Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Terra Militaris

Terra Militaris

Post by relatedRelated post

Terra Militaris to jedna z ciekawszych gier strategicznych, dostępnych w tej chwili w Internecie. Oferuje ona możliwość zarządzania własnym królestwem, walki z innymi graczami oraz przeciwko komputerowym przeciwnikom. Jednym z jej najciekawszych elementów są walki Gildia vs. Gildia oraz odbywana w czasie rzeczywistym walka. Nie jest to gra do pobrania, ale warto ją zobaczyć z kilku powodów.

Swoje własne, antyczne królestwo
Na samym początku, mamy do wyboru 4 spośród antycznych cywilizacji – Chiny, Rzym, Egipt lub Persje. Każda z nich posada unikalne cechy i bonusy, które stanowią o jej silne – np. wybierając Rzym, dostajemy bonus do żywotności, dla naszych jednostek, kiedy z kolei Chiny, szybciej budują określone budynki. Dodatkowo, wybór cywilizacji, wpływa wyraźnie na jednostki, jakimi dysponujemy – Egipcjanie posiadają rydwan Anubisa, a Persowie Słonie bojowe.

Zaraz, gdy zaczniemy naszą przygodę z Terra Militaris i po wybraniu imienia, mamy do czynienia z tutorialem, który fachowo pokazuje nam różne szczegóły mechaniki. Jak to bywa w strategicznych grach online, na samym początku nie mamy zbyt wiele, dlatego musimy zacząć budować nasze imperium. Wspomniany tutorial, towarzyszy nam w początkowych fazach naszej zabawy, ale potem musimy radzić sobie sami – na szczęście nie powinno z tym być większych problemów. W Terra Militaris dostępnych mamy 5 strategicznych surowców, od których zależy los naszego imperium, są to: Metal, żywność, drewno, złoto oraz kamień. Każdy z nich jest bardzo istotny i naszym głównym celem jest pozyskiwanie ich by móc budować coraz to bardziej zaawansowane budynki i by móc je ulepszać. O jednostkach nie wspomnę. Grając możemy albo skupić się na walce z innymi graczami, albo na rozwijaniu naszego imperium – oczywiście kluczem do sukcesu, jest jak zwykle, zachowanie odpowiednich proporcji między jednym a drugim. Warto jednak na początku skupić się na poznaniu wszystkich detali i możliwości, jakie posiadamy podczas rozgrywki.

W Terra Militaris, kontrolujemy bohaterów, którzy dowodzą naszymi armiami – są oni tak dowódcami, jak i jednostkami, mając duży wpływ na to, co się dzieje podczas bitew. Ich głównym zadaniem jest odkrywanie mapy, zwiad, grabienie. Są naszym rękoma podczas gry i mają możliwość zdobywania punktów doświadczenia, używania broni, zbroi oraz innych przedmiotów.

Bellum omnium contra omnes
Najistotniejszą częścią gry jest walka, będąca źródłem surowców, niezbędnego doświadczenia dla naszych bohaterów oraz gwarantująca nam różne bonusy. Zwiększając możliwości bojowe naszych bohaterów, jesteśmy z kolei w stanie mieć większe szanse podczas następnych pojedynków, a to z kolei prowadzi do coraz większych zysków, tak punktowych jak i surowcowych. W praktyce silniejszy bohater, może werbować większe armie i mocniejsze jednostki, co w połączeniu z umiejętnościami, wpływającymi na jednostki, składa się na większą siłę bojową armii i dowodzącego bohatera. O czym trzeba pamiętać, jednostki kontrolowane przez bohatera, są śmiertelne, natomiast nasi bohaterowie są nieśmiertelni.
Terra Militaris posiada przyjemną grafikę, która należy do plusów tej produkcji. Warto zwrócić uwagę, że bitwy rozgrywają się w czasie rzeczywistym i mamy możliwość sterowania jednostkami, a co z za tym idzie, wpływania bezpośrednio na rozwój wydarzeń. Bardzo pozytywnie odbieram fakt, że pojawia się coraz więcej darmowych gier, w których walka, nie jest sprowadzana jedynie do epizodu w postaci krótkiego raportu czy wygraliśmy czy nie, albo do konkretnych działań wojennych.

Plusy
Znakomita walka
Przyjemna grafika
Dużo akcji, mało ekonomii

Minusy
Powtarzalna

Podsumowanie
Terra Militaris to unikalna gra strategiczna i to za darmo; przyjemna grafika, spora ilość graczy i rozgrywająca się w czasie rzeczywistym, atrakcyjna walka – to z pewnością najsilniejsze strony tej produkcji. Gra stawia na akcję i strategie, spychając nieco, na dalszy plan zarządzanie i wszelkiego rodzaju aspekty ekonomiczne – jest to zdecydowanie ruch w dobrym kierunku. Szczególnie, że większość starszych gier strategicznych online, jest opartych właśnie o schemat – dużo ekonomii, mało akcji.

Terra Militaris to ciekawa propozycja dla graczy, szukających alternatywy w stosunku do strategicznej gry do pobrania za darmo – gra jest dostępna w oknie przeglądarki i nie wymaga pobrania.

Terra Militaris
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About