Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Allods Online

Allods Online

Post by relatedRelated post

Jeśli interesuje Cię najlepsze gry do pobrania w gatunku MMORPG, to należy do nich zdecydowanie Allods Online, wydany przez Gpotato, MMORPG w klimatach fantasy. Wyróżniającym ją elementem jest przede wszystkim bardzo duży nacisk na fabułę, wysokiej jakości grafika, muzyka oraz znakomity gameplay.

World of Warcraft? Niezupełnie
Przez kilka lat, w grach gry do pobrania w gatunku MMORPG, można było zauważyć trend kopiowania rozwiązań z Wow’a i implementowania ich w różnych grach z gatunku MMORPG z większym lub mniejszym powodzeniem. Allods Online budzi we mnie dwa skojarzenia. Pierwsze z nich to oczywiście Wow’a, mam tu na myśli i proces tworzenia postaci jak i gameplay i różne detale w grze, ale także skojarzył mi się z Warhammerem Online ze względu na szybszą, dynamiczniejszą walkę. Skojarzeń oczywiście z popularnym Wow’em może być więcej, nie unikniemy w różnych momentach gry, w końcu gra Blizzard’a jest w tej chwili wyznacznikiem standardów jakości i rozwiązań stosowanych w całym gatunku MMORPG.

Wrażenie podobieństwa do Wowa, pojawiła się już na samym wstępie – przy procesie tworzenia postaci. Możemy wybierać między dwiema zwaśnionymi stronami, Ligą (the League) oraz Imperium (the Empire), dokonując wyboru jednej z 6 ras – Elfy, Gibberlingi (puchate stworki), orkowie oraz ludzie. Kolejnym wyborem jest 8 klas, Wojownik, Paladyn, Skaut, Uzdrowiciel, Strażnik, Mag, Przywoływacz oraz Psionista (Psionicist). Dość standardowe klasy, jeśli chodzi gry do pobrania w tym gatunku, może poza ostatnią z nich – Allods ma jednak miły smaczek. Przy wyborze niektórych kombinacji ras i klas, pojawiają się pewne warianty klas i tak np. grając, jako Ork paladyn, nasza klasa będzie się nazywać „Reaver”.

System levelowania, co jest pozytywnie zaskakujące, nie opiera się głównie na grindzie, – czyli oparciu podnoszenia poziomu, głównie na walce z potworami. Opiera się przede wszystkim na wykonywaniu questów, bo całą gra opiera się szczególnie mocno na fabule. To dobre rozwiązanie, pozwalające nam skupić się przede wszystkim na wątku fabularnym, a nie tłuczeniu setek wrogów dla kolejnego poziomu. Przedmioty występujące gry, niezbędne by móc być nieco skuteczniejszym przeciw coraz to podlejszym kreaturą, są zróżnicowane – mamy, w czym wybierać. Od mieczy, po magiczne buławy, pancerze płytowe, medaliony, buty – jest tego bardzo dużo, oczywiście odpowiednio wystopniowanego, jeśli chodzi o moc magiczną i bonusy, jakie daje naszej postaci. Standardowo, by mieć najpotężniejsze przedmioty, musimy się nieco wysilić…

 

Wielki bogaty świat i bitwy w przestworzach
Świat w Allods Online jest bardzo duży i zróżnicowany, nie sądzę by znalazł się ktoś, kto będzie narzekał. Oczywiście nie muszę przypominać, że sporo obszarów wygląda jak żywcem wyjęte z World of Warcraft, co z drugiej strony nie przeszkadza zbytnio. Zamieszkiwany jest on przez różne potwory i przeciwników, począwszy od wrogi nastawionych do nas ludzi-bandytów, po orków, pająki i mniej lub bardziej potężnych bossów. Sama walka wygląda dość typowo i jest zbliżona do standardowych rozwiązań w tym gatunku gier; polega na wciskaniu przycisków z różnymi typami ataków (1,2,3 – zazwyczaj), cieszy natomiast jej tempo – jest ona stosunkowo szybka i nie musimy się specjalnie natrudzić przy danym potworze.

Starcia z innymi graczami, są często najbardziej interesującą częścią gier MMORPG; PvP właściwie nie różni się zasadniczo od Wowa, dlatego możemy się bić, z kim chcemy, kiedy chcemy. Jeśli przeciwnik jest oflagowany w miejscu, które jest wyznaczone do PvP, otrzymujemy tam 110% punktów doświadczenia. Jeśli walczymy w innym miejscu, otrzymujemy 90% punków doświadczenia za wroga. Warto zauważyć, że walka jest szybsza i bardziej dynamiczna niż w Wowie, zbliżając się dynamiką do Warhammer’a Online, słynącego z dynamicznego PvP.

To, co jest jednym z najciekawszych elementów tej gry do pobrania to fakt, że możemy kontrolować własny statek kosmiczny. Tak, możemy wybudować i toczyć walki statek-kontra-statek, a nawet rekrutować własną załogę na pokładzie naszego statku. Nie spotkałem się osobiście z równie interesującym przykładem innowacji w tym gatunku gier.

Plusy
Niesamowite bitwy kosmiczne
Aż 8 klas
Wielki świat
Grafika
Questy! Questy! Questy!

Minusy
Dziwne podobieństwo do World of Warcraft
Chcesz być lepszy niż inni? Płać!

Podsumowanie
Allods Online to świetna darmowa gra do pobrania gatunku MMORPG; wciągający i bardzo oryginalny tryb gracz kontra gracz, statki kosmiczne, znakomita grafika, cała warstwa audio i płynny engine oraz wiele innych zalet – składa się na prawdziwy hit. Mimo, że trudno by równała się z World of Warcraft – w końcu ile lat Blizzard inwestuje już WoWa, czyniąc go coraz bardziej obszerną i oszlifowaną grą – Jednak Allods Online zasługuje na uwagę, ze względu tak, na jakość wykonania jak i olbrzymi, zróżnicowany świat. Wraz kilkoma innymi tytułami Allods Online to aktualnie czołówka darmowych gier MMORPG; być może jest niedoceniona, ale to bardzo dobra gra.

Wymagania minimalne
OS – Windows XP/Vista
Karta graficzna – ATI Radeon 9600+ VGA
CPU – 1.5 GHz Pentium 4 lub szybszy
RAM – 512 MB
HDD – 3 GB wolnego miejsca

Wymagania rekomendowane
OS – Windows XP/Vista
Karta graficzna – Nvidia 6600 VGA
CPU – 2 GHz Pentium 4
RAM – 1024 MB
HDD – 3 GB lub wolnego miejsca

About