Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

4story wymagania minimalne

4story wymagania minimalne

Post by relatedRelated post

4Story to jedna z popularniejszych, darmowych gier MMORPG, zbliżona swoim gameplay’em do legendarnego już World of Warcraft. Oferuje graczom wielką ilość misji, możliwość zgłębienia obszernego świata gry czy udział w zróżnicowanych walkach gracz kontra gracz.

 

Wybór rasy ma znaczenie
Wkraczając do gry, otwiera się przed nami, rozległy świat fantasy targany konfliktami między 3 królestwami, Valorian, Derion oraz Gor. To, co już od pierwszej chwili rzuca się w oczy, to przede wszystkim uderzające podobieństwo 4Story do World of Warcraft. Oprawa graficzna i niektóre rozwiązania interfejsu, a potem wygląd poszczególnych lokacji, są niemal identyczne do popularnej produkcji od Blizzarda. Z jednej strony jest to plus, szczególnie dla fanów Wow’a, z drugiej minus dla tych, którzy szczerze nie cierpią tej gry online.

Istotną częścią tej darmowej gry do pobrania jest wybór rasy, ponieważ każda z nich ma określone predyspozycje. Dla przykładu ludzie, mają wysoką zręczność oraz inteligencje, nadając się znakomicie na kapłana lub łucznika. Z kolei rasa Wróżek, czyli małych, uroczych istot, świetnie pasuje na maga lub zaklinacza. Odróżnia to 4Story od większości darmowych gier MMORPG, w których wybór rasy, ma znaczenie czysto estetyczne. Z kolei z naszym wyborem klasy, wiąże się też to, z jakimi przeciwnikami będziemy sobie dawali radę, a od jakich, będziemy dostawać przysłowiowy łomot. Dla przykładu mag, bez problemu poradzi sobie z wojownikiem, wojownik ze złoczyńcą, a złoczyńca z magiem. Oczywiście przy założeniu, że będą mieli podobne poziomy.

Na początku gry, tutorial wprowadza nas w podstawy mechaniki gameplayu. 4Story jest generalnie typowym przedstawicielem swojego gatunku; większość rozwiązań, możemy spotkać w innych grach MMORPG. Interfejs, kontrola nad naszym awatarem czy system walki są standardowe. W grze dostępnych jest masa misji, tak dla pojedynczego gracza jak i dla większych grup poszukiwaczy przygód. Oczywiście najciekawsze są instancje, będące wyzwaniem z jednej strony, a z drugiej oferujące, po pokonaniu bossa potężne magiczne przedmioty.

Kolejny klon Wowa?
4Story to najbardziej znane darmowe klony Wow’a, zaraz obok Runes of Magic. Świat gry i engine ewidentnie przypominają World of Warcraft i nie jest to raczej przypadek. O ile na początku naszej przygody z grą, możemy jeszcze nie mieć tak silnego wrażenia, tak po przemieszczeniu się po świecie i jego krainach, już nie powinniśmy mieć złudzeń.

Jak w innych grach MMORPG, czeka na nas także olbrzymia ilość broni, zbroi oraz innych magicznych przedmiotów. Istnieje również możliwość, zwiększenia poziomu broni i zbroi, za pomocą magicznych formuł. W ten sposób, stają się one potężniejsze i bardziej przydatne podczas gry. By to zrobić, musimy posiadać Formułę Ucznia, Formułę Mistrza lub Formułę Czeladnika. Formuła Ucznia można kupić w stolicy swojego królestwa oraz w wiosce startowej, natomiast Formuła Mistrza i Formuła Czeladnika jest bardziej problematyczna. Pierwszą z nich, możemy kupić w wewnętrznym sklepie gry, za normalne pieniądze, natomiast drugą można zdobywać tylko podczas walki z bossami. Wewnętrzny sklep to norma, jeśli chodzi o darmowe gry do pobrania gatunku MMORPG; oferują nam dostęp do różnych potężnych i pożytecznych przedmiotów, dostępnych jednak, za normalne pieniądze. Na szczęście, nie musimy nic kupować, by cieszyć się grą.

Plusy
Dostępny za darmo, klon Wow’a
Przystępny interfejs
Duża ilość graczy
Wybór rasy ma znaczenie

Minusy

Klon Wow’a

Strona www: http://www.4story.pl/game/download

Podsumowanie

Gra wygląda jak World of Warcraft, ale trzeba przyznać, że jest jej całkiem udanym klonem. Poza tym jest dostępna za darmo, w odróżnieniu od produkcji Blizzarda, bazującej na systemie subskrypcyjnym. 4Story ma już kilka lat, ale grafika, jakość, zbalansowanie klas, mogą robić wrażenie. Spośród aktualnie dostępnych, darmowych gier do pobrania gatunku MMORPG, możemy z czystym sumieniem polecić 4Story, choć jeśli masz uraz na punkcie Wow’a, lepiej byś wybrał inną grę.

Inne informacje

Klasy dostępne w 4Story

Zaklinacz – to magiczna klasa, potrafiąca razić swoich wrogów z dużych dystansów, mając przy tym możliwość, przyzywania potężnych stworzeń do pomocy podczas walki. Są uzbrojeni w skórzaną zbroję oraz magiczną laskę.

Łucznicy – mistrzowie łuku i walki dystansowej. Walce używają także kusz i różnych broni jednoręcznych. Potrafią zadawać duże obrażenia dystansowe, podczas gdy są także całkiem sprawni w walce wręcz, za sprawą swoich znakomitych uników.

Wojownicy – to typowe tanki z jednej strony, a z drugiej ofensywna klasa, jeśli wyposażymy go w broń oburęczną. Używają kolczugi oraz zbroje płytowe, pozwalające im absorbować, nawet najsilniejsze ciosy. Do czego przyzwyczaiły nas darmowe gry do pobrania, grając jako tank, wojownik powinien używać tarczy i miecza.

Magowie – mistrzowie władania żywiołów oraz potężnych czarów. Mogą razić przeciwnika z dalekiego i średniego dystansu, podczas gdy w walce wręcz są całkowicie nieprzydatni, mając cienką zbroję i słabą broń.

Kapłani – podobnie jak w innych darmowych grach do pobrania gatunku MMORPG, kapłani leczą swoich sojuszników za pomocą potężnych zaklęć. Są oni bardzo istotnym elementem, każdej grupy poszukiwaczy przygód, mogąc nawet wskrzeszać towarzyszy. Z drugiej strony, są narażeni na wszelkie ataki, a ich ataki mają charakter czysto symboliczny.

Rycerze Cienia – to ofensywna klasa, zbliżona do Łotrzyka z World of Warcraft. Zadaje bardzo duże obrażenia, za pomocą łuków, kusz oraz m.in. sztyletów, podczas gdy jego zbroja jest ograniczona do pancerzy skórzanych.

4Story wymagania systemowe

Minimalne wymagania systemowe
OS – Windows 2000/XP
Karta graficzna – Geforce FX5700 128MB
CPU – Pentium 4, 1.6GHz
RAM – 1024 MB
HDD – 2 GB
DirectX 9.0c

Rekomendowane wymagania systemowe
OS – Windows 2000/XP
Karta graficzna – GeForce FX6600 256MB
CPU – Pentium 4, 2.4GHz
RAM – 2 GB
HDD – 3GB lub więcej
DirectX 9.0c lub nowszy

4story wymagania minimalne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About