Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Savage 2

Savage 2

Post by relatedRelated post

Savage 2 to jedna z ciekawszych gier online, będąca mieszanką gry rpg, rts oraz fps – co tworzy wyjątkowo wybuchową mieszankę. Brzmi to kosmicznie, ale jest to chyba jeden z najbardziej oryginalnych i udanych połączeń tak wielu gatunków gier. Savage 2 dokładnie tak, jak w pierwszej część kładzie duży nacisk na rozgrywkę zespołową, sprawiając, że każdy chcący grać bardziej indywidualnie, jest skazany na porażkę.

Silnik gry i rozgrywka
Gry do pobrania, bardzo rzadko są tworzone, jaki mix kilku gatunków jak Savage 2, decydują, moim zdaniem, jest proporcja i tak określiłbym tą grę, jako strategiczny shooter z elementami rpg. Shooter’owy gameplay, nawiasem mówiąc, wymaga dużej koncentracji i zaangażowania w rozgrywkę – dłuższe sesje z Savage 2 mogą wyssać z nas wszystkie siły. Tworzona w oparciu o nowy engine „K2 Engine”, gra wygląda o wiele korzystniej niż poprzednik oraz przede wszystkim produktem, który trzeba docenić, choćby ze względu na próbę wprowadzenia czegoś nowego do gatunku gier mmo i mmorpg.

Zanim zaczniecie samą grę, warto przyjrzeć się tutorialowi, gdzie w prosty i przyjemny sposób, nauczycie się podstaw gry. Jeśli mimo ukończenia tutoriala czujecie się nieco zagubieni – bez obaw – gdy przyjdzie wam zagrać kilka meczy, będziecie wiedzieli, co, gdzie i jak. Do wybory mamy dwie strony konfliktu – Ludzi oraz Potwory. Ludzie generalnie skupiają się na atakach dystansowych, przy słabych atakach wręcz, kiedy Potwory są zabójcze w walce wręcz. Gameplay jest najważniejszą częścią tej gry do pobrania i to właśnie on sprawia, że Savage 2 zapada w pamięć. Na początku każdego meczu wybiera się dowódców i oficerów obu zespołów, a potem poszczególne osoby otrzymują swoje funkcje np. zwiadowcy, budowniczego, uzdrowiciela czy wojownika, spośród ok 20 jednostek. Największą bolączką jest zgranie ze sobą oraz doświadczenie drużyn.

Strategia i strzelanka
Jak w każdej dobrej strategii, najpierw musimy rozwinąć infrastrukturę – by to zrobić i mieć dostęp do wielu ciekawych rzeczy, musimy zdobyć i zabezpieczyć kopalnie złota. Co ciekawe, jeśli walczymy z kimś za pomocą broni dystansowych, tryb widokowy mamy z perspektywy pierwszej osoby; jeśli natomiast atakujemy wręcz, tryb trzeciej osoby. Głównym celem bitwy jest zawsze zniszczenie twierdzy nieprzyjaciela, co często jest zadaniem niezwykle trudnym i czasochłonnym, ale zawsze emocjonującym. Wieżyczki obronne oraz silniejsze jednostki, broniące twierdzy mogą nam to utrudnić albo uniemożliwić. Metod by zniszczyć twierdze jest multum, od wysadzenia w powietrze za pomocą „sneak” ataku, po otwarty, zmasowany atak – dawno nie widziałem gry do pobrania dającej tak duże możliwości „zakończenia sprawy”. Jednostki posiadają różne zdolności, które nam w tym mogą pomóc. Z kolei zabijanie jednostek i niszczenie budynków przeciwnika, daje nam złoto oraz doświadczenie.

Za złoto możemy budować, kupować potężniejsze jednostki oraz bardzo pomocne podczas bitwy przedmioty. Doświadczenie wpływa z kolei na siłę naszej jednostki, jednak nie dostajemy doświadczenia na stałe, lecz do końca misji. Generalnie element RPG jest dość standardowy – otrzymując poziom, dostajemy punkt umiejętności, który możemy rozdysponować między nowe umiejętności, bronie oraz zbroje.
Grafika Savage 2 natomiast stoi naprawdę na bardzo dobrym poziomie tak, jeśli chodzi o jej płynność jak i ogólną jakość wykonania czy detale. Jakości grafiki, dorównuje na pewno, jakość oprawy dźwiękowej – od tej strony gra jest bez zarzutu. Trzeba zwrócić jednak uwagę na jej podstawowe bolączki, tj. błędy silnika graficznego (w przeszłości gra miała z tego powodu sporo problemów) oraz problemy z balansem postaci; to ostatnie może być zrozumiałe, w końcu balans wymaga czasu i mnóstwa poprawek.

Savage 2
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About