Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Darmowe gry do pobrania i to najlepsze, jakie są aktualnie dostępne online – prezentujemy zestawienie najciekawszych gier, mogące zapewnić mnóstwo znakomitej zabawy, każdemu prawdziwemu graczowi. Zebraliśmy gry wg ogólnych kryteriów jakościowych, przy założeniu, że klient gry może zajmować od kilku do nawet kilkudziesięciu Gigabajtów.

 

League of Legends
League of Legends to jedna z najpopularniejszych gier z gatunku mmo arena. Mechanika gry została oparta na popularnej mapie do gry Warcraft 3, Defense of the Ancients, gdzie dwie drużyny bohaterów staje na śmierć i życie i dąży do zniszczenia bazy wroga. Gra poza zaimplementowanymi elementami rpg, cechuje się ogromnym naciskiem na współpracę i wymaga bardzo dużo myślenia oraz treningu.

 

Za główny celem mamy zniszczenie bazy przeciwnika. Podczas rozgrywki rozwijamy herosa poprzez zabijanie obcych czempionów i potworów, zbieramy pieniądze na nowy ekwipunek i inwestujemy zdobyte punkty zdolności. Do bazy prowadzą trzy drogi, chronione przez wieżyczki, a dodatkowo gracze są wspomagani przez jednostki kontrolowane przez komputer i nacierające na bazę przeciwnika. Klucz do zwycięstwa leży w jak najlepszej współpracy pomiędzy pięcioma graczami i koncentracją ataków tam, gdzie w danym momencie potrzeba; liczy się przede wszystkim zgranie, doświadczenie i duch współpracy. Dodatkowo należy brać pod uwagę jakiego rodzaju bohaterowie znajdują się w drużynie przeciwnej, co przy ogromnej ilości w postaci 90 do wyboru nie jest łatwym zadaniem.

League of Legends to bardzo wymagająca i doskonale wykonana gra strategiczna z elementami rpg. Jak inne gry do pobrania za darmo, ma świetną, wysokiej jakości grafikę, łatwe do opanowania sterowania i stosunkowo niskie wymagania. Idealny tytuł dla graczy szukających wyzwania i długoterminowej gry online. Gra rzuca wyzwanie poziomem rozgrywki, nie należy do gier łatwych. Ostrzegałem.

 

World of Tanks
World of Tanks. Kto nie słyszałem o tym ciekawych shooterze dostępnym za darmo? Najgorętszą częścią tej darmowej gry do pobrania jest możliwość starcia się z innymi graczami, w niesamowitych bitwach do 60 osób! W grze mamy dostęp do dziesiątków potężnych maszyn, od lekkich czołgów po potężne machiny pokroju legendarnego czołgu Tygrys.

 

Zaraz po założeniu konta mamy możliwość, praktycznie od razu rzucenia się wir bitew. Początkowo mamy do dyspozycji tylko jeden czołg i to wyjątkowo słaby, ale dość szybko możemy go wymienić na nieco lepszy i tak dalej aż do potężniejszych zabawek pokroju Pantery, T34 czy Tygrysa (w tym tej 2 wersji…). Pojazdów mamy całe mnóstwo, są one skategoryzowane, jako czołgi, niszczyciele czołgów oraz artyleria samobieżna; każdy z typów cechuje się nieco innym stylem gry. W bitwach bierze udział maksymalnie do 60 graczy, jednak, o czym należy pamiętać, mamy jedno „życie”, więc jak nas czołg czy inny pojazd popłynie, musimy czekać do następnej bitwy. Czekanie bywa wtedy nieco frustrujące, ale ma swoje plusy. Gra wygląda bardzo dobrze; czołgi są dopracowane i odwzorowane od mniejszych do większych szczegółów.

World of Tanks to świetny i stosunkowo innowacyjną strzelanką; jej plusem to tak grafika jak i ogólna przyjemność z gry. Zalet ma mnóstwo i szczególnie zadowoli tych, którzy uwielbiają strzelanki jak i mają fioła na punkcie czołgów i historii. Zdecydowanie warto tą grę do pobrania przetestować.

