Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Wycieczki objazdowe po Polsce turystyka zorganizowana

Wycieczki objazdowe po Polsce turystyka zorganizowana

Post by relatedRelated post

Turystyka

Turystyka jest jednym z segmentów gospodarki, który ma spory udział w krajowym PKB. Nie ma się co dziwić, polskie miasta odwiedzają rocznie tysiące turystów z zagranicy. Również rodacy coraz chętniej odwiedzają nieznane wcześniej zakątki Polski.
Duża popularnością cieszy się ostatnio tzw. turystyka kwalifikowana, czyli taka, która ma za zadanie rozwijać pewne umiejętności turysty, spełniać określone cele, często wymaga też specjalnej infrastruktury. To raczej, w przeciwieństwie do turystyki wypoczynkowej, aktywny sposób spędzania czasu. Zalicza się tu między innymi turystykę narciarską, turystykę konną, turystykę wysokogórską, turystykę rowerową, turystykę wędkarską, speleologię, turystykę żeglarską, kajakową, motocyklową, itp.
Coraz częściej też uciekamy od zgiełku miasta, dlatego agroturystyka przeżywa swój renesans. Chętnie odwiedzamy uzdrowiska i kurorty. Coraz większe zainteresowanie wzbudza również turystyka militarna, z tego powodu bunkry i inne obiekty obronne przystosowywane są do zwiedzania.

About