Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Nascar Racing 4

Nascar Racing 4

Post by relatedRelated post

O grze Nascar Racing 4 było już bardzo głośno jeszcze przed oficjalnym pojawieniem się na rynku. Producenci niemal co tydzień zasypywali nas na stronach nowymi screenami i wychwalali ten produkt pod niebiosa m.in. realizm jazdy, model uszkodzeń oraz inteligencję przeciwników. Przyznam szczerze, że z wielkim zniecierpliwieniem czekałem na tą grę, ponieważ chciałem sprawdzić na sobie, czy panowie z Papyrusa nie blefowali. Będąc wielkim fanem wyścigów Nascar doskonale pamiętam ich wcześniejsze produkcje, które (z bólem serca musze przyznać), nie były zbyt udane. W końcu, gdy któregoś dnia wylądowała na moim biurku świeżutka płyta z grą „Nascar Racing 4”, aż mi się oczy zaświeciły. Nie zastanawiając się wiele wrzuciłem czym prędzej płytę do CD-Romu i wyczekiwałem nerwowo momentu zainstalowania się gry na moim twardzielu. Na szczęście instalka nie trwała zbyt długo i mogłem bez żadnych problemów wejść do menu głównego.
Co nam serwują w menu.

Główne menu, które na pierwszy rzut oka wygląda przeciętnie, zawiera prawdziwą skarbnicę opcji. Oprócz wybrania rodzaju zabawy możemy ustawić sobie rozdzielczość, ilość detali, zobaczyć najlepsze wyniki osiągane przez komputer na danym torze, zapoznać się z charakterystyką każdego z samochodów itp.
Tytuł ten ma nam do zaoferowania cztery rodzaje rozgrywki: 1. (Testing Session)- gdzie na dowolnym torze sprawdzamy siebie i swój samochód. Tylko tutaj bez żadnych ograniczeń możemy wybrać odpowiedni dla siebie samochód, pomalować go na swój ulubiony kolor i zaprowadzić do garażu, gdzie zmienimy mu kąt nachylenia spoilerów, rodzaj ogumienia, czułość skrętu itp. Fani grzebania na pewno będą w swoim żywiole. Należy jeszcze tylko pamiętać, że każda- nawet niewielka z pozoru zmiana- ma swoje realne odzwierciedlenie w grze.2. (Single Race)- jest to pojedynczy wyścig z komputerowymi przeciwnikami. 3.(Championship)- czyli prosto mówiąc tryb kariery, gdzie bierzemy udział w międzynarodowym wyścigu o puchar świata. Ostatnią zabawą jest 4.Multiplayer, gdzie możemy powalczyć z prawdziwymi przeciwnikami w internecie lub w sieci. Ciekawym elementem jest to, że przed każdym wjazdem na tor mamy możliwość ustawienia sobie rodzaju jazdy, a mianowicie: Arcade czy Symulation. Pomysł ten osobiście bardzo mi się podoba, ponieważ zarówno nowicjusze jak i prawdziwi weterani tego sportu znajdą coś dla siebie, dzięki czemu Nascar 4 jest bardziej dostępny dla szerszego grona odbiorców. Inteligencja przeciwników jest w tym produkcie na bardzo wysokim poziomie. Nasi konkurenci jeżdżą wręcz idealnie i każdy zakręt czy prosta są przez nich maksymalnie wykorzystane. Przez pierwsze dni styczności z grą będziecie mieli na pewno znaczne problemy z wyminięciem choć jednego z przeciwników nawet na krótką chwilę.
Czym pojeździmy?

Nascar Racing 4 posiada kilkadziesiąt pojazdów. Napisałem kilkadziesiąt, bo nigdy do końca nie chciało mi się liczyć. Każdy z nich jest -jak już wcześniej wspomniałem- w pełni skonfigurowalny i posiada odmienny model jazdy. System uszkodzeń też jest niczego sobie. Każde otarcie o bandę, czy- w najgorszym przypadku- czołówka z przeciwnikiem jest niemalże idealnym odwzorowaniem rzeczywistości. Tego chciałem w szczególności pogratulować producentom. W każdym samochodzie mamy dostęp do czterech kamer: z kokpitu, ze zderzaka, z dachu oraz z arcade chase. Skoro mowa już o kokpicie to powiem, że został zrobiony wręcz idealnie i do tego mamy tak upragnioną przez wielu graczy kierownicę. Wszystkie wskaźniki są ruchome i prawdę mówiąc tylko dzięki nim wiemy, kiedy tak naprawdę mamy wjechać do boksu.
Tory.

Nascar Racing 4 posiada dwadzieścia cztery tory. Na każdym z nich jeździ się zupełnie inaczej, co sprawia, że gra nabiera jeszcze większego realizmu. Co tu więcej mówić- tory wyglądają naprawdę bardzo ładnie, każdy budynek czy trybuna zostały bardzo wiernie odwzorowane i sprawiają wrażenie prawdziwych. Na każdym torze możemy sobie dodatkowo wybrać rodzaj pogody oraz UWAGA- prędkość wiatru. Oczywiście każdy z tych czynników ma znaczący wpływ na nasza jazdę.
Grafika i dźwięk.

Szata graficzna w Nascar Racing 4 stoi na bardzo, ale to bardzo wysokim poziomie. Animacja niestety jest wolna i często na słabszych komputerach gra się bardzo ciężko. Poziom detali samochodów przerósł moje najśmielsze oczekiwania- przecież one wyglądają jak prawdziwe! Widać, że panowie z Papyrusa włożyli w nie mnóstwo pracy- efekt jest wprost nie do opisania. Na karoserii naszych gablot zobaczymy odbicia elementów z toru oraz promieni słońca. Kiedy przypadkiem wypadniemy z toru, spod kół (przy mocnym dociśnięciu gazu) wydobywa się dym oraz trawa. Reasumując: team Papyrusa odwalił kawał dobrej roboty. Dźwięk został także zrobiony jak należy i tutaj nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Silnik pracuje jak trzeba, widownia krzyczy jak powinna, spod kół wydobywa się pisk- niczego więcej nam graczom nie potrzeba. Pomimo wielogodzinnego wsłuchiwania się we wszystko, co wydaje jakikolwiek dźwięk nie znalazłem żadnego, nawet najmniejszego przekłamania.
Podsumowanie.

Prócz wysokich jak na dzisiejsze czasy wymagań sprzętowych Nascar Racing 4 nie posiada praktycznie żadnych błędów i mogę go polecić każdemu fanowi wszelkiej maści samochodówek. Mogę obiecać, że na tym produkcie nikt się nie zawiedzie i będzie w niego „na bank” bardzo długo pogrywał. To wszystko oczywiście do czasu, aż wyjdzie piąta z kolei jego odsłona, która mam nadzieję będzie jeszcze lepsza. Ale tak prawdę mówiąc: czy można z ideału zrobić coś jeszcze lepszego? No cóż, pożyjemy- zobaczymy…

Nascar Racing 4
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About