 

Lord of the Rings Online
Lord of the Rings Online jest darmową grą do pobrania w gatunku mmorpg, opartą na wspaniałym świecie stworzonym przez J.R.R. Tolkiena. Jej charakterystycznymi cechami są nacisk na wspólne przygody i zabawę z innymi, ogromna ilość zadań i świetne odwzorowanie świata Śródziemia. Od czasu premiery produkcja doczekała się mnóstwa aktualizacji i kilku dużych dodatków rozszerzających uniwersum.

 

Do wyboru mamy kilka ras stojących po stronie Wolnych Ludów Śródziemia: Ludzie, Hobbici, Krasnoludy czy Elfy, z czego każdy z nich w różnych wariantach. Nie ma większych ograniczeń w kwestii klas postaci, ale część z nich została przypisana do konkretnych ras. Wygląd naszego przyszłego awatara możemy spersonalizować wybierając spośród wielu fryzur, oczu czy nawet ust. W odróżnieniu od wielu produkcji z tego gatunku, fabuła pełni bardzo istotną funkcję i jest istotnym elementem gry. Wykonywane zadania mają duży wpływ na otaczający nas świat i wraz z przechodzeniem do kolejnych ksiąg, czujemy się jak prawdziwy uczestnicy Wojny o Pierścień, widząc na własne oczy wydarzenia mające miejsce w książce jak wyruszenie Drużyny z Rivendell. Walka mechaniką przypomina inne darmowe gry do pobrania mmorpg i gracze obeznani z tym gatunkiem szybko ją opanują. Jednak LotRO ukazuje swoje unikalne aspekty w kwestii umiejętności i grą z innymi. W drużynie gracze, poza dzieleniem się łupami i doświadczeniem, mają dostęp do specjalnych zdolności zwanych „Conjunctions”. Aktywowane są one jedynie podczas walki i jeśli drużyna złożona została z samych różnych klas. Grafika jak i engine stoją na wysokim poziomie, aczkolwiek jest możliwość gry nawet na starszych komputerach; LotRO ma zaawansowane możliwości ustawień graficznych.

Lord of the Rings Online to wysokiej jakości gra mmorpg, z przepiękną oprawą audio-wizualną, świetną i uzależniającą rozgrywką. Spodoba się wszystkim szukającym produkcji nastawionej na klimat i przygodę. Nic tylko grać!

 

Allods Online
Allods Online jest świetnej jakości darmową grą mmorpg, kładącą duży nacisk na fabułę, walki Gracz kontra Gracz i przygodę. Gra ma miejsce w świecie, gdzie miał niedawno miejsce wybuch planety Sarnout, doprowadzając do utworzenia się w przestrzeni kosmicznej malutkich, lewitujących wysepek. Jej charakterystyczynymi cechami jest złożoność świata, częste aktualizacje, bardzo ładna grafika i duża społeczność.

W Allods stajemy do walki w konflikcje pomiędzy Ligą a Imperium i musimy opowiedzieć się po jednej ze stron. Wachlarz klas do wyboru mamy duży. Dostępni są Warrior, Summoner, Scout, Warden, Mage, Healers, Paladin jak i jeszcze profesje ograniczone wyłącznie dla niektórych ras. Świat do przemierzania mamy ogromny i świetnie zaprojektowany. Mamy dużo misji do wykonania i w odróżnieniu od innych gier mmorpg, w Allods Online nie opłaca się walczyć z potworami wyłącznie w celu zwiększenia swojego poziomu. Unikalną w stosunku do innych gier mmorpg cechą jest system fatygi – zabicie każdego potwora lub wykonanie misji nagradza nas, poza normalnym doświadczeniem, dodatkowymi punktami, zmieniającymi się w zwykłe doświadczenie po przespaniu się w karczmie. Poza tym, jeśli komuś znudzi się walka z potworami, może wypróbować swych sił w walce PvP, gdzie można spróbować walki w przestworzach. Można nawet mieć własny statek powietrzny i własną załogę!

