Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Star Wars: Jedi Knight 2 Mysteries of the Sith

Star Wars: Jedi Knight 2 Mysteries of the Sith

Post by relatedRelated post

      Specjalnie dla wiernych czytelników strony, napiszę parę słów o dodatku do Jedi Knight pt. Mysteries of the Sith. Szczerze mówiąc, nie będzie tu zbyt wiele do dodania. Gra jest pełnowartościowym dodatkiem bazującym na engine z J.K., zapewniającym wiele godzin miłej rozrywki. Jedyne czego tu zabrakło, to brak wstawek filmowychz udziałem aktorów. Gra ukazała się niespełna w pół roku po ukazaniu się J.K. Autorzy dopieścili jeszcze grafikę i poprawili efekty świetlne (widoczne tylko dla akceleratorów). Teraz w drobnym skrócie postaram się przedstawić, czego nowego możecie oczekiwać po tym produkcie.

1. Tło Akcji.

      Akcja zaczyna się pięć lat po tym, jak Kyle Katarn pokonał siedmiu Ciemnych Jedi. Reputacja Kyle’a sprowadziła do niego mało Wam znaną, lecz grożną Marę Jade. Pozwólcie, że nadmienię parę słów o tej pani. Mara Jade służyła kiedyś jako prywatny zabójca Imperatora (nazwano ją ręką Imperatora), po jego śmierci związała się z niejakim Talonem Karrdle (dokładnej historii możecie się dowiedzieć z trylogii Timothego Zahana o tytułach: Dziedzic Imperium, Ciemna strona Mocy, Ostatni rozkaz – książki te osobiście gorąco polecam). Wróćmy do tematu. Kyle i Mara zajmują się szmuglem, Kyle musi opuścić Marę, by udać się do tajemniczej świątyni Sithów, gdzie kryją się nowe niezbadane moce. Tymczasem, Mara nie traci czasu i podejmuje się dwóch misji, mających na celu skasowanie niebezpiecznych piratów i wysłanie na wieczny odpoczynek grożnego Hutt Bossa. Co do samej fabuły, to pozwólcie, że nie będę się wdawał w szczegóły by nie popsuć wyśmienitej zabawy.

2. Opcja Dla Jednego Gracza.

      Mamy tu czysty rarytas, czternaście nowych niepowtarzalnych misji. Niektóre z nich odbywać się będą w znanych nam z filmu miejscach, jak na przykładsala tronowa, czy miasto w chmurach. Będziemy mieli doczynienia z nowymi przeciwnikami, poznamy pięć nowych Mocy Jedi i kilka nowych rodzajów broni. To wszystko gwarantuje naprawdę dobrą zabawę.

3. MULTIPLAYER

      W tej opcji panowie z Lucas Arts rozwinęli się bardziej odważnie niż w Jedi Knight. Do wyboru gracz, oprócz rycerza Jedi dostanie trzy nowe postacie, którymi są: żołnierz (rebelia/imperium), łowca nagród i skaut. Każda z postaci posiada różne cechy, ekwipunek i broń. Różnice między postaciami w trybie dla wielu są bardzo duże. Dla przykładu, łowca nagród dysponuje jedną umiejętnością z zakresu Mocy, zwiadowca trzema, natomiast żołnierz w ogóle nie posiada takich umiejętności. Brak umiejętności z zakresu Mocy rekompensują atuty zwiększające zdolności przeżycia na polu walki. Jedną z takich zdolności jest DEFENSE (odporność na ataki Mocy). I tak dla odmiany, żołnierz ma ją najbardziej rozwiniętą. Ponadto każda postać różni się ilością tarcz ochronnych. Sam dodatek w opcji multiplayer, zawiera 15 poziomów w tym 10 Deathmachowych.

4. ARSENAŁ

  1. Mamy tu sporo nowości, które pozwolę sobie wyliczyć:

 

 1. Pistolet Scout Trooperów (ci ze skuterów na Endorze)
 2. Carbonite Gun (zamraża)
 3. Celownik optyczny montowany na broni Stormtrooperów
 4. Blaster BH-35 Electroscope (duży zasięg)
 5. Repeating Blaster Cannon (wielka moc)
 6. Seeker Rail Detonators (samonaprowadzająca się amunicja)
 7. Flash Bombs (oślepia)
 8. Remote Sequencers (zdalnie detonowane ładunki wybuchowe)
 9. Blaster Tech DL-44 Heavy Blaster Pistol (broń Hana Solo).

Nowe Moce które przyjdzie nam używać to: Force Push, Chain Lightning, Saber Throw, Force Projection, Far Sight.

5. WYMAGANIA SPRZĘTOWE

Procesor Pentium 90 MHz, Grafika SVGA, min. 16 MB RAM, akcelerator 3Dfx, WIN 95 oraz grę Jedi Knight. (w tajemnicy powiem Wam, że można ją również uruchomić bez J.K., gdyż wymaga ona tylko instalacji Direkt X 5.0 z pierwszej płyty J.K.).

6. PODSUMOWANKO!

      Czas podsumować i ocenić Mysteries of the Sith. Uważam że gra przyniesie bardzo wiele radości tym, którzy lubią wszystko co związane jest z Gwiezdnymi Wojnami, i tym którzy z kosmiczną sagą w postaci gry będą mieli do czynienia po raz pierwszy. W moim opisie nie wspomniałem o muzyce, dla przypomnienia nadmienię, że jest to ta sama muzyka co w Jedi Knight, wykonana przez Johna Williamsa do całej trylogii Star Wars. Uważam więc że można sobie pozwolić na wydanie paru złotych by mieć tę grę w kolekcji. Powiedzmy to głośno i wyrażnie, Mysteries of the Sith zasługuje na to by dać mu 9/10 w naszej punktacji. Teraz natomiast łapię za miecz i biegnę poharatać paru imperialnych kolesi i przy okazji pozbawić żywota kilku rycerzy Jedi, bo namnożyło się ich jak stonki.

Pozdrawiam wszystkich wojowników Jedi !

Star Wars: Jedi Knight 2 Mysteries of the Sith
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About