Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

AH-64D LONGBOW 2

AH-64D LONGBOW 2

Post by relatedRelated post

Kilka słów na początek

      Każdy zapalony miłośnik symulacji pamięta zapewne czasy gdy w naszym światku komputerowym pojawiła się symulacja helikoptera p.t. GUNSHIP 2000. Wtedy to w/w produkt wywołał nie małe zamieszanie wśród miłośników latania w przestworzach a raczej jak na helikopter przystało unoszenia się nisko nad ziemia. Tak na prawdę była to gra, która jako jedyna odbiła piętno w pamięci każdego komputerowego pilota. To za sprawa faktu iż jej twórcy włożyli wiele pracy w stworzenie symulatora, który choć w pewnym stopniu mógłby zaspokoić i zafascynować graczy…
Dodam, że w tym czasie komputerem nie powszechnie używanym było 386 serii SX – jak na tamte czasy całkiem szybka maszyna.
Inne produkty tej klasy nie liczyły się aż tak bardzo – no może oprócz Commanche’a, który jednak trudno w poczet symulatorów zaliczyć. Tak wiec z głębszych obserwacji wynika, ze trudno było o dobry produkt który zadowoliłby gracza i pozwoliłby mu na wczucie się przez chwile w pana przestworzy.
Czasy się zmieniły i jak na dzień dzisiejszy wybór tego gatunku symulacji stale się polepsza, a to za sprawą m.in. gry p.t. Longbow 2 serwowanej przez Electronic Arts i opatrzonej znaczkiem Jane’s Combat Simulations.
Longbow 2 jest następca Apache Longbow, jednak kod programu został napisany zupełnie od początku, a engine stworzony od podstaw. Głównym problemem poprzednika była jego powolność w działaniu. Ten mankament utkwił producentom głęboko w pamięci i teraz przy sposobności wydania drugiej części zostały wprowadzone poważne poprawki. Gracze już po kilku minutach będą mogli popaść w zachwyt (po uprzednim pozbieraniu szczeki z podłogi – z wrażenia!) i to nie tylko z powodu szybkości ale również po ujrzeniu przepięknych krajobrazów okraszonych wspaniałą grafika.

Poloneza tfuu!!! Longbow’a czas zacząć… !
Longbow2 efektywnie symuluje pełną wojnę, mamy do wyboru trzy kampanie z czego jak się okazało dwie z nich rozgrywają się na poligonach wojskowych(?!) Stanów Zjednoczonych, co jest sprawa dosyć zastanawiającą – niby trwa wojna, ale tak na prawdę nie znajduję w niej przeciwnika. Za to trzecia kampania rozgrywa się już nie w wyimaginowanym świecie ale na terytorium Azerbejdżanu – gdzie walczymy o wolność Armenii. Wiem, wiem brzmi to trochę dziwnie ale właśnie tutaj toczy się prawdziwa wojna i tutaj odczujemy moc wrażeń.
Po wyborze kampanii można dowolnie modyfikować ustawienia dotyczące teatru działań. Należą do nich: przewaga taktyczna, częstotliwość dostaw uzbrojenia, długość kampanii, warunki atmosferyczne, pora wykonywania misji itd.
Nie musze tłumaczyć ze te wszystkie elementy mają znaczny wpływ na przebieg każdej kampanii oraz dają możliwość wykreowania specyficznych warunków bojowych. Jednak drogi pilocie pamiętaj, że największy wpływ na przebieg rozgrywki masz ty sam ze swoim zespołem. Od ciebie zależy jak potoczą się losy kampanii, w której bierzesz udział. Jeżeli misje wykonywane przez ciebie kończą się sukcesem dodatkowo bez strat to szala zwycięstwa przechyla się na twoja stronę. Jest to bardzo ważny szczegół i uczulam na niego wszystkich.
Oczywiście oprócz kampanii do dyspozycji mamy również misje treningowe (Training mission) oraz pojedyncze misje (Quick mission). W tych pierwszych zostajemy obwołani tzw. „żółtodziobami” , którzy nie maja pojęcia o zasadach pilotażu i cudem dosięgają do pedałów tej bryki. Muszę pochwalić twórców tej gry, gdyż położyli oni szczególny nacisk na naukę początkujących pilotów. Lekcja zawiera sporo szczegółów do przyswojenia, ale dla chcącego nie ma nic trudnego…
Jeśli chodzi natomiast o misje pojedyncze to mamy możliwość wyboru misji, która odpowiada nam w tym momencie, oczywiście również jest dopuszczony element modyfikacji przebiegu wybranej misji.
Na misje składają się takie zadania jak: zwiady, natarcia, niszczenie stanowisk nieprzyjaciela (artyleria, gniazda obrony przeciw -lotniczej), wrogich kolumn czołgów i ciężarówek. Przed każdą misją mamy do dyspozycji również tzw. Mission Planar dzięki któremu możemy dosłownie rozeznać się w ustawieniu sił przeciwnika, zaplanować trasę przelotu wybrać helikopter oraz odpowiednio go wyposażyć.