Allods Online to obecnie jedną z najlepszych gier do pobrania gatunku mmorpg za darmo. Daje mnóstwo zabawy, ma świetną grafikę, uzależniającą rozgrywkę i wiele innych unikalnych cech jak walki w statkach powietrznych. Wizualnie przypomina World of Warcraft, jednak są to wyłącznie pozory; Allods Online ma bardzo dużo zaoferowania nawet graczom obeznanych z tym gatunkiem.

 

LOCO – Land of Chaos Online
Land of Chaos Online jest dostępną za darmo do pobrania grą mmorpg, stanowiącą unikalne połączenie kilku różnych gatunków – strzelanki, strategii w czasie rzeczywistym, rpg i arena. Gracze wybierają bohatera, ubierają w ekwipunek i ruszają do walki; jeśli szukasz oryginalnej gry do pobrania za darmo, LOCO warto zobaczyć.

 

Po zalogowaniu, mamy do wyboru jednego z kilku dostępnych bohaterów, różniących się pod względem zdolności jak i wyglądu. Każdy z nich oferuje zupełnie inny styl gry. W miarę rozwoju, możemy odblokować dostęp do większej ilości herosów. Gdy już zaczniemy grę, możemy albo spersonalizować ekwipunek i zakupywać przedmioty sami, albo zostawić to automatowi. Są dwa tryby gry, z czego w pierwszym rozgrywka przypomina gatunek DotA. W grach typu DotA, dwie drużyny liczące po 5-6 graczy, jako czempioni starają wyrąbać sobie drogę do bazy przeciwnika i ją zniszczyć. Gatunek ten charakteryzuje się ogromnym naciskiem na współpracę. Drugi tryb gry jest starciem dwóch drużyn na śmierć i życie, gdzie liczy się ilość pokonanych. Poza mechaniką rozgrywi, kolejną rzeczą jaką rzuca się w oczy jest grafika. Pod względem wizualnym, LOCO prezentuje bardzo wysoki poziom. Tekstury są ostre, wyrazista i ten wspaniały efekt nie jest kosztem zwiększonych wymagań systemowych, ponieważ silnik został bardzo dobrze zoptymalizowany przez twórców.

LOCO to świetną i bardzo dobrze wykonaną grą online, która pozwala na wypróbowanie swoich umiejętności pod kątem strategii, refleksu i reagowania na ciągle zmieniającą się się sytuację na polu bitwy. Solidność i wysoka jakość Land of Chaos Online, pozwoliły grze na umiejscowienie się wysoko na rynku gier do pobrania i w sercach graczy.

 

Dungeons & Dragons Online
Dungeons & Dragons Online jest grą mmorpg opartą na znanym, klasycznym systemie rpg Dungeons & Dragons. Jakość gry, ogrom świata, duża ilość klas do wyboru, możliwość łączenia klas pomiędzy sobą czynią D&D Online jedną z najatrakcyjniejszych gier do pobrania za darmo na PC. To świat pełen magii, smoków, skarbów i fantastycznych przygód.

 

Producenci starali się jak najlepiej odzwierciedlić specyfikę gry, podczas przenoszenia jej na komputery jako grę mmorpg. Dzięki temu podczas procesu tworzenia postaci mamy duże możliwości personalizacji swojego przyszłego awatara. Poza wpływem na wybór profesji i rasy, możemy modyfikować wygląd i początkowe statystyki. System rozwoju zdolności również różni się od tego co znajduje się w standardowych grach mmorpg.

Gra kładzie spory nacisk na historię i element socjalizacji. Akcja D&D Online została osadzona w świecie Eberron, w którym możemy wraz z przyjaciółmi przeżywać przygody i przemierzać odległe krainy, walcząc z potworami i szukając cennych skarbów. Daje to wrażenie podobne do tych co oferuje papierowa wersja Dungeons & Dragons.

