Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Shaiya

Shaiya

Post by relatedRelated post

Shaiya jest to gra do pobrania za darmo, będąca reprezentantem popularnego gatunku mmorpg; jest to produkcja skierowana do wszystkich żądnych przygód graczy. Charakterystyczną cechą tytułu jest dostępność za całkowicie darmo i cztery poziomy trudności, które w zależności od wyboru, determinują rozgrywkę i jej przebieg. Jeden z nich, czyli Ultimate, podnosi poprzeczkę na poziom ekstremalny – w razie śmierci naszej postaci, tracimy ją!

Ultimate, czyli witaj masochiźmie
Gra została wyprodukowana przez Aeria Games, znanego twórcę gier mmorpg takich jak Last Chaos czy Twelve Sky. Shaiya, na pierwszy rzut oka, wygląda jak każde na świecie istniejące mmo, co jest w dużej części prawdą. Na rynku roi się gier fantasy pełnych ludzi, elfów, krasnoludów, orków, goblinów i tego rodzaju stworków. Być może Shaiya przepadłaby w odmętach zapomnienia, gdyby nie jeden wyróżniający produkcję aspekt – poziom trudności, wybierany w głównym menu.

Poziomów trudności jest cztery – od najprostszego Easy, do najtrudniejszego Ultimate. Easy jest przeznaczony dla niedzielnych graczy, nie mających ochoty na głębsze zapoznanie się z grą i pragną jedynie lekkiej i przyjemnej rozgrywki. Grając na Easy można osiągnąć jedynie 30 poziom zaawansowania w szybszym niż reszta trybów tempie, a część umiejętności i przedmiotów jest zablokowana. Poziom normalny, od którego musimy zacząć by oblokować resztę trybów, jest zbalansowany – nic nie jest zablokowane, a punkty doświadczenia są zdobywane standardowo
Schody się zaczynają od trybu Hard, odblokowanego po tym, gdy jedna z naszych postaci osiągnie 40 poziom. Tworząc postać w tym trybie dostajemy dostęp do nowych zdolności, części ekwipunku i całkowicie nowych zadań.

Niestety trzeba się liczyć również z czterokrotnie wolniejszym tempem zdobywania punktów doświadczenia. Po nagraniu się w trybie Hard i nie będąc znudzonym jeszcze grą, zapaleńcy mogą spróbować swych sił w trybie Ultimate, dostępnego do gry po zdobyciu 40 poziomu w trybie Hard. Nie różni się on zasadniczo niczym od poziomu Hard poza jednym – jeśli nasza postać po śmierci nie zostanie wskrzeszona w ciągu trzech minut, możemy zacząć za nią już tęsknić, gdyż tracimy do niej wtedy dostęp całkowicie.

Kolejne mmo?
Poza tym ciekawym aspektem, Shaiya nie jest drastyczną odmianą od takiego World of Warcraft czy Lineage 2. Mamy do wyboru dwie frakcje, dobrą i złą, są w stanie wojny i walczą o dominację nad światem. W sam środek tego konfliktu trafia gracz, zmuszany do opowiedzenia się do walki po jednej ze stron. Jest kilka dostępnych ras po i wybór rasy determinuje klasę – przykładowo grając człowiekiem mamy do wyboru wojownika, obrońcę lub kapłana, jak elfami to strażnikiem, magiem albo łucznikiem. I tak dalej.

Po zdecydowaniu się kim chcemy grać i zalogowaniu, widzimy normalny dla większości gier mmorpg interfejs, widoczny na załączonych obrazkach z gry. Jesteśmy kierowani do łańcucha misji, mających za zadanie nauczyć nas, jak nie dać się zabić. Następnie rozgrywka wygląda mniej więcej tak jak w większości gier mmo – wykonujemy kolejne zlecenia, stajemy się coraz potężniejsi. Wszystko to w bardzo ładnej oprawie graficznej i dobrze dobranej ścieżce dźwiękowej.

Poza treściami skierowanymi do dorosłych, Shaiya posiada jeszcze jeden unikalny aspekt – Blessing of the Goddess. Jest to charakterystyczne dla tej gry – każda z frakcji dostaje punkty błogosławieństw podczas starć graczy, zabijanie potworów i niszczenie obcych reliktów. Dają one różne przydatne podczas podróży bonusy w postaci większej ilości punktów życia, szybszej regeneracji i tym podobne. Im więcej frakcja posiada punktów PvP, tym większe te bonusy są, a jest o co walczyć, ponieważ mają one efekt zarówno na sferę Gracz kontra Otoczenie jak i Gracz kontra Gracz.

Plusy
Poziomy trudności
Niskie wymagania przy ładnej grafice
Gra nie jest dla dorosłych bez powodu
Blessing of the Goddess, czyniące grę ciekawszą

Minusy
Przypomina większość dostępnych na rynku gier mmo
Nieco wolne zdobywanie punktów doświadczenia

Podsumowanie
Shaiya jest świetną grą do pobrania, gdy ma się ochotę na coś nowego w gatunku, ale jednak nie pragnie się jednocześnie jakiś większych rewolucji w rozgrywce. Poziomy trudności zaimplementowane do gry dodają ciekawego smaku do gry, w szczególności wyjątkowo życiowy poziom Ultimate, bardzo wymagający myślenia przed jakimkolwiek działaniem. Blessing of the Goddess jest również jednym z aspektów, które czynią Shaiya jedną z ciekawszych gier do pobrania.

Shaiya
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About