed wami wielki powrót małych Lemingów. Lecz pewnie nie wszyscy wiedzą, kto, lub, co to takiego Lemingi (To są tacy? – przyp. Windy). Otóż są to takie małe żyjątka z kolorowymi czuprynkami (Ja znam tylko Lemmingi zielonowłose – przyp. Windy), których ojcem i matką są graficy z Psygnosis. Lemingi nie są większe od chomika i do tego odżywiają się warzywkami. Posiadają chęć ciągłego podróżowania i przemieszczania się oraz nie pohamowaną wolę pomnażania. To tyle w skrócie o bohaterach gry.
Sama gra w swojej pierwotnej formie ukazała się kilka ładnych lat temu, gdy PC-ty jeszcze raczkowały (Po raz pierwszy Lemmingi pojawiły się na Amigę – przyp. Windy). „Lemmings”, bo taki był tytuł gry, polegały na uratowaniu jak największej ilości wspomnianych stworzonek.
Wasze zadanie było niby proste, bo wystarczyło przeprowadzić jak największą liczbę Lemingów z punktu A do punktu B, przy użyciu kilku różnych profesji (budowniczy, kopacz, saper itd.). Zadania, jakie stawiali twórcy wydawały się proste, ale Ci z was, którzy grali wiedzą, że później było coraz gorzej. Wszystko to przez fakt, że jarosze szli przed siebie, dopóty, dopóki im coś na drodze nie stanęło. Widać warzywka im na umysł się rzuciły.
Od tamtego czasu, kiedy w „Lemmings” zagrywał się niemal każdy (Zwłaszcza gry pojawiły się wersje na inne platformy niż Amiga – przyp Windy), bo ta gra miała coś w sobie, ukazało się kilka kolejnych części. Jedne były lepsze inne natomiast gorsze. Była między innymi jedna wersja 3D, ale zaliczała się raczej do gorszych, gdyż była w pełni nie udana.
Tym razem panowie z firmy Psygnosis wzięli się ostro do roboty i powstały „Lemingi Rewolucja”. Czy rzeczywiście rewolucja?
Po odpaleniu gry pierwsza rzecz, jaka przykuwa uwagę to oprawa graficzna. Składa się, co prawda z wielu tysięcy wielokątów, ale są one stylizowane na grafikę z przed lat. Cała akcja wykonywanych misji i zadań mieści się na czymś w rodzaju walca. Może pomysł wydaje się śmieszny, ale sprawdź się w trakcie gry, a to najważniejsze! Jeżeli ktoś z was miał do czynienia z „Lemingami” to zasady będą dla niego banalnie proste. Dlaczego?
Otóż autorzy powrócili do korzeni. Tak jak to miało miejsce przed laty, tak i teraz przed wami kilkadziesiąt pogrupowanych według stopnia trudności zadań do wykonania. Oczywiście na początek idą plansze najłatwiejsze, które mają za zadanie wprowadzić w temat i obeznać nowicjuszy z grą. Potem następują schody trudności, a ten ostatni etap jest wręcz wyjątkowy, ale zobaczycie sami.
Każdy z poziomów to 25 etapów, łącznie będzie chyba około 200! Jest, co robić :-)))
To, co pozwala mi pisać o powrocie do korzeni, to również fakt, że otrzymujecie z góry ustalony pakiet umiejętności, przy pomocy, którego macie ocalić wasze maleństwa. Tych zdolności jest osiem, a każda odmiana Lemingów posiada tzw. Specjal Skill. To już koniec starych i odświeżonych pomysłów.
Pora teraz omówić innowacje, jakie znalazłem w „Lemingi Rewolucja”. Najważniejszą z nowalijek jest wprowadzenie kilku odmian Lemingów, z których każda jest odporna na któryś z żywiołów (O kurcze, do tego jeszcze nie doszedłem – przyp. Windy). Na przykład jeden gatunek potrafi spacerować po wodzie i nie tonie, natomiast inny będzie mógł chodzić po lawie i przez ogień, ale nie będzie cierpiał wody.
W grze może się zdarzyć, co ja mówię, zdarzy się na pewno, że będziecie pomagali uratować dwa różne gatunki Lemingów. Wtedy wasze umysły będą musiały pracować na najwyższych obrotach, a szare komórki zaczną prawie dymić.
Chyba czas już podsumować produkt, jakim są „Lemingi Rewolucja”. Gra się przyjemnie, a przygody stworzone są w tak wciągający sposób, że nawet nie odczujecie czasu spędzonego przed komputerem. Osobiście mogę powiedzieć, że czas poświęcony na grę nie jest czasem zmarnowanym. Wydawcą na terenie Polski jest firma Play It, a cały produkt został wydany w polskiej wersji językowej, a to duży plus.

Plusy: ciekawe misje, niezłe rozwiązanie grafiki w 3D, polska wersja językowa, różnorodność nacji Lemingów, spora miodność
Minusy: w pewnym momencie jest naprawdę ciężko

About