Dungeons & Dragons to wysokiej jakości darmową grą do pobrania w gatunku mmorpg z ogromną zawartością czekającą do odkrycia samotnie lub z grupką przyjaciół. Ludzie odpowiedzialni za przeniesienie klasycznego systemu rpg na komputery wykonali kawał dobrej roboty. Gra ma wiele zalet i bardzo mało wad, a dodatkowo jest cały czas rozwijana i aktualizowana. A przede wszystkim, jest za darmo.

 

Grand Fantasia
Grand Fantasia jest grą mmorpg, osadzoną w pięknym, kolorowym trójwymiarowym świecie, graficznie inspirowanym japońską mangą. Dzięki wielu unikalnym cechom i dobrze znanym systemem rozgrywki, jest bardzo ciekawym, wartym wypróbowania tytułem; szukasz wciągającej darmowej gry do pobrania mmorpg? Spróbuj.

 

W grze mamy bardzo duże opcje personalizacji postaci poprzez dużą selekcję fryzur, twarzy i innych cech. Profesję wybieramy dopiero po zdobyciu piątego poziomu doświadczenia. Grand Fantasia pozwala na wiele zajęć – socjalizację poprzez rozmowy z innymi graczami, walkę z potworami, podróżowanie po świecie jak i przeglądanie domu aukcyjnego. Jedną z najbardziej charakterystycznych dla gry funkcji są Sprite’y, małe, zabawne stworki, które chronią nas przed samotnością i pomagają podczas podróży produkując przedmioty, zbierając materiały czy nawet walcząc. Wygląd swojego Sprite’a możemy spersonalizować podczas tworzenia postaci. Jest to jednocześnie najlepszy przyjaciel i największy wróg każdego gracza, ponieważ Sprite’y są niezbędne do zdobycia potężnych przedmiotów i dodają rozmaite bonusy do statystyk.

Grand Fantasia jest doskonałą propozycją dla każdego zainteresowanego kolorowymi, słodkimi grami online. Ma świetną atmosferę, bardzo ładną grafikę i wpadającą w ucho muzykę, czyniąc w efekcie produkcję bardzo lekką i przyjemną do gry. Do plusów można również zaliczyć przyjazną społeczność, która chętnie wspomaga każdego gracza podczas swoich pierwszych zmagań z grą.

 

Age of Conan: Unchained
Age of Conan: Unchained to darmowy mmorpg osadzoną w brutalnym świecie najsłynniejszego barbarzyńcy na świecie – Conana. Produkcja, przeznaczona wyłącznie dla osób dorosłych, cechuje się bardzo dynamicznym, uzależniającym systemem walki, przepiękną oprawą graficzną i doskonale skomponowaną ścieżką dźwiękową.

 

Do wyboru mamy łącznie dwanaście klas postaci, jednak do części z nich dostajemy dostęp dopiero po zakupieniu opcji premium. Na wysokim poziomie stoi możliwość personalizacji postaci, ponieważ wyglądem twarzy możemy bardzo swobodnie manipulować. Ze względu na specyficzną mechanikę walki, styl gry poszczególnych klas w dużym stopniu się od siebie różni. Inaczej się gra barbarzyńcą, a zamieniającym się w demona Heraldem Xotli. System walki jest cechą charakterystyczną dla Age of Conan. W stosunku do starszych gier mmorpg jest pod wieloma kątami rewolucyjny. Polega on na tym, że każdy cios musimy zadać używając jeden z kilku podstawowych rodzajów ataków. Jeśli ciosy wykonamy w odpowiedniej kolejności, możemy użyć jakiegoś specjalnego ataku albo nawet dekapitować przeciwnika. Zastosowany system walki powoduje, że niezależnie od posiadanego doświadczenia w grach mmorpg, każdy poczuje przypływ świeżości grając w Age of Conan.

Dzięki temu, że gra przeszła na model darmowy i jest teraz jak inne najlepsze gry do pobrania mmorpg, dostępna za darmo, bez subskrypcji. Społeczność się powiększyła, gra na bieżąco dostaje aktualizacje i ogólnie rzecz biorąc, miesiąca na miesiąc staje się lepsza. Dzięki zastosowanym innowacjom, szybkiej rozgrywce i doskonałej grafice, jest to bardzo atrakcyjna oferta dla szukających mrocznej i solidnej gry mmorpg do pobrania.

 

Runes of Magic
Runes of Magic jest fantastyczną darmową grą mmorpg, czerpiącą inspirację z najlepszych hitów gatunku jak World of Warcraft. Fabuła gry została osadzona w fantastycznym uniwersum Taborea. Gra charakteryzuje się przepiękną grafiką, ogromną ilością zadań do wykonania i czekającym na śmiałków wielkim światem. Dzięki solidnemu wykonaniu doczekała się społeczności wynoszącej ponad dwa miliony grających i ta liczba wciąż idzie w górę.

 

Mamy do wyboru kilka dostępnych klas, z czego część z nich przypisana do specyficznych ras. Unikalną dla Runes of Magic cechą jest możliwość dwu-klasowości. Poza jedną z kilku dostępnych podczas tworzenia postaci profesji, po osiągnięciu 10 poziomu doświadczenia gracze mogą wybrać drugą, a kombinacje są niczym nieograniczone. Świat jest wielki i trzeba dużo czasu, aby zwiedzić go całego. Pełen jest zróżnicowanych lokacji, lochów, magicznych przedmiotów i sekretów. A wszystko okraszone wysokiej oprawą audio-wizualną, w dodatku świetnie zoptymalizowaną, dzięki czemu w Runes of Magic można się bawić na różnych konfiguracjach sprzętowych.

Runes of Magic to gra warta polecenia każdemu szukającemu solidnie wykonanej darmowej gry do pobrania. Duża społeczność chroni przed nudą i daje spore możliwości w kwestii wstąpienia gildii czy wspólnego przemierzania pełnych potworów jaskiń. Wraz z opcją dwuklasowości, świetnie zaprojektowanym systemem tworzenia przedmiotów i dużymi możliwościami personalizacji postaci, jest jedną z najlepiej wykonanych darmowych gier mmorpg na rynku.

 

Alliance of Valiant Arms
Alliance of Valiant Arms (AVA) jest świetnie wyglądającą grą mmorpg opartą na popularnym silniku Unreal Engine 3. Akcja tej darmowej gry do pobrania, ma miejsce we współczesności podczas fikcyjnego konfliktu pomiędzy Unią Europejską a Nową Federacją Rosyjską. Jest to jedna z najlepiej wykonanych darmowych strzelanek do pobrania, głównie dzięki jakości wykonania, piękną grafiką i doskonale zaprojektowaną rozgrywką.

 

Gracze mogą bawić się w AVA podczas kilku różnych trybów rozgrywki – od klasycznego Deatmatch do bardziej skomplikowanych jak eskorta czołgu. Każdy nich daje mnóstwo zabawy i spodoba się fanom gier fps.

Dodatkowo został zaimplementowany system osiągnięć. Producenci dużo uwagi poświęcili konstrukcjom map, dzięki czemu każda z nich jest świetnie zbudowana. Podobnie sporo czasu zostało poświęconych detalom broni jak i dźwiękom. Wachlarz uzbrojenia jest duży jak na darmową grę. Podzielone są na trzy kategorie, przydatne podczas różnych momentów na polu bitwy. Mamy też możliwość jego modyfikacji, w celu zwiększenia jego efektywności. Obecnie jest to jedna z najbardziej dopracowanych i grywalnych gier na rynku gier mmofps.

Jak na darmową grę Alliance of Valiant Arms jest świetną i bardzo dopracowaną produkcją. Ma dużą społeczność, liczne aktualizacje i dużą ilość trybów gry chroniących przed nudą. Wysokiej jakości rozgrywka i solidność wykonania sprawiają, że jest to obecnie jedna z najlepszych darmowych strzelanek do pobrania.

Gry do pobrania
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)