No właśnie helikoptery i wyposażenie…
Jako ze jest to dosyć rozbudowany symulator, to do naszego wyboru pozostawiono nam trzy rodzaje maszyn: AH-64D Longbow, zwiadowczy OH-58D Kiowa Warrior oraz transportowiec UH-60 Black Hawk. Wszystkie modele maszyn są odpowiednio uzbrojone ale można je w miarę możliwości modyfikować.
Do podstawowego uzbrojenia należą pociski typu Hellfire, Stinger, rakiety FFAR oraz działko obrotowe M230. Każdy znajdzie tu cos dla siebie, dodatkowo można skorzystać z wsparcia artylerii oraz z samolotów dużego zasięgu, które również czekają na twój sygnał. Jak widać można przebierać w środkach jak tylko się podoba.

Multiplayer.

Gdyby komuś znudziło się latanie tylko w towarzystwie komputera to może polatać przeciwko lub z bratem bądż kolegą. Niezbędny do tego będzie jednak drugi komputer oraz albo dostęp do INTERNETU lub połączenie sieciowe. Wtedy już tylko wybieramy opcje multiplayer i razem lub przeciwko sobie wdzieramy się na teatr działań.

Engine tej gry oraz szybkość jego działania zapierają dech w piersiach…
Twórcy tej gry nie popełnili drugi raz tego samego błędu, stworzyli zupełnie szybki engine ale nabiera on dopiero kolorów i szybkości w połączeniu z wsławionym już Voodoo firmy 3Dfx. Dopiero wtedy będziemy mieli okazje doświadczyć tego całego piękna oferowanego w tej grze. Piękno krajobrazu powala na kolana, pięknie wymodelowane ukształtowanie terenu daje poczucie rzeczywistości. Do tego dochodzi jeszcze masa innych efektów tj. oświetlenie terenu i obiektów, teksturowanie nieba, korekcja cieni, efektów dymu, efekt lens flare, zmiana rozdzielczości terenu i jego filtrowanie a kończąc nawet na ustawieniu gęstości dymu. Efekty te możemy dowolnie włączać i wyłączać.
Całość sprawia, że naprawdę czujesz, że znajdujesz się w środku akcji uczestnicząc w ważnym wydarzeniu. O ile wcześniejsza wersja Longbowa cierpiała z powodu prędkości działania to jego następca nie zaznał tego problemu. Nikogo już chyba nie dziwi że akcelerator w komputerze jest już dzisiaj standardem. Jeżeli chcesz naprawdę poczuć tą prędkość oraz ujrzeć ta mnogość efektów specjalnych – pomijając wspaniałą grafikę to powinieneś czym prędzej nabyć akcelerator (oczywiście jeżeli jeszcze tego nie uczyniłeś).
Do całego piękna związanego z urocza grafika dochodzi jeszcze realizm lotu, który stoi na wysokim poziomie. Tu starzy wyjadacze zapewne ucieszą się, bo rzeczywiście symulator jest symulatorem w pełni tego słowa znaczeniu, z głęboką wiernością odwzorowuje zachowanie się maszyny jak i systemy oraz urządzenia służące do nawigacji, obserwacji i namierzania celów. Dla weterana element ten stanowi nie lada igraszkę czego nie można powiedzieć o początkującym pilocie. Chciałem zaznaczyć, że już na samym początku instalacji gry możemy wybrać realistyczny tryb pilotażu lub mało zaawansowany czyli dla mało wymagających pilotów.
Pomimo iż jest to dosyć rozbudowany symulator helikoptera to produkt zasługuje na miano uniwersalnego, a to dlatego że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Nie trzeba od razu brać udziału w kampaniach można na początek potrenować, aby póżniej sprawdzić się w bardziej wyrafinowanych zadaniach…
Gorąco wszystkich zachęcam do spróbowania swoich sil za sterami helikoptera, nie na co dzień ma się taka okazje. A wszystkim, którzy unoszą się przepisowo nisko nad ziemia życzę pomyślnych łowów i wysokich odznaczeń…

Wymagania:
Minimalne wymagania to: P133MHz ,16MB RAM , Windows95, Directx 5.0
Mile widziane byłoby jednak Pentium II z akceleratorem 3D.

Wszystkich zainteresowanych zakupem Longbow 2 chciałem poinformowac, że jej wyłącznym dystrybutorem na terenie Polski jest firma IPS.

About