Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Lego Szachy

Lego Szachy

Post by relatedRelated post

      Witajcie, czas na nowe przygody w świecie Lego. Dla przypomnienia mieliśmy na początku Lego Loco, to cos w rodzaju zabawy w kolej żelazną, potem dano nam w łapska Lego Creator, co było przeniesieniem klocków na nasze platformy. Tym razem przyszła kolej na najstarszą grę świata czyli szachy. Nie ma chyba takiego wśród nas co by nie zagrał choć raz partyjki szachów. A jeśli jest ktoś kto nie miał przyjemności to niech sięgnie po ten produkt. By łatwiej go wam przedstawić wcielę się w szalonego króla, który jest waszym przewodnikiem i w grze. No to jazda. Jestem Królem, zapracowanym szachowym władcą, a za razem waszym przewodnikiem po grze.
Teraz parę słów o świecie Szachlandi. Miliardy ludzi na całym świecie grają w szachy już ot tysięcy lat, ale jeszcze nikt nie miał okazji grać w taki sposób. W szachach Lego spotkacie się z ożywionymi i rwącymi się do walki ulubionymi postaciami ze światów Lego Dziki Zachód i Lego Piraci. A jeśli ktoś z was woli normalne szachy, może skorzystać ze zwyczajnych bierek – oczywiście zbudowanych z klocków Lego. I nie przejmujcie się, jeśli nie macie zielonego pojęcia o szachach, ja jestem tu szefem i w grze waszym przewodnikiem. Nauczę was wszystkiego, co trzeba wiedzieć i powiem wam o swoich tajemnicach. Startujemy.
Zanim wejdziecie do gry, program poprosi o wpisanie się do królewskiej księgi gości. Chyba tu chcą wiedzieć kto się kreci po zamkowych korytarzach. Ale nie jest to tylko czysta formalność – wpis umożliwia śledzenie waszych postępów i zapamiętywanie otrzymanych przez was nagród. Gdy już traficie do sali tronowej macie tu możliwość wybrania jednej z opcji : gra sieciowa, wczytanie gry, album, gra fabularna, ustawienia, poradnik jak grać, rejestracja wpisu, szybka gra, wyjście z gry. Wszystko to przedstawione jest kolorowo i bajecznie prosto. Jeśli chcecie szybko zacząć grę to kliknijcie na szachownicy i do dzieła.
Sterowanie grą w Lego Szachy jest tak proste, że nawet najmniej sprawny by sobie poradził. Jeżeli przeraził was wygląd szachownicy w 3D, możecie go zawsze uaktywnić i patrzeć na planszę w rzucie 2D. Skoro jesteśmy już przy rozgrywce, a wy macie problemy, możecie skorzystać z pomocnej dłoni. W narożnikach widać dwie postacie. Jeśli korzystacie z zestawu bierek Dziki Zachód lub Piraci będą to bohaterowie stanowiący czarne i białe charaktery z tych zestawów. Ci z was co postanowią jednak wstrzymać się z natychmiastową rozgrywką, mogą sobie przejrzeć zasady gry. Wystarczy kliknąć na otwartej książce w sali tronowej. Wtedy pojawię się ja, czyli król przewodnik i oprowadzę was po gabinecie gdzie przechowuję specjalne księgi zasad. Dzięki nim poznacie członków szachowej rodziny, dowiecie się w jaki sposób się poruszają, zbijają bierki przeciwnika. To i wiele innych znajduje się w księdze Podstawowych Zasad, natomiast w Księdze dla Zaawansowanych znajdują się przepisy o dziwnych i wspaniałych przepisach szachowych. Na koniec warto zajrzeć do Księgi pod tytułem Taktyka, Sztuczki i Sekrety. Uprzedzam iż podczas pierwszej wizyty będzie dostępna dla was tylko księga podstawa.
Wspomniałem na początku o grze fabularnej, zapytacie czym jest?
Podczas gry fabularnej bierzecie udział we wspaniałych przygodach z udziałem bohaterów i czarnych charakterów. W niektórych momentach, gdy zajmująca akcja zacznie się rozwijać, będzie trzeba stawić czoła przeciwnikom rozgrywając partię szachów – jej wynik będzie miał znaczący wpływ na dalszy przebieg opowieści. Do wyboru macie dwie fabularne opowieści, o Piratach i Dzikim zachodzie. Ponieważ po pewnym czasie szachowa duma i perfekcja zmusza was do poszerzenia swoich horyzontów przygotowano zabawę dla dwóch graczy. Możecie dokonać tego na jednym komputerze, na zmianę wykonując posunięcia, lub zagrać w grę sieciową (połączenie IPX, TCP/IP, Modem).
Jest jeszcze jedna opcja, która zachęci was do giercowania. Podczas zwiedzani Szachlaandii będziecie otrzymywać różne nagrody i będą one przechowywane w albumie. Nagrodami będą różne nalepki, dyplomy itp.
No cóż nie pozostaje mi nic innego jak podsumować ten produkcik. Jest to kolejna i miła gra dla wszystkich, bez przemocy i8 brutalności. Można powiedzieć iż nie tylko uczy i bawi, ale pozwala wspaniale się zrelaksować przy partyjce szachów.

Wydawcą na terenie Polski jest firma IPS Computer Group.

Ciekawe co też Lego jeszcze przeniesie na ekrany naszych komputerów.

Wymagania sprzętowe: Procesor Pentium 166MHz, 16MB Ram, CD Rom x4, WIN 95/98.

Ocena końcowa to od dzieci 10/10

Lego Szachy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About