Strategiczne gry do pobrania dla dziewczyn za darmo

Kurka Wodna

Kurka Wodna

Post by relatedRelated post

Był to bardzo ciężki i męczący dzień. Lekcje skończyłem już o godzinie 9.20 rano i wracałem z nadzieją, że w domu nadrobię zaległości czyli zrecenzuje parę programów, które już od kilku dni leżały na moim biurku. Co prawda wcześniej się tym nie przejmowałem, ale zauważyłem, że mój CD-ROM na sam widok kompaktu wali blue screena lub resetuje komputer. Byłem jednak niezmordowany, chciałem zacząć pisać. Ale jak to zrobić, kiedy CD nie działa i nie można uruchomić żadnego kompaktu? Niby była sytuacja bez wyjścia, ale udało się. Okazało się, bowiem, że Kurka Wodna działała spokojnie z dysku twardego, tak też mogłem skończyć marnować bezużytecznie czas i przystąpić do testów.

Zacznijmy jednak od początku. Topware Interactive to firma, która już jakiś czas temu zaczęła rewolucję wprowadzając na rynek tanie produkty o wysokiej jakości, tak więc nie można się dziwić, że prezentowana tu przeze mnie gra razi wręcz swoją niską ceną. Jak bowiem można tak tanio sprzedawać tak dobry produkt? 🙂

Rzeczą, która wyróżnia Kurkę Wodną na tle innych programów jest sam poruszany w niej temat jak i wykonanie. Nie ma tutaj ani rozbudowanej fabuły (OK, nie ma takowej w ogóle), ani wydumanych zagadek logicznych. Wszystko sprowadza się do niezobowiązującej i bezstresowej zabawy. A na czym ona polega? Hihi, na strzelaniu do latających kur, a dokładniej do kurek wodnych. Sprawa jednak jest o tyle dziwna, że jak wiadomo kury nie latają mimo tego, że mają skrzydła. Tak, więc czy jest to pewnego rodzaju prowokacja niemieckich programistów ? Może należą oni do Frontu Wyzwolenia Zwierząt? 🙂 Tego jednak nie wiemy i raczej nigdy nie będzie nam dane poznać prawdy. Póki co, meritum tej gry nie jest nic innego jak strzelanie do biednych kurek i przechodzenie kolejnych poziomów.

Do tego typu akcji potrzebna jest nam oczywiście broń. A tej mamy niestety tylko trzy rodzaje. Pierwszy jest pistolet, jego amunicja nigdy się nie kończy, jednak co osiem strzałów musimy go przeładowywać, a poza tym celowanie nim wymaga dość dużej precyzji, zwłaszcza na większych odległościach. Następną bronią daną nam przez twórców jest śrutówka, którą to broń zdobywamy zestrzeliwując kurkę niosącą w swoich szponach karabin przypominający na oko kałasznikowa. Strzelanie ze śrutówki jest o niebo lepsze, nie wymaga ona aż tak dużej celności, niestety amunicja do niej bardzo szybko się kończy. Ostatnim już orężem jest bomba. Tego chyba nie muszę tłumaczyć. Każde zestrzelenie wrogiego nam obiektu niosącego bombę daje nam jej trzy sztuki. Użycie tego typu zabawki jest banalnie proste. Po prostu klikamy w dowolnym miejscu, włącza się licznik który doszedłszy do zera powoduje całkowitą masakrę w okolicy danego ładunku wybuchowego. Nie tylko efektowne, ale i efektywne.

Gra, mimo że jest prosta, stawia przed graczem konkretny cel. Jest nim zdobywanie jak najlepszych wyników oraz zabawa na stworzonych przez siebie i innych zawodników poziomach. Samych poziomów gry jest dokładnie pięć, każdy następny trudniejszy od poprzedniego ( mniej czasu na zdobycie odpowiedniej liczby punktów umożliwiających przejście do następnego etapu ) Drugą sprawą są jak już wspomniałem poziomy amatorów Kurki Wodnej, które to etapy będziemy mogli ściągnąć ze strony www.Kurkawodna.pl Póki co nie ma tam żadnego, jest tylko opis jak je robić. Nie zmienia to jednak faktu, że te dołączone do samej gry są wystarczająco dobre np. jeden poziom z motywami Książę & Tchórz czy chociażby stacja orbitalna w kosmosie.

Równie ważne jak gameplay, jak w każdej grze zresztą, są grafika i dźwięk. Oprawa wizualna trzyma poziom mimo braku tak dzisiaj kochanej akceleracji 3d i innych super efektów. Tła są wieloplanowe, kolorowe, estetyczne i sprawiają dobre wrażenie. Jeszcze lepiej wygląda animacja samych kurek, która jest po prostu prześmieszna. Cały design gry zresztą sprawia, że ta gra nadaje się w sam raz dla małych dzieci. Nie uraczymy tu ani kropelki krwi. Nie wspomniałem jeszcze o sferze dźwiękowej, a ta, mimo, że z technicznego punktu widzenia jest uboga, to jednak robi dobre wrażenie, chociażby dzięki zabawnym dźwiękom wydawanym przez biedne, małe kurki wodne. Oprawa audio jeszcze bardziej stwarza klimat radosnej, beztroskiej zabawy tak dla młodszych jak i starszych.

Choć gra ta nie ma większych ambicji, potrafi sprawić wiele radości i jest dobrą szansą na łatwą rozrywkę dla zmęczonych graczy. Niezważając na prostotę, dzięki swojemu wykonaniu i miodności Kurka Wodna godna jest polecenia, zwłaszcza przy tak niskiej cenie. Tak więc choć Kurka Wodna nie rości sobie praw do bycia czymś więcej, gra w nią jest czystą przyjemnością i szczerze ją polecam.

About