Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Mayday

Mayday

Post by relatedRelated post

Mayday! Mayday! Mayday!
Chyba wszyscy znamy to wołanie o pomoc. Tym razem nie chodzi tu o pomoc, chodzi o zwycięstwo i zniszczenie przeciwnika. „Mayday” to gra z gatunku strategii, wydana przez znaną nam, graczom, firmę TopWare. Powiecie pewnie, że na tym rynku to wszystko już było i nic się nie da urozmaicić, ale będziecie się mylić. Oto Ja gracz maniakalny, bo w moim przypadku to już choroba, przedstawię wam pokrótce nowego RTS jakim jest „Mayday”.
Pierwszą rzeczą jaka rzuca się w oczy to nie demo, to trzy strony konfliktu. Wyłącznie od was zależeć będzie czy poprzecie swoim strategicznym umysłem Blok Południowy, na który składają się kraje Bliskowschodnie i Afrykańskie, lub Zjednoczony Kontynent Ameryk, czy też pozostającą tylko do wyboru Federacje Azjatycką, z dominującym wpływem Japońców.
Kolejną istotną cechą „Maydaya” jest nie unikniony wątek ekonomiczny, obecny nie tylko w czasie gry, ale także i w przerwach miedzy kampaniami. Każdy blok ma odrębne cele i misje do wykonania, a także różnorodne jednostki i uzbrojenie. Nie cieszcie się teraz że zacznę tu opisywać każdą jednostkę po kolei, bo musiałbym przepisać z instrukcji. Dość będzie wspomnieć, że walka toczy się na lądzie, wodzie i powietrzu, a walczące jednostki zdobywają punkty doświadczenia. I wydawać by się mogło, że z gry płynie już tylko sam miód i tylko zachwalać, ale niestety nie da rady. Dlaczego tak twierdzą, już tłumaczę. Pierwszym mankamentem i najistotniejszym z zarzutów to tragiczne sterowanie. Poprę to prostym przykładem: gdy wydacie rozkaz dużej jednostce by zaatakowała nieprzyjaciela to niecała połowa zrozumie co się powiedziało. Na szczęście jest możliwość wybrania w programie trybu ataku automatycznego, ale to też nie wiele pomaga. Po prostu zachodzi pytanie jak długo można męczyć się z wojskiem o ilorazie inteligencji mniejszym niż blondynka? Mogę jeszcze dodać, że do mankamentów należy również dopisać grafikę, która nie jest zbyt płynna. Dobra nie będę już popadał w czarną rozpacz i zobowiązany powiem jeszcze że gra ma tryb multiplayer.
W trybie dla wielu dochodzą jeszcze dwie siły: Unia Europejska i Wolny Kontynent Australii.
Czas by podsumować, ocenić, czyli plusy i minusy.
Plusy: trzy strony konfliktu, ciekawe innowacje, wielorodność jednostek, polska wersja językowa, cena 49,95.
Minusy: niedopracowana inteligencja jednostek, sterowanie, grafika i brak płynności, niezbyt dobra polska lokalizacja.

Wydawcą gry na terenie Polski jest jak wspominałem firma TopWare.

Minimalne wymagania sprzętowe: Procesor Pentium 133MHz, 32MB Ram, WIN 95/98, CD Rom x6.

About