Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Geoturystyka

Geoturystyka

Post by relatedRelated post

Turystyka jako zjawisko od lat kojarzona jest przede wszystkim z wypoczynkiem. A przecież nie tylko wypoczynek jest celem turystów. Są wręcz takie rodzaje turystyki, które wiążą się z aktywnym spędzaniem czasu wolnego. I doskonałym tego przykładem jest geoturystyka, będąca formą turystyki przyrodniczej.

Turystyka, która określana jest mianem geoturystyki koncentruje się wokół obiektów geologicznych. Najbardziej popularnymi, w ramach niej odwiedzanymi, badanymi i podziwianymi są wulkany oraz jaskinie. Jeśli chodzi o te drugie, to w Polsce można znaleźć kilka ciekawych miejsc idealnych do uprawiania geoturystyki. Jeśli natomiast chodzi o wulkany, tych polski turysta musi szukać w innych zakątkach świata. Pozostając przy Polsce, warto dodać, że w naszym kraju od 2006 roku istnieje i turystów zaprasza Małopolski Szlak Geoturystyczny.

Dopełnieniem geoturystyki i badań w jej ramach form geologicznych, stają się tereny górnicze, których również w naszym kraju nie brakuje. Turysta ma więc co robić.

Geoturystyka